Naujienos

Iliustracija

50-asis – bėgimas „Aplink Elektrėnų marias“

2021-06-20 Elektrėnuose įvyko jubiliejinis – 50-asis – bėgimas „Aplink Elektrėnų marias“. Keli šimtai bėgikų pagaliau galėjo džiaugtis gyvu Lietuvos bėgimo taurės (LBT) X etapu, o kiti pratęsė virtualių bėgimų sezoną.
Jubiliejinio bėgimo įskaitinė LBT distancija buvo pusmaratonis (21,098 km). Čia greičiausias buvo Kauno BMK atstovas Aurimas Skinulis. Alinant didesniam nei 30 laipsnių karščiui, jis finišavo per 1 val. 17 min. 19,4 sek., o paskutiniuose metruose neslėpė džiaugsmingų emocijų.
„Turėjau varžybas antrą dieną iš eilės. Buvau pavargęs fiziškai, todėl didelių tikslų sau nekėliau. Pradėjau ramiai, įvertindamas oro temperatūrą ir trasos reljefą. Pastaruoju metu jaučiuosi tikrai gerai, nors niekada nebuvau karščio mėgėjas. Taigi, bėgau komfortišku sau tempu, buvau kantrus ir tiesiog laukiau, kas bus toliau. Per tiek bėgiojimo metų save pažįstu ir net laukiau kalniukų antroje distancijos pusėje. Po įkalnių tarsi „užsikuriu“ ir pasijuntu geriau. Taip buvo ir šį kartą. Lyderį pasivijau 16-ame kilometre ir nedvejodamas nubėgau į priekį jį aplenkęs. Per likusį atstumą dar ir pavyko susikrauti solidų atotrūkį. Na, o finišuojant kažkiek suveikė emocijos, kad antrą dieną iš eilės pavyko nugalėti tokiomis sąlygomis“, - teigė A. Skinulis.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-06-25 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Bėgimo „Krakėms-600“ varžybos

Birželio 19 dieną Krakėse vyko bėgimas, skirtas miestelio 600-osioms metinėms paminėti. Nors į bėgimą susirinko nedaug bėgikų (per 3 distancijas startavo 52 dalyviai: 10 - 2,5 km; po 21 - 5 ir 10 km distancijose), tačiau dalyvių gretose matėme bėgikus, kurie būna nugalėtojai ar prizininkai daugumoje bėgimo varžybų: Aurimas Skinulis, Tadas Pavolis, Alfonsas Kazlauskas, Vytautas Gražys ir daugelis kitų.
Puikiai varžybas suorganizavo Krakių bendruomenės centras su daug padėjėjų. Dalyviams buvo paruošta 2,5 km trasa atitverta nuo transporto, tad bėgantis pasirinktą distanciją turėjo įveikti 1, 2 ar 4 ratus. Dalyviai trasoje buvo gaivinami vandeniu (temperatūra siekė apie 30 laipsnių), o finišavus jų laukė atminimo medaliai, užkandžiai, gėrimai.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-06-19 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Jonavos bėgimo taurė: I etapas - Dumsių kopa

Birželio 16 d. startavo antrasis Jonavos bėgimo taurės sezonas.
Pernai debiutavusi Jonavos bėgimo taurė šiemet sugrįžo ir vėl džiugins bėgimo mėgėjų kūnus ir sielas dar keturiose naujose trasose Achemoje, Šiluose, Upninkuose ir Jonavos mieste!
I etapas šiemet vyko Dumsių girioje netoli Žemyninės kopos. Bėgimas Dumsių girioje buvo ypatingas ir be galo vaizdingas! Bėgikams teko išbandyti jėgas 7,15 km. bėgant miško-smėlio takais.
Viso į bėgimą užsiregistravo apie 100 bėgimo entuziastų, iš kurių 82 atvyko į starto vietą ir tik vienas nepasiekė finišo.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-06-19 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Kauno rajono bėgimas 2021

2021 m. birželio 12 d. (šeštadienį) Zapyškyje pirmą kartą surengtas „Kauno rajono bėgimas 2021“. Puikioje vietoje prie senosios Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios į kruopščiai organizuotas varžybas susirinko apie keturi šimtai bėgikų, kurie išbandė jėgas pasirinkto ilgio trasose: nuo Zapyškio bažnyčios iki Kačerginės miestelio buvo parengtos 5 km ir 10 km bėgimo distancijos mėgėjams ir profesionalams. Vaikams ir jaunimui skirtos 500 m ir 1,5 km trasos aplink bažnyčią.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-06-14 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

