Naujienos

Iliustracija

Saulėtekio maratonas 2021

2021-12-05 - pirmąjį gruodžio sekmadienį - vyko trečiasis Saulėtekio maratonas. Šis skambiu vardu pavadintas maratonas ir buvo sumąstytas rengti žiemos metu. Nes, būtent, daug maratonų vyksta rudenį ir pavasarį, keletas vasarą, o žieminio Lietuvoje dar nebuvo.
Tai šiais metais maratonas irgi pateisino sumąstymo idėją: buvo šaltokas oras (-1 laipsnis), nemažai sniego, trasa snieguota, vietomis apledėjusi. Tad šiemet pasirinkusiems maratono ar pusmaratonio distansiją laukė didelis iššūkis: 42 km distancijoje reikėjo įveikti 10, o 21 km distancijoje 5 ratus, kurių kiekviename laukė įkalnė ir nuokalnė, o prieš pat finišą aukštas bordiūras.

Tačiau nepaisant visų sunkumų, tai buvo vienas gausiausias šių metų renginys, nes be ilgųjų distancijų dar buvo galimybė bėgti 3 ratus (12.6 km) arba 1 ratą (4.2 km), mažiausiųjų laukė 500 m ilgio trasa, kuri pagrinde buvo stadione.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-12-07 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Žiema Jonavoje 2021

2021-12-04 - pirmąjį gruodžio šeštadienį vyko tradicinis, jau dešimtasis „Žiema Jonavoje“ bėgimas, kurį organizuoja sporto klubas „Einius“, vadovaujamas žinomos Lietuvos lengvosios atletikos trenerė Gražinos Goštautaitės, kuri treniruoja keturių olimpinių žaidynių dalyvį ėjiką Marių Žiūką. Gražina buvo ir šių varžybų vyriausioji teisėja.
Prieš dešimt metų mintis organizuoti šį bėgimą kilo dideliam bėgimo entuziastui, Jonavos „Maratono“ klubo nariui Giedriui Povilavičiui, šiemetinių varžybų koordinatoriui.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-12-04 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

DIESEL DRIVE kroso bėgimas

Bėgimo organizatoriai atrado Kūjagalvius – kaimą Kauno rajono savivaldybėje, Alšėnų seniūnijoje. Šiemet čia jau buvo surengtos kelios varžybos, o gruodžio 31 dieną vyks Naujametinis bėgimas.
2021-11-27 Kūjagalviuose vėl dominavo bėgikai: čia vyko „DIESEL DRIVE“ 13 km kroso bėgimas, kurį organizavo „Bėgimo namai“. Sportininkų laukė nemažas iššūkis: per vakarą prisnigo, distanciją nuklojo sniegas, o varžybų dieną bėgikus prausė dar ir šlapdriba. Iš 17 užsiregistravusių bėgikų žiemiško oro išsigando tik trys. Jėgas bandė ir 5 moterys.
„Varžybų pavadinimas atitiko visas oro sąlygas: krosas, pusiau žiemiškas, pusiau rudeniškas oras. Buvo didelis išbandymas įvairaus amžiaus bėgikams. Bėgimu liko visi patenkinti, finišavusių sportininkų laukė karšti kubilai, pirtis“, – teigė pagrindinis varžybų organizatorius Vidas Totilas.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-30 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Ūsai bėga - 2021

2021-11-28 (sekmadienį) Vilniaus universiteto botanikos sode vyko labdaringas bėgimas, skirtas kovai prieš prostatos ir sėklidžių vėžį – „Ūsai bėga“.
„Ūsai bėga“ iniciatyva vienija šimtus bėgikų nešdami žinią, jog vyrai turi išdrįsti netylėti, kalbėti apie sveikatos problemas.
Dalyviai Kairėnuose turėjo per valandą įveikti kuo daugiau 2 km ratų su 24 metrais vertikalaus pakilimo. Bėgti teko tiek kalniukais, tiek apsnigtais takais.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-30 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

„Jono Basanavičiaus tėviškė – Bartninkų Jono Basanavičiaus mokykla“

2021-10-20 Bartninkai (Vilkaviškio raj.) jau 20-ąjį kartą sukvietė į jubiliejinį bėgimą „Jono Basanavičiaus tėviškė (Ožkabaliai) – Bartninkų Jono Basanavičiaus mokykla – daugiafunkcis centras“, skirto Jono Basanavičiaus 170-osioms gimimo metinėms paminėti. Nuostabus oras, pozityvi aplinka, svetingi šeimininkai pritraukė daugiau kaip 200 dalyvių, kurie varžėsi tradicinėje vienoje 5,9 km ilgio trasoje nuo J.Basanavičiaus tėviškės iki Bartnininkų mokyklos.
Visi nors kartą pabuvoję šiame bėgime visada ne tik pasižada atvykti kitais metais, bet atvykdami atsiveža ir daugiau savo draugų. Šiais metais bėgimas sulaukė dalyvių net iš tolimo Latvijos Daugpilio miesto.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-20 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

