Naujienos

Iliustracija

A. Sorokinas Lenkijoje pagerino Lietuvos 100 km bėgimo rekordą

2020-08-30 Pabianicėje (Lenkija) vykusio bėgimo renginio „Ultra Park Weekend“ 100 km bėgime triumfavo ir Lietuvos rekordą pagerino Aleksandras Sorokinas.
Lietuvos sportininkas finišavo per 6 val. 43 min. 13 sek. Tai – 7 min. 21 sek. geresnis rezultatas nei jam pačiam priklausęs šalies rekordas.

Antrąją vietą užėmė lenkas Dariuszas Nozynskis (6:54.17), trečiąją – kitas lenkas Kamilas Lesniakas (6:55.35).

Skaityti toliau...

Parašyta 2020-08-30 , kategorijoje "Bėgimai užsienyje"
Iliustracija

Informacija finalinio Jonavos bėgimo taurės etapo dalyviams

Primename, kad paskutinis Jonavos bėgimo taurės etapas vyks atnaujintame Taurostos parke (Taurostos g., LT-55195). Atvykimo žemėlapį galite rasti apačioje esančiuose prieduose.

Kad bėgimo dalyviams būtų lengviau rasti starto/finišo vietą, A6 kelyje (žiede atvažiuojant nuo Kauno ir prie įvažiavimo į parką iš abiejų pusių - nuo Kauno ir nuo Achemos/Ukmergės) bus padėtos tvorelės su nuoroda "Į BĖGIMĄ", o įvažiavimas į parką bus paženklintas plunksninėmis Lietuvos vėliavomis.

Į bėgimą atvykstantiems automobiliu, parkavimas bus galimas parko gale esančioje aikštelėje ir palei parką esančiame keliuke, taip pat galima automobilius palikti prie PC Maxima (Plento g.) ir padarant apšilimą lengvai atbėgti iki starto vietos (~900 metrų).

Kadangi vakare pranašaujamas smarkus lietus, apdovanojimų ceremonija vyks Jonavos sporto arenoje (Žeimių g. 17), tad visi finišavę iškart galės vykti į apdovanojimų ceremonijos vietą. Nepaisant oro sąlygų, apdovanojimų ceremonijos vieta nebebus keičiama.

Apdovanojimų ceremonijos metu visi susirinkusieji turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Taip pat arenoje bėgimo dalyviams bus sudarytos sąlygos nusiprausti.

Skaityti toliau...

Parašyta 2020-08-26 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Trakų pusmaratonis 2020

2020-08-22 Trakuose įvyko didelė bėgimo šventė – „Perskindol“ Trakų pusmaratonis, kuriame spindėjo olimpiečiai. Pusmaratonio distancijoje nugalėjo ir Lietuvos čempionu tapo Valdas Dopolskas, o tarp moterų triumfavo Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė, tik po įtemptos kovos aplenkusi kitą olimpinės patirties turinčią stajerę – Dianą Lobačevskę.
V. Dopolskas 21,097 km trasą įveikė per 1 val. 9 min. 56,7 sek. Antrąją vietą užėmusį Modestą Dirsę (1:15.17,4) jis aplenkė daugiau nei 5 minutėmis.

Skaityti toliau...

Parašyta 2020-08-25 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

KERNAVĖ - VILNIUS 2020

2020-08-15 vyko tradicinis trail bėgimas Kernavė - Vilnius.
Ištvermingiausi bėgikai galėjo rinktis vieną iš trijų distancijų:
82 km - Trail bėgimas Kernavė - Vilnius suteikia progą ne tik išbandyti savo galimybių ribas, bet ir pajusti Lietuvos istorijos pulsą, gamtos grožį. Startuodami pirmojoje,  dar XIII a. įkurtoje, Lietuvos sostinėje Kernavėje, po daugiau nei 80 įveiktų kilometrų,  finišą pasiekiate jau moderniame XXI a, Vilniuje.

42 km  - Pabodo sukti ratus pilkomis miesto gatvėmis? Esate užkietėjęs bėgikas, o gal tiesiog mėgstate iššūkius? Tuomet "Kalnų maratono" trasa kaip tik jums. Nuostabi gamta, raižytas Neries pakrančių reljefas ir vingiuojantys miško takai, tai tik maža dalis to, kas laukia jūsų trasoje.

Skaityti toliau...

Parašyta 2020-08-18 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Bėgimas Basomis 2020

2020-08-16 Girijos kaime jau V-ąjį kartą vyko kroso bėgimas basomis. Bėgimas, kurį organizuoja Asociacija „Sporto renginiai“ bei Europos Centro Golfo Klubas, rengiamas geografiniame Europos centre, netoli Vilniaus.
Bėgimas unikalus tuo, kad dalyviai privalo pasirinktą distanciją įveikti basomis. O rinktis bėgti minkšta golfo aikštynų žolyte bėgikai galėjo iš trijų distancijų: suaugusiems 4 km (1 ratas) arba 8 km (2 ratai), o mažiausiems ir visiems norintiems - 500 m.
Nuostabi aplinka, nuostabus oras sukvietė apie 200 dalyvių, kurie visi gavo atminimo medalius kirtę finišo liniją. Prizininkams ir nugalėtojams buvo skirtos rėmėjų dovanos.

