Naujienos

Iliustracija

Naktinis trail'o bėgimas „Indėnų taku“ 2021

2021-07-24 ketvirtąjį kartą iš eilės bėgimo mylėtojai susitiko ant aukščiausiojo Lietuvoje pėsčiųjų ir dviračių tilto pastatyto 2015 m. ir įrašyto į Lietuvos rekordų knygą. Būtent čia, Dzūkijos sostinėje, liepos 24 d. vakarą bėgikų laukė nepaprastas iššūkis - 8,5 km „Indėnų taku“ trasa, kuri driekėsi miško takais takeliais, per upelius ir kitas natūralias kliūtis. Trasą sunkino tamsa, nes bėgimo startas buvo duotas jau nusileidus saulei.
Prieš pagrindinį startą mažieji dalyviai įveikė 500 metrų „Baltosios rožės“ trasa - per „Baltosios rožės“ tiltą, o nelaukę pagrindinės trasos išbėgo ir sėkmingai įveikė 3 km „Mažojo indėno“ trasą.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-07-27 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Vilties bėgimas 2021

2021-07-18 (sekmadienį) Klaipėdą išjudino tradicinis „Vilties bėgimas“, vykęs jau 14-ą kartą.
Bėgime prie starto linijos įvairiose distancijose stojo šimtai bėgikų (finišo liniją kirto daugiau nei 700 dalyvių) – ir profesionalai, ir mėgėjai, ir suaugusieji, ir vaikai.Šio bėgimo metu vyko ir Lietuvos 10 km bėgimo plentu čempionatas. Jo prizininkais tapo:

Vyrai:
1.Valdas Dopolskas (Kaunas) 32:33
2.Aurimas Rimkus (Šiauliai) 33:14
3.Rimvydas Alminas (Vilnius) 33:28.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-07-24 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Tarptautinis Vilniaus 100 km bėgimas 2021

2021-07-17 Lietuvos sostinės Vingio parke vyko tradicinis Tarptautinis Vilniaus 100 km bėgimas. Keli šimtai dalyvių stojo į kovą įvairiose rungtyse, o 50 km bėgime užfiksuoti du nauji Lietuvos rekordai.

Ištvermingiausi sportininkai bėgimą pradėjo 6 valandą ryto, bet Lietuvoje besitęsianti kaitra neleido nė trupučio atvėsti net ankstų rytą. Nepaisant to, tituluotas Lietuvos ilgų nuotolių bėgikas Aleksandras Sorokinas sugebėjo pagerinti 50 km bėgimo Lietuvos rekordą. Didesnės konkurencijos taip ir nesulaukęs A. Sorokinas finišavo per 3 val. 2 min. 39 sek. Buvęs šalies rekordas nuo 2019 metų priklausė Andrejui Jegorovui (3:04:15). „Buvo labai sunku, nes bėgimą pradėjau per greitai. Pusiaukelėje buvo lūžis ir greitis pradėjo kristi. Po to bėgti buvo labai sunku. Apie 30 laipsnių karštis, saulė labai jautėsi. Ir nieko negali padaryti. Negelbėjo nei vanduo, nei niekas kitas. Tiesiog buvo karšta, – po finišo kalbėjo A. Sorokinas. – Rekordo planuose nebuvo, tiesiog kadangi bėgosi gana lengvai, nusprendžiau, kad gali pavykti. Ir tas pavyko.“

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-07-23 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Naktinė bėgimo šventė „Kaišiadorys-2021"

Liepos 6 d. kaišiadoriečius ir miesto svečius džiugiai ir sportiškai paminėti Valstybės dieną subūrė Naktinė bėgimo šventė.

„Tai mūsų vienas didžiausių, gražiausių ir labiausiai laukiamų fizinio aktyvumo renginių. Šiuo bėgimu mūsų jaukų ir gražų miestelį daug kas pamato pirmą kartą. Kas debiutuoja mūsų bėgime, po to jau atvyksta kasmet. Tikrai buvo dešimtys bėgikų, kurie visus penkis kartus dalyvavo “, – teigė pagrindinis šio naktinio bėgimo sumanytojas, Kaišiadorių rajono švietimo ir sporto paslaugų centro direktorius Dainius Tamulevičius.
Jis – buvęs lengvosios atletikos treneris ir kūno kultūros mokytojas, organizuodavo bėgimus Algirdo Brazausko gimnazijoje, kurioje dirbo.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-07-12 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Žaliųjų ežerų bėgimas 2021

Lietuvos Valstybės dieną – Liepos 6-ąją – sostinėje tradiciškai vyko „Žaliųjų ežerų bėgimas“. Jau 32-ą kartą surengtas bėgimas vyko Vilnių plaunant smarkiai