12-asis bėgimas „Varnutės ruduo“

2021-11-13 12-ajame jonaviečių bėgime „Varnutės ruduo“, kurį organizavo Jonavos bėgimo klubas „Maratonas“ bei Kūno kultūros ir sporto centras, dalyvavo apie 300 bėgikų. Kartu tai buvo ir LBMA tarpklubinės taurės 9-asis etapas. Jame rungėsi 12 LBMA priklausančių klubų. Daugiausia taškų surinko Kauno BMK su 29 dalyviais. Nors dar nepritaikius šeimų koeficiento, tik suskaičiavus rezultatus kauniečiai Šiaulių rajono klubą lenkė tik 3 taškais. Antri liko Šiaulų raj. "Lukas", trečią vietą užėmė varžybų šeimininkai - Jonavos "Maratonas". 
Po šio etapo turnyrinėje lentelėje į priekį išsiveržė Kauno BMK. Šiaulių raj. "Lukas" nors ir yra susrinkęs daugiau taškų, tačiau skaičiuojant tik 8 varžybų geriausius rezultatus, šiuo metu rikiuojasi antroje vietoje. Trečioje vietoje - Bėgimo klubas" konkuruojantis su Pasvalio "Vėtra", kurių dabar vieni turi daugiau bendrų taškų, kiti daugiau įskaitinių taškų. Visi rezultatai LBMA turnyrinėje lentelėje.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-16 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Maratonas Klajoklis #19: Sudeikiai (Alaušo ežeras)

Šiemetinio „Klajoklio“ maratonų ciklas baigtas bėgimu Sudeikiuose aplink Alaušo ežerą. Tai septintasis šio ciklo renginys šiemet. Pernai jų vyko net dvylika.
Pagrindinis šių varžybų organizatorius, „Maratomanija“ vadovas Valdas Šmaižys pasidžiaugė varžybomis aplink dešimtą pagal dydį Lietuvos ežerą Alaušą, dideliu Utenos rajono savivaldybės vicemero Vitalijaus Šeršniovo ir Sudeikių seniūno Virgilijaus Gaižausko dėmesiu bėgikams.
Maratonų organizatoriaus mintyse – kitąmet čia rengti jau ne „klajojantį“, o Alaušo maratoną, tapsiantį tradiciniu.
Devynioliktajame „Klajoklio“ maratone, kuriame vyko lenktynės penkiose distancijose, dalyvavo 147 bėgikai.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-10 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Trail bėgimas „Girių labirintai“ 2021

2021-11-06 Kazlų Rūdoje vyko jau nebe pirmus metus organizuojamas trail bėgimas "Girių labirintai". Šiemet bėgimo dalyviams buvo numatytos 4 trasos: 25 km – „Girių labirintai – HELOVINAS“, 15 km – „Pelkių siaubas“, 5 km – „Pažintinis zombių takas“, 500 m – „Vaikų zombinukas“. Oras varžyboms buvo rudeniškas, apie 8 laipsniai šilumos, šiek tiek lynojo lietus.
Varžybų organizatorius Mantas kaip visada parengė sudėtingus trasų labirintus. Tie, kas nesusekė žymėjimų trasoje, tai teko sugaišti ir po 17 min kiekvienam kilometrui.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-06 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Panevėžio maratonas

Dar 1989 metais pirmąjį maratoną Panevėžyje surengė Stanislovas Kavaliauskas. Sekdami garsaus panevėžiečio dviratininko pavyzdžiu, jo garbei ir atminimui, „Sporto ir išsilavinimo akademija“ kartu su triatlono ir sveikatingumo klubu „Darna“, klubu „Dviračiai“ savaitgalį visus sukvietė į Panevėžio maratoną.
Varžybose dalyviai varžėsi ne tik 42 kilometrus ir 195 metrus besitęsiančiame maratono bėgime, bet ir pusmaratonio, 10.5 kilometrų  bei 400 metrų trasose.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-02 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Helovino bėgimas - 2021

2021 m. spalio 30 dieną Laičių kaime (Varėnos raj.) buvo surengtas Helovino bėgimas - 2021.
Tik atvykus šventės dalyvius pirmiausia pasitiko įspūdingas vaizdelis - traktorinė priekaba pilna moliūgų (žr. foto). Tad pirmiausia susirinkę ir kibo į vieną iš konkursų - moliūgo pjaustymą/puošimą. Moliūgą galėjo išsirinkti ne tik pagal dydį, bet ir pagal spalvą ar skonį. Pabaigti meno kūriniai buvo sudėti eilėje šalia kelio, kur sutempus juose buvo uždegtos žvakutės, o autoritetinga komisija rinko įspūdingiausią moliūgą.
Kadangi šventė prasidėjo nuo 12 valandos dienos, o bėgimai numatyti buvo tik saulei nusileidus, tai iki tol buvo ir vaišių tiesiai iš puodų, buvo delikatesinių "Laičių varlyčių", buvo vaiduoklių komandos pasiruošimas vakarui bei jų eksponatų demonstracija. Vangiai prasidėjusios šiaudų ritinio ridenimo varžybos vėliau išjudino bene visus šventės dalyvius: iš pradžių buvo registruotos tik 2 komandos, bet pagavus azartą komandų skaičius pasiekė - 18, kurių kiekvieną sudarė nuo 3 iki 4 asmenų. Komandos rungėsi poromis, tad galutinė rikiuotė buvo sudaryta pagal sugaištą laiką ridenant šiaudų ritinį. Nugalėtojus ir prizininkus skyrė tik šimtosios sekundės dalys, kurie rungėsi finale. Stipriausia/greičiausia komanda tapo JĖGERIAI.
Tačiau pagrindinis šventės akcentas - bėgimas. 18 valandą, kai saulė tik nusileido, į startą stojo mažieji 800 m distancijos bėgikai. O po pusvalandžio, kai jau tapo pakankamai tamsu į trasą išbėgo 2 (vienas ratas) ir 6 km (jiems reikėjo įveikti 3 ratus) distancijų dalyviai. Bėgikų laukė ne tik trail tipo trasa, ne tik sutema, bet ir klubo VILKOLAKIAI pasirodymai trasoje, kurių įspūdingi kostiumai, garsai ar mimikos gąsdino ar linksmino bėgikus, suteikdami dar daug smagių pojūčių.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-01 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"