Skaityti toliau...

Parašyta 2020-08-18 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Šilalės miesto bėgimas 2020

2020-08-09 (sekmadienį) buvo pratęstas Lietuvos bėgimo taurės (LBT) ir LBMA taurių turnyro sezonas. Keli šimtai bėgikų stojo į kovą „Šilalės miesto bėgime“. Jau tradiciškai sportininkai liko sužavėti šilališkių svetingumu, o puikios nuotaikos nesugadino ir alinantis karštis.
Kaip teigiama žinutėje spaudai, pagrindinėje 10 km distancijoje triumfavo Aurimas Rimkus („Stadija“). Jis finišavo per 33 min. 27,3 sek. A. Rimkus Šilalėje startavo trečius metus iš eilės ir pirmą sykį tapo nugalėtoju. Prieš dvejus metus jis buvo ketvirtas, o pernai – antras.
„Karštis nebuvo pats baisiausias. Oras buvo tvankus, bet bėgti buvo sunku, nes tą teko daryti iškart po Lietuvos čempionato. Bėgime Šilalėje visada yra konkurencijos. Kol nekirtai finišo linijos, negali sakyti, kad laimėjai, – kalbėjo A. Rimkus. – Ši trasa yra viena mėgstamiausių tarp visų LBT etapų, kuriuose dalyvavau. Ji yra greita, turi šiek tiek pakilimų ir nuokalnių, o papildomo malonumo suteikia finišo tiesioji stadione. Danga čia yra įvairi ir reikia mokėti jomis bėgti“.

Skaityti toliau...

Parašyta 2020-08-10 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Trail bėgimas "Girių labirintai" 2020

2020-08-08 Kazliškėse (Kazlų Rūdos sav.) vyko trail bėgimas "Girių labirintai", kuris šiemet buvo ir LBMA taurių turnyro IV-asis etapas. Bėgikams buvo paruoštos 3 distancijos: maratonas, pusmaratonis ir 10 km.
Nuo pat ryto labai kaito oras, miške nesijautė jokio vėjelio, atgaivą suteikė tik medžių šešėliai. Pirmasis startas ilgosioms distancijoms buvo duotas 9 val. ryte. Maratono dalyviams reikėjo įveikti 2 ratus, pusmaratonio - 1 ratą.

Skaityti toliau...

Parašyta 2020-08-10 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Bėgimas „Aplink Žaslių ežerą“ 2020

2020-07-25 Žasliuose vyko tradicinis bėgimas "Aplink Žaslių ežerą". Puikia organizacija užsirekomendavęs 21-ą kartą surengtas bėgimas buvo šių metų ir LBMA taurių turnyro III etapas.
Vaišingumu, smagia trasa, puikiais apdovanojimas garsėjantis bėgimas šiemet sutraukė rekordinį dalyvių skaičių.
Šiais metais varžybų programa papildyta 100 m distancija mažiausiems dalyviams (dalyvavo 33 dalyviai). Taip pat rekordiškai dalyvavo 7,8 km distancijoje - 241 dalyvis, 3 km - 55 dalyviai, 1 km - 64 dalyviai (viso 393 dalyviai visose distancijose).

Skaityti toliau...

Parašyta 2020-07-27 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Šv. Magdalenos Naktinis moterų bėgimas 2020

2020-07-18 vakarą uostamiestyje buvo rengiamas moterų bėgimas ir ėjimas, kuris šiemet pirmą kartą buvo ir LBMA tarpklubinės taurės turnyro etapas.
Tai – vienas Šventosios Magdalenos nakties renginių, skirtų atkreipti dėmesį į krūties vėžį.

Skaityti toliau...

Parašyta 2020-07-25 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Tarptautinis Vilniaus 100 km bėgimas 2020

2020-07-19 Vingio parke vyko tradicinis tarptautinis Vilniaus 100 km bėgimas, šįkart pasižymėjęs atkaklia kova ir įspūdingais moterų rezultatais. Aukso medalius iškovojo ir taip pat Lietuvos 100 km bėgimo čempionais tapo Andrius Preibys ir Gitana Akmanavičiūtė.
Plungiškis A. Preibys 100 km nubėgo per 7 val. 1 min. 44 sek. Šis rezultatas jam leido pasiekti tarptautinio sporto meistro normatyvą, kuris yra 7 val. 5 min.
„Prieš bėgimą buvo visokių tikslų. Visų pirma – finišuoti, vėliau – pasiekti kuo geresnį rezultatą. Norėjau pasiekti tarptautinio sporto meistro normatyvą. Asmeniškai aš bėgau stebėdamas tik savo rezultatą. Jeigu mane kas nors lenkia – tegul lenkia, jeigu atsilieka – tegul atsilieka. Žinau savo galimybes, o varžovai man įtakos neturi. Toks ir buvo planas – bėgti savo tempu. Vėliau dėl nuovargio ir karščio tempas kiek krito, tai suprantama“, – po finišo kalbėjo A. Preibys.

Skaityti toliau...

Parašyta 2020-07-25 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"