Piotro Silkino 80-čio jubiliejaus bėgimas

2021-08-08 Kretingoje bėgimo mėgėjai rinkosi Kretingoje, kur buvo organizuotas Piotro Silkino 80-čio jubiliejaus bėgimas.
Bėgikai galėjo rinktis įvairias distancijas: maratoną (12.5 rato), 10 km (3 ratai), 3.3 km ir 500 m distancijas. Trasa driekėsi nuostabaus Kretingos parko teritorija.
Pats jubiliatas - Lietuvos ultrailgų nuotolių bėgikas, pasaulio 1000 mylių bėgimo rekordininkas, daugkartinis vienos paros bėgimų Lietuvoje iniciatoriaus ir nugalėtojas, Kretingos rajono garbės pilietis Piotras Silkinas šį kartą pasirinko 10 km distanciją, kurią sėkmingai ir įveikė.
Dar praėjusiais metais (2020) Piotras įveikė 5 klasikinius maratonus. Viso jo sąskaitoje yra 301 įveiktas klasikinis maratonas.

Į bėgimą užregistravo per 200 dalyvių. Maratono distanciją pasirinko 25 dalyviai, iš kurių 23 sėkmingai pasiekė finišą.
Tarp jų buvo net 12 dalyvių, kurie išvakarėse Pasvalyje jau buvo įveikę po maratoną. Tarp tų 12 maratoninkų buvo net 5 moterys, kurios padarė po dvigubą maratoną.
Oras starto metu buvo labai palankus bėgikams: buvo labai gaivus oras, nebuvo karšta. Tiesa, įpusėjus maratonui, prasidėjo lietus, kuris tęsėsi iki varžybų pabaigos. Tačiau tai bėgikų neatbaidė, jie sėkmingai suko ratus, o 500 m jauniausieji bėgikai nekantriai laukė starto bet kokiu oru.

3 Brigita Stonkienė - Bėgimo klubas - 54:29

3 km įveikė 50 dalyvių, o trumpiausioje 500 m distancijoje finišavo 33 mažiausieji bėgikai.

Visi savo bėgimu pagerbė Piotro Silkino jubiliejų. O pats jubiliatas finišavęs dalyviams dalijo proginius medalius. Maratono dalyviams buvo įteikti unikalūs proginiai medaliai, o nugalėtojams ir prizininkams dar ir atminimo taurės.
Tarp bėgikų, atvykusių į Piotro gimtadienio maratoną, buvo ir 6 svečiai iš Latvijos.