Naujienos

Iliustracija

XXII - tradicinis bėgimas dr. Jonui Basanavičiui atminti

2023 m. lapkričio 18 dieną Vilkaviškio rajone vyko XXII-asis tradicinis bėgimas  dr. Jonui Basanavičiui atminti, skirtas dr. Jono Basanavičiaus 172-osios gimimo metinėms paminėti. Kartu vyko ir LBMA tarpklubinės taurės 16-as etapas. Bėgimą organizavo Vilkaviškio rajono Gražiškių gimnazija, Vilkaviškio rajono sporto mokykla, Vilkaviškio LASK ir LBMA. Visi bėgimo dalyviai turėjo įveikti 5,9 kilometrų kalnuotą distanciją nuo dr. Jono Basanavičiaus gimtinės (Ožkabalių km.) iki Vilkaviškio rajono Gražiškių gimnazijos Bartninkų skyriaus. Į bėgimą susirinko 210 įvairaus amžiaus bėgikų iš įvairių Lietuvos miestų. Tarp vyrų greičiausias buvo Aivaras Čekanavičius (klubas Top Exchange), kuris trasoje užtruko 18:34 min., o moterų tarpe greičiausiai finišavo Lina Kiriliuk, trasoje sugaišusi 20:52 min.

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-11-21 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

LBMA tarpklubinė taurė 2023 (po 12 ir 13 etapo)

Kaip paskutinį rugpjūčio savaitgalį buvo 2 LBMA taurių turnyro etapai, tai rugsėjį baigėme su trimis etapais.
Rugsėjo 23 dieną vyko tradicinis festivalis Palangoje "Sportas visiems", o sekančią dieną IV-asis Utenos hipodromo maratonas. Paskutinę rugsėjo mėnesio dieną vyko Nidos pusmaratonis, kuris jau daug metų patenka į LBMA taurių turnyrą. Apie Nidos rezultatus pakalbėsime vėliau, o dabar apžvelgsime Palangos ir Utenos etapus.
Abiejuose etapuose dalyvavo po 13 LBMA klubų, kurie iškovojo įskaitinius taškus.

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-10-02 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

LBMA tarpklubinė taurė 2023 (po 11 etapo)

Paskutinį rugpjūčio savaitgalį vyko 2 LBMA įskaitiniai etapai. Praėjus savaitei (per kurią klubai pateikia turnyre dalyvavusius šeimos narius) skelbiame rezultatus.
Pakruojyje vykusiame "Šiaurės Lietuvos maratone" daugiausia dalyvių atsiuntė renginio šeimininkai Pakruojo "Vėjas", o Alytaus pusmaratonyje šeimininkavo Alytaus "Dzūkija". Tačiau tai nepadėjo šeimininkų klubams pasiekti pergalių: galingai kelintus metus žengiantis Kauno BMK šventė pergales abiejuose renginiuose, aplenkdami artimiausius varžovus didžiule taškų persvara.

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-09-05 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

ilgų nuotolių bėgiko Piotro Silkino gimtadienio bėgimas

2023-08-12 Kretingoje vyko ilgų nuotolių bėgiko Piotro Silkino gimtadienio bėgimas, skirtas Lietuvos ultra distancijų bėgimo legendos garbei. Bėgimas startavęs prieš 3 metus per Piotro 80-ąjį gimtadienį tęsiasi kasmet, o gimtadienio kaltininkas vis įveikia po maratoną (tiesa Piotras startuoja gerokai anksčiau prieš startą).
Pagrindinėje maratono distancijoje (kurioje dalyvių laukė starto ratas 2.2 km ir 12 ratų po 3,33 km) startavo 26 dalyviai, iš kurių 25 pasiekė finišą. Tarp finišavusiųjų buvo ir 2 svečiai iš užsienio bei 3 moterys.
Prizininkai ir nugalėtojai maratono distancijoje:
1. Ruslanas Seitkalijevas - 03:02:14
2. Vidas Totilas - 03:15:37
3. Ernestas Vedeikis - 03:22:19
Moterys:
1. Dovilė Buivydaitė - 04:21:49
2. Lina Abromaitytė-Šmaižė - 04:49:44
3. Gitana Janulienė - 05:41:29

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-08-14 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

LBMA tarpklubinė taurė 2023 (07 - Kaišiadorys)

