Naujienos

Iliustracija

LBMA taurių turnyras 2021

Jau šį šeštadienį Pasvalyje vyks atgimęs 17-asis maratonas, kuris šiemet yra ir IV-asis LBMA taurių turnyro etapas. Dalyviams numatytos net 6 distancijos: nuo maratono - ištvermingiausiems iki 400 m - mažiausiems. Visų finišavusiųjų per nustatytą laiko limitą laukia unikalūs įspūdingi atminimo medaliai, o prizininkų rėmėjų prizai, taurės, medaliai. Registracija vis dar vyksta: https://www.maratonai.lt/registracija/pasvaliomaratonas.
O praėjusį šeštadienį Žasliuose vykęs bėgimas buvo III-asis LBMA taurių turnyro etapas. Renginyje dalyvavo net 17 LBMA klubų. Nors šeimų visi dar nepateikė, bet nugalėtojai akivaizdūs - Kauno BMK, į renginį atsiuntę gausiausias pajėgas. Negalutiniais duomenimis antri - Bėgimo klubas, treti - Lukas. Rezultatų skaičiuotė (Excel).

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-08-03 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

2020 LBMA tarpklubinės ir individualios taurių turnyro apdovanojimas

Dar kartą norime priminti, kad 2021-07-31 Žasliuose (po bėgimo aplink Žaslių ežerą) bus vykdomi 2020 metų LBMA tarpklubinės ir individualios taurės turnyro apdovanojimai.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-07-28 , kategorijoje "Kitos"
Iliustracija

XXX-asis tradicinis estafetinis bėgimas „Medininkai - Vilnius“

Kasmet, paskutinį liepos sekmadienį, iš įvairiausių Lietuvos kampelių suvažiuoja bėgikai pagerbti 1991 m. liepos 31-osios naktį Medininkų pasienio kontrolės poste nužudytų septynių pareigūnų. Sportininkai, distanciją pasidalinę po penkis kilometrus, estafetiniu būdu bėga nuo šalia Medininkų kelio posto įrengto memorialo iki Vilniaus Antakalnio kapinių. Prieš startą žuvusieji pagerbiami tylos minute, padedamos gėlės, o praėjusių metų komandos nugalėtojos atstovas į specialią estafetės lazdelės kapsulę paima saują žemės, kuri vėliau išpilama ant Antakalnio kapinėse palaidotų pareigūnų kapų. Šiųmetis bėgimo renginys buvo jubiliejinis – trisdešimtasis.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-07-27 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Naktinis trail'o bėgimas „Indėnų taku“ 2021

2021-07-24 ketvirtąjį kartą iš eilės bėgimo mylėtojai susitiko ant aukščiausiojo Lietuvoje pėsčiųjų ir dviračių tilto pastatyto 2015 m. ir įrašyto į Lietuvos rekordų knygą. Būtent čia, Dzūkijos sostinėje, liepos 24 d. vakarą bėgikų laukė nepaprastas iššūkis - 8,5 km „Indėnų taku“ trasa, kuri driekėsi miško takais takeliais, per upelius ir kitas natūralias kliūtis. Trasą sunkino tamsa, nes bėgimo startas buvo duotas jau nusileidus saulei.
Prieš pagrindinį startą mažieji dalyviai įveikė 500 metrų „Baltosios rožės“ trasa - per „Baltosios rožės“ tiltą, o nelaukę pagrindinės trasos išbėgo ir sėkmingai įveikė 3 km „Mažojo indėno“ trasą.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-07-27 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Vilties bėgimas 2021

2021-07-18 (sekmadienį) Klaipėdą išjudino tradicinis „Vilties bėgimas“, vykęs jau 14-ą kartą.
Bėgime prie starto linijos įvairiose distancijose stojo šimtai bėgikų (finišo liniją kirto daugiau nei 700 dalyvių) – ir profesionalai, ir mėgėjai, ir suaugusieji, ir vaikai.Šio bėgimo metu vyko ir Lietuvos 10 km bėgimo plentu čempionatas. Jo prizininkais tapo:

Vyrai:
1.Valdas Dopolskas (Kaunas) 32:33
2.Aurimas Rimkus (Šiauliai) 33:14
3.Rimvydas Alminas (Vilnius) 33:28.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-07-24 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Tarptautinis Vilniaus 100 km bėgimas 2021

2021-07-17 Lietuvos sostinės Vingio parke vyko tradicinis Tarptautinis Vilniaus 100 km bėgimas. Keli šimtai dalyvių stojo į kovą įvairiose rungtyse, o 50 km bėgime užfiksuoti du nauji Lietuvos rekordai.