XXIX-asis „Sūduvos taurės“ 1 val. bėgimas

2021-05-16 finišavo šeštasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas – XXIX-asis „Sūduvos taurės“ 1 val. bėgimas. Jis pirmą sykį šiame sezone vyko pusiau realiai, nes aukšto meistriškumo sportininkai rinkosi į gyvą bėgimą Marijampolės „Sūduvos“ stadione bei varžėsi dėl Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės, o visi norintys galėjo gegužės 10–16 dienomis 1 valandą bėgo savo pasirinktoje vietoje ir dalyvavo virtualiame renginyje, skelbiama organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-05-18 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

A.Vietrino taurės bėgimas - 2021

2021-05-08 Kaune vyko Alfonso Vietrino taurės bėgimo varžybos. Tai tradicinės bėgimo varžybos vykstančios kasmet nuo 1997 metų, dėl pandemijos neįvykusios tik praėjusiais metais.
Šios gyvos bėgimo varžybos, skirtos visiems bėgimo mėgėjams, vyko po ilgos pertraukos - pirmą kartą šiais metais Lietuvoje.

Šiemet renginys vyko Panemunės šile (netoli vietos, kur gyveno A.Vietrinas), nes paskutiniu metu buvusioje tradicinėje vietoje - Ąžuolyne - vyksta statybos darbai. Nors šiemet pavasaris labai vėluoja, tačiau bėgimo dieną oras buvo pavasariškas: švietė saulutė, temperatūra siekė apie 10 laipsnių šilumos. Į bėgimą suvažiavo bėgikų iš įvairių Lietuvos miestų, kurie rungėsi dviejuose distancijose: 1,73 ik ir 10 km.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-05-10 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Virtualus bėgimas „11 ARBA 1,1“

2021.03.08-14 dienomis vyko virtualus bėgimas „11 ARBA 1,1“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.
Viso užsiregistravo 824 dalyviai iš kurių 656 atsiuntė bėgimo patvirtinimo įrodymus (dar 168 neatsiuntę rezultatų, gali atsiųsti artimiausiu metu, tačiau į apdovanojimus jau bus pavėlavę).
Bėgimo suvestinė:
1.1 (+/- 0,1 km) nubėgo 166 dalyviai, o 11.1 (+/- 0.1 km) įveikė 349 dalyviai.
Rezultatus gavome iš 304 moterų ir 352 vyrų.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-03-19 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Virtualaus bėgimo „Pabaiskas - Ukmergė“ taurių savininkai

Paaiškėjo virtualaus bėgimo „Pabaiskas - Ukmergė“ taurių savininkai.
Gausiausias klubas - Kauno BMK (117 dalyvių).

Kaip dažniausiai bėgimuose taures laimi greičiausieji, tačiau šįkart šeši taurių komplektai (po 6 vyrams ir moterims) atiteko burtų keliu dalyviams, kurie įveikė trasą artimą tradiciniam nuotoliui - 11,6 km.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-02-25 , kategorijoje "Kitos"
Iliustracija

Virtualus bėgimas „Pabaiskas - Ukmergė“

Štai ir baigėsi vasario 16-osios minėjimo virtualus bėgimas „Pabaiskas - Ukmergė“. Į renginį užsiregistravo 542 dalyviai, iš kurių 462 atsiuntė savo sportinės veiklos įrodymus.
Tie 80 gal tiesiog neperskaitė iki galo nuostatų ir neįvykdė reikalaujamų nurodymų, bet šią Valstybės atkūrimo minėtiną datą visgi paminėjo bėgimo trasoje.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-02-25 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Virtualus pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“

Kiekvienais metais sausio mėn. Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos (LBMA) organizuojamas pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas 1991 m. žuvusiesiems Laisvės gynėjams, yra vienas iš seniausių, masiškiausių ir unikaliausių pagarbos įprasminimo būdų.
Šiais metais turėjo vykti XXX-asis bėgimas, bet dėl viruso pandemijos kol kas buvo suorganizuotas virtualus pagarbos bėgimas, kai dalyviai užsiregistravę šiam renginiui skirtame puslapyje savo pasirinktą trasą įveikė sau tinkamoje vietovėje ir tinkamu laiku laikantis visų karantino apribojimų.
Į renginį užsiregistravo 1374 unikalūs dalyviai, iš kurių net 1048 atsiuntė įveiktą savo trasos nuotrauką, kilometrų skaičių ir paskirtą šiai progai laiką.
Tarp užsiregistravusių dalyviai nurodė 21 šalį, kurioje savo bėgimu paminėjo Laisvės gynėjus.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-01-20 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"