VII-ajame LBMA taurių turnyro etape - Naktinėje Kaišiadorių bėgimo šventėje - 2023 dalyvavo 16 LBMA klubų. Šiame etape daugiausia taškų surinko ir pirmą vietą iškovojo Kauno BMK, kuris bendroje įskaitoje susilygino su Pasvalio "Vėtra" ir po šio etapo dalijasi 1-2 vieta.
Antrą ir trečią vietas Kaišiadoryse užėmė etapo šeimininkai - Kaišiadorys Bėga ir Kaišiadorių švietimo ir sporto centras. Kiek mažiau taškų surinko Šiaulių raj. "Lukas", Alytaus "Dzūkija" ir Bėgimo klubas, kurie atitinkamai pasidalijo 4-6 vietas.
Klubai pateikę šeimas: "Vėtra", "Kaišiadorys bėga", Kaišiadorių švietimo ir sporto centras, Kauno BMK.
Visi turnyro rezultatai: https://www.lbma.lt/index.php?rezultatai

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-07-12 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

LBMA tarpklubinė taurė 2023 (06 - Pasvalys)

VI-ajame LBMA taurių turnyro etape Pasvalyje dalyvavo 10 LBMA klubų. Pirmą vietą jau 4 kartą (iš 6) šiame sezone užėmė varžybų šeimininkai Pasvalio "Vėtra". Jie surinko net 5 kartus daugiau taškų už antroje vietoje esantį Bėgimo klubą. Treti liko Šiaulių raj. "Lukas".
Po šio etapo pasvaliečiai nuo antroje vietoje esančio Kauno BMK atitrūko jau 6 taškais (buvo 3), trečioje vietoje išlieka ir Bėgimo klubas.
Visi turnyro rezultatai: https://www.lbma.lt/index.php?rezultatai

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-07-04 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Pajūrio basatlonas

2023-07-01 Klaipėdoje, Smiltynėje, bėgikams buvo pasiūlytos kitokio tipo bėgimo varžybos - pirmasis bėgimas basomis pajūrio smėliu „Pajūrio basatlonas“, kurį organizavo VŠĮ „100 marathon club Lithuania”.
Kopgalyje, paplūdimyje prie pietinio molo dalyviai galėjo pasirinkti įveikti 500 m, 2.5 km, 5 km ar 10 km nuotolį. Vieno rato ilgis 2.5 km.
Per visas distancijas finišavo daugiau nei 150 dalyvių, kuriems buvo įteikti unikalūs atminimo medaliai, o prizininkams ir nugalėtojams taurės ir rėmėjų dovanos.

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-07-03 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Kauno rajono bėgimas

Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyrius Zapyškyje trečią kartą surengė „Kauno rajono bėgimą“, kurio pagrindinis tikslas – populiarinti bėgimą kaip sveiką gyvenimo būdą, skatinti visuomenės įsitraukimą į fiziškai aktyvią veiklą.
Dėl nugalėtojų vardų kovojo daugiau nei 400 bėgikų iš Estijos, Lenkijos, Ispanijos ir Lietuvos.
Jie įveikė 10 km ir 5 km distancijas, o vaikai ir jaunimas bėgo 300 m ir 1000 m nuotolius.
Trasos nusidriekė vaizdingose vietovėse nuo Senosios Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios iki Kačerginės miestelio.
Sportininkams sėkmingų startų linkėjo Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius.

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-06-15 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

KVIEČIA Kauno rajono bėgimas.

„Kauno rajono bėgimas“ jau tapo populiariu ir tradiciniu renginiu, į Pakaunės kraštą sukviečiančiu gausų būrį įvairaus amžiaus bei pajėgumo bėgimo entuziastų iš visos Lietuvos. Šiemet birželio 10 d. (šeštadienį) nuo 10:00 val. „Kauno rajono bėgimas 2023“ ir vėl vyks Zapyškyje, aikštėje prie Senosios Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios.

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-05-24 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Naktinis bėgimas „Joniškėlio Karpių dvaro takais“

2023-05-20 Pasvalio r., Joniškėlio Karpių dvaro parke po kelių metų pertraukos buvo organizuotas tradicinis bėgimas „Joniškėlio Karpių dvaro takais“. Kasmet vis gražiau tvarkomoje dvaro teritorijoje bėgikai galėjo varžytis: keturiose distancijose, 800 m patys jauniausi bėgikai bėgo centrine parko medžių alėja, o, 2,5 km, 5 km ir 10 km teko bėgti ratuku ne tik vaizdingais takais, bet ir smagiais Mažupės upelio vingių šlaitų pakilimais. Kadangi bėgimas buvo gausus įvairių amžiaus grupių kategorijomis, tai gausus ir bėgimo nugalėtojų būrys, patiems greičiausiems 10 km distancijos bėgikams, įteiktos Joniškėlio seniūno taurės, Karpių bėgimo taurėmis apdovanoti ir visų amžiaus grupių pirmų vietų nugalėtojai, kiti prizininkai medaliais ir rėmėjų simbolinėmis dovanėlėmis. Sveikiname greičiausius bėgikus Ramunę Maldutytę (Kauno BMK) ir Arūną Matulevičių (Šiaulių Stadija) ir visus prizininkus.

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-05-23 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"