Ištvermingiausi sportininkai bėgimą pradėjo 6 valandą ryto, bet Lietuvoje besitęsianti kaitra neleido nė trupučio atvėsti net ankstų rytą. Nepaisant to, tituluotas Lietuvos ilgų nuotolių bėgikas Aleksandras Sorokinas sugebėjo pagerinti 50 km bėgimo Lietuvos rekordą. Didesnės konkurencijos taip ir nesulaukęs A. Sorokinas finišavo per 3 val. 2 min. 39 sek. Buvęs šalies rekordas nuo 2019 metų priklausė Andrejui Jegorovui (3:04:15). „Buvo labai sunku, nes bėgimą pradėjau per greitai. Pusiaukelėje buvo lūžis ir greitis pradėjo kristi. Po to bėgti buvo labai sunku. Apie 30 laipsnių karštis, saulė labai jautėsi. Ir nieko negali padaryti. Negelbėjo nei vanduo, nei niekas kitas. Tiesiog buvo karšta, – po finišo kalbėjo A. Sorokinas. – Rekordo planuose nebuvo, tiesiog kadangi bėgosi gana lengvai, nusprendžiau, kad gali pavykti. Ir tas pavyko.“

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-07-23 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Naktinė bėgimo šventė „Kaišiadorys-2021"

Liepos 6 d. kaišiadoriečius ir miesto svečius džiugiai ir sportiškai paminėti Valstybės dieną subūrė Naktinė bėgimo šventė.

„Tai mūsų vienas didžiausių, gražiausių ir labiausiai laukiamų fizinio aktyvumo renginių. Šiuo bėgimu mūsų jaukų ir gražų miestelį daug kas pamato pirmą kartą. Kas debiutuoja mūsų bėgime, po to jau atvyksta kasmet. Tikrai buvo dešimtys bėgikų, kurie visus penkis kartus dalyvavo “, – teigė pagrindinis šio naktinio bėgimo sumanytojas, Kaišiadorių rajono švietimo ir sporto paslaugų centro direktorius Dainius Tamulevičius.
Jis – buvęs lengvosios atletikos treneris ir kūno kultūros mokytojas, organizuodavo bėgimus Algirdo Brazausko gimnazijoje, kurioje dirbo.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-07-12 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Žaliųjų ežerų bėgimas 2021

Lietuvos Valstybės dieną – Liepos 6-ąją – sostinėje tradiciškai vyko „Žaliųjų ežerų bėgimas“. Jau 32-ą kartą surengtas bėgimas vyko Vilnių plaunant smarkiai liūčiai, bet bėgikų nuotaikos tai nesugadino. Šiose varžybose, kurios buvo Lietuvos bėgimo taurės (LBT) XI etapas, nugalėjo favoritai.

Vaizdingą 11,7 km trasą antrus metus iš eilės greičiausiai įveikė Ignas Brasevičius („MillionSteps/Saysky“). Jis finišavo per 36 min. 13 sek. Antrąją vietą užėmė Rimvydas Alminas („Aitvaras“, 37.58,9), trečiąją – Remigijus Šnioka („F.O.C.U.S. running“, 38.30,5). „Ne pirmą kartą bėgau per tokią liūtį. Paskutiniai kilometrai buvo sunkesni, teko kiek prilėtinti tempą, teko ir į balą, kurios gylis buvo virš kulkšnies, įšokti. Iš esmės pavyko nubėgti taip, kaip ir planavau. Žinoma, laikas prastesnis nei pernai, bet tuomet oro sąlygos buvo geresnės. Ši bėgimas man yra labai puiki galimybė sustiprėti. Kiekvieną kartą čia prabėgęs, jaučiuosi stipresnis“, – kalbėjo I. Brasevičius.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-07-08 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Šventinis bėgimas „Kuršėnams 440“ (LBMA 1 etapas)

2021 m. birželio 18 dienos vakarą (penktadienį) Kuršėnuose vyko ketvirtasis šventinis bėgimas „Kuršėnams 440“ ir pirmasis Lietuvos bėgimų mėgėjų asociacijos taurės etapas. Oras buvo karštas, temperatūra siekė netoli 30 laipsnių šilumos, švietė saulutė, pūtė švelnus vėjelis.
Bėgimo distancijos buvo kelios: jauniausi bėgo 440 m aplink Lauryno Ivinskio aikštę, vyresni bėgo 3333 m arba 10000 m (3 ratai) aplink Kuršėnus, įveikdami net 3 tiltus.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-07-02 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Olimpinė diena 2021

2021-06-26 sporto šventės „Olimpinė diena 2021“ finaliniame renginyje tradiciškai buvo surengtos ir bėgimo varžybos, kuriose prie starto linijos stojo ir LTeam sportininkai, triumfavę 5 km varžybose – greičiausiai šį nuotolį įveikė penkiakovininkai Justinas Kinderis ir Ieva Serapinaitė.
Trečiosioms savo olimpinėms žaidynėms besiruošiantis J. Kinderis 5 km nubėgo per 15:52,2 min. ir ant apdovanojimų pakylos kopė kartu su antrą vietą užėmusiu Danieliumi Jevensaperiu (16:45,1 min.) ir trečiuoju finišo liniją kirtusiu Martynu Rimkevičiumi (16:50,9 min.).
„Olimpinė diena man visada reiškia labai daug – aš ypatingai ją prisimenu savo gimtajame Panevėžyje. Ne visada pavyksta jose sudalyvauti, nes reikia derintis prie varžybų, bet šį kartą netgi sutapo su kontroline treniruote“, – apie atsiradusią galimybę startuoti Olimpinės dienos bėgimuose pasakojo į Tokiją vyksiantis J. Kinderis.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-06-30 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"