Naujienos

Iliustracija

I-asis LBMA taurės etapas

2022-01-15 įvyko tradicinis 32-antrasis bėgimas „Aplink Želvos ežerą“. Nepabūgę slidžios kelio dangos ir iš kojų verčiančio vėjo į Suginčius atvyko gerokai virš 200 bėgimo bėgikų. Čia dalyviai galėjo pasivaržyti dvejose (13 km ir 4 km) distancijose. Pagrindinėje (13 km) distancijoje vyko  kova iki paskutinio metro. Pirmasis finišą kirto Vaidas Žlabys (46:22.1). Vos 1 dešimtąja sekundės nuo jo atsiliko Darius Sadeckas (46:22.2). Trečiasis finišą pasiekė Donatas Stulgys (48:43.5). Moterų grupėje jokių šansų nepaliko Viktorija Varnagirytė. Jį finišavo 7 absoliučioje įskaitoje palikdama už savęs ne tik savo varžoves, beit ir ne vieną vyruką. Jos laikas 50:01.3. Antroji finišavo Tatsiana Voverienė per  58:11.9, o trečioji Lina Vasiljevienė – 58:30.1.

Skaityti toliau...

Parašyta 2022-01-18 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

XXX tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir Mirties keliu“

2022-01-08 - Tradiciniame tarptautiniame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtame Sausio 13-osios laisvės gynėjams pagerbti, šeštadienį Vilniuje dalyvavo apie 4500 dalyvių. Jau 30-ąjį kartą vykstantis bėgimas tradiciškai vidurdienį prasidėjo nuo žuvusiųjų amžinojo poilsio vietos Antakalnio kapinėse ir maždaug po pusantros valandos baigėsi prie Vilniaus televizijos bokšto.

Skaityti toliau...

Parašyta 2022-01-10 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Kauno Kalėdinis bėgimas - 2021

2021-12-18 vyko Kauno kalėdinis bėgimas, kurį organizuoja Kauno bėgimo mėgėjų klubas. Bėgimas turi savo istoriją.
Šiemet Panemunės šile jis buvo surengtas jau septynioliktą kartą. Pagal tradiciją bėgimas rengiamas kasmet paskutinįjį šeštadienį prieš Šv. Kalėdas.
Šis kauniečių bėgimas jau eilę metų yra baigiamasis, dvyliktasis LBMA taurių turnyro etapas, po kurio susumuojami galutiniai rezultatai.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-12-28 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Saulėtekio maratonas 2021

2021-12-05 - pirmąjį gruodžio sekmadienį - vyko trečiasis Saulėtekio maratonas. Šis skambiu vardu pavadintas maratonas ir buvo sumąstytas rengti žiemos metu. Nes, būtent, daug maratonų vyksta rudenį ir pavasarį, keletas vasarą, o žieminio Lietuvoje dar nebuvo.
Tai šiais metais maratonas irgi pateisino sumąstymo idėją: buvo šaltokas oras (-1 laipsnis), nemažai sniego, trasa snieguota, vietomis apledėjusi. Tad šiemet pasirinkusiems maratono ar pusmaratonio distansiją laukė didelis iššūkis: 42 km distancijoje reikėjo įveikti 10, o 21 km distancijoje 5 ratus, kurių kiekviename laukė įkalnė ir nuokalnė, o prieš pat finišą aukštas bordiūras.

Tačiau nepaisant visų sunkumų, tai buvo vienas gausiausias šių metų renginys, nes be ilgųjų distancijų dar buvo galimybė bėgti 3 ratus (12.6 km) arba 1 ratą (4.2 km), mažiausiųjų laukė 500 m ilgio trasa, kuri pagrinde buvo stadione.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-12-07 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Žiema Jonavoje 2021

2021-12-04 - pirmąjį gruodžio šeštadienį vyko tradicinis, jau dešimtasis „Žiema Jonavoje“ bėgimas, kurį organizuoja sporto klubas „Einius“, vadovaujamas žinomos Lietuvos lengvosios atletikos trenerė Gražinos Goštautaitės, kuri treniruoja keturių olimpinių žaidynių dalyvį ėjiką Marių Žiūką. Gražina buvo ir šių varžybų vyriausioji teisėja.
Prieš dešimt metų mintis organizuoti šį bėgimą kilo dideliam bėgimo entuziastui, Jonavos „Maratono“ klubo nariui Giedriui Povilavičiui, šiemetinių varžybų koordinatoriui.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-12-04 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

DIESEL DRIVE kroso bėgimas

Bėgimo organizatoriai atrado Kūjagalvius – kaimą Kauno rajono savivaldybėje, Alšėnų seniūnijoje. Šiemet čia jau buvo surengtos kelios varžybos, o gruodžio 31 dieną vyks Naujametinis bėgimas.
2021-11-27 Kūjagalviuose vėl dominavo bėgikai: čia vyko „DIESEL DRIVE“ 13 km kroso bėgimas, kurį organizavo „Bėgimo namai“. Sportininkų laukė nemažas iššūkis: per vakarą prisnigo, distanciją nuklojo sniegas, o varžybų dieną bėgikus prausė dar ir šlapdriba. Iš 17 užsiregistravusių bėgikų žiemiško oro išsigando tik trys. Jėgas bandė ir 5 moterys.
„Varžybų pavadinimas atitiko visas oro sąlygas: krosas, pusiau žiemiškas, pusiau rudeniškas oras. Buvo didelis išbandymas įvairaus amžiaus bėgikams. Bėgimu liko visi patenkinti, finišavusių sportininkų laukė karšti kubilai, pirtis“, – teigė pagrindinis varžybų organizatorius Vidas Totilas.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-30 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Ūsai bėga - 2021

2021-11-28 (sekmadienį) Vilniaus universiteto botanikos sode vyko labdaringas bėgimas, skirtas kovai prieš prostatos ir sėklidžių vėžį – „Ūsai bėga“.
„Ūsai bėga“ iniciatyva vienija šimtus bėgikų nešdami žinią, jog vyrai turi išdrįsti netylėti, kalbėti apie sveikatos problemas.
Dalyviai Kairėnuose turėjo per valandą įveikti kuo daugiau 2 km ratų su 24 metrais vertikalaus pakilimo. Bėgti teko tiek kalniukais, tiek apsnigtais takais.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-30 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

„Jono Basanavičiaus tėviškė – Bartninkų Jono Basanavičiaus mokykla“

2021-10-20 Bartninkai (Vilkaviškio raj.) jau 20-ąjį kartą sukvietė į jubiliejinį bėgimą „Jono Basanavičiaus tėviškė (Ožkabaliai) – Bartninkų Jono Basanavičiaus mokykla – daugiafunkcis centras“, skirto Jono Basanavičiaus 170-osioms gimimo metinėms paminėti. Nuostabus oras, pozityvi aplinka, svetingi šeimininkai pritraukė daugiau kaip 200 dalyvių, kurie varžėsi tradicinėje vienoje 5,9 km ilgio trasoje nuo J.Basanavičiaus tėviškės iki Bartnininkų mokyklos.
Visi nors kartą pabuvoję šiame bėgime visada ne tik pasižada atvykti kitais metais, bet atvykdami atsiveža ir daugiau savo draugų. Šiais metais bėgimas sulaukė dalyvių net iš tolimo Latvijos Daugpilio miesto.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-20 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

12-asis bėgimas „Varnutės ruduo“

2021-11-13 12-ajame jonaviečių bėgime „Varnutės ruduo“, kurį organizavo Jonavos bėgimo klubas „Maratonas“ bei Kūno kultūros ir sporto centras, dalyvavo apie 300 bėgikų. Kartu tai buvo ir LBMA tarpklubinės taurės 9-asis etapas. Jame rungėsi 12 LBMA priklausančių klubų. Daugiausia taškų surinko Kauno BMK su 29 dalyviais. Nors dar nepritaikius šeimų koeficiento, tik suskaičiavus rezultatus kauniečiai Šiaulių rajono klubą lenkė tik 3 taškais. Antri liko Šiaulų raj. "Lukas", trečią vietą užėmė varžybų šeimininkai - Jonavos "Maratonas". 
Po šio etapo turnyrinėje lentelėje į priekį išsiveržė Kauno BMK. Šiaulių raj. "Lukas" nors ir yra susrinkęs daugiau taškų, tačiau skaičiuojant tik 8 varžybų geriausius rezultatus, šiuo metu rikiuojasi antroje vietoje. Trečioje vietoje - Bėgimo klubas" konkuruojantis su Pasvalio "Vėtra", kurių dabar vieni turi daugiau bendrų taškų, kiti daugiau įskaitinių taškų. Visi rezultatai LBMA turnyrinėje lentelėje.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-16 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Maratonas Klajoklis #19: Sudeikiai (Alaušo ežeras)

Šiemetinio „Klajoklio“ maratonų ciklas baigtas bėgimu Sudeikiuose aplink Alaušo ežerą. Tai septintasis šio ciklo renginys šiemet. Pernai jų vyko net dvylika.
Pagrindinis šių varžybų organizatorius, „Maratomanija“ vadovas Valdas Šmaižys pasidžiaugė varžybomis aplink dešimtą pagal dydį Lietuvos ežerą Alaušą, dideliu Utenos rajono savivaldybės vicemero Vitalijaus Šeršniovo ir Sudeikių seniūno Virgilijaus Gaižausko dėmesiu bėgikams.
Maratonų organizatoriaus mintyse – kitąmet čia rengti jau ne „klajojantį“, o Alaušo maratoną, tapsiantį tradiciniu.
Devynioliktajame „Klajoklio“ maratone, kuriame vyko lenktynės penkiose distancijose, dalyvavo 147 bėgikai.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-10 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"