XVII-asis Pasvalio maratonas (2021)

2021-08-07 po šešerių metų pertraukos Pasvalyje vėl buvo organizuojamas maratonas. Prieš tai 16 kartų vykęs renginys nutrūko 2015 metais. Iniciatyvos atgaivinti renginį ėmesi viemas naujausių LBMA narių - "Maratomanija".
Šis renginys įtrauktas į LBMA 2021 taurių turnyro kalendorių, tad į renginį susirinko per 300 dalyvių, kurie rungėsi net 6 distancijose.Oras buvo labai palankus bėgimui: gaivu, kartais šiek tiek lynojo.

Pirmieji startavo maratono dalyviai, kuriems reikėjo įveikti 6 ratus. Šią distanciją įveikė net 52 dalyviai, tarp kurių 5 svečiai iš Latvijos. Tai su 47 lietuviais šis maratono renginys patenka į TOP dešimtuką lietuviškų maratonų, neskaitant Vilniaus ir Kauno maratonų.

3. Rasuolė Drazdauskienė - Maratomanija - 04:18:49

Kartu su maratoninkais startavę pusės maratono distancijos bėgikai įveikė 3 ratus po 7.03 km.

3. Audra Bogužinskienė - Origami runners 1:35:41

Šiek tiek vėliau startavę 10 km distancijos dalyviams reikėjo įveikti 1 ratą. Čia startavo 92 dalyviai, kurie sėkmingai pasiekė finišą.
1. Mikas Montvilas - Lukas - 35:32
2. Deividas Rastokas - Lukas - 36:38
3. Matas Baura - Lukas - 38:11

1. Dalia Lukošienė - Lukas - 40:51
2. Modesta Bužerytė - 42:27
3. Ramunė Pociuvienė - BMK Vėjas - 46:18

3 km įveikė 44 dalyviai. O 1 km ir 400 m distancijos buvo organizuojamos stadione. 1 km įveikė 22, o 400 m (vieną ratą) - 31 dalyvis.

Renginyje be latvių, gausiai dalyvavo karinę misiją Lietuvoje atliekantys ispanai.
Visiems dalyviams buvo įteikti unikalūs medaliai, visų dalyvių laukė ir pasvalietiškos vaišės.

Kaip minėta aukščiau, šiame renginyje buvo skaičiuojami ir LBMA klubų pasiekimai.
Preliminariais duomenimis be galimybės pasivyti daugiausia taškų surinko Pasvalio "Vėtra", kurie delegavo 55 narius, tarp kurių buvo net 9 šeimų nariai, kurie dar padvigubino taškų kraitį.
Antri - renginio organizatoriai "Maratomanija" į komandą pasikvietę ir svečius iš Latvijos, treti - Šiaulių raj. "Lukas", kurių atstovai 10 lm distancijoje pasiėmė visas prizines vietas vyrų tarpe.
Viso dalyvavo 15 LBMA klubų, "Stajeris" gavo pirmuosius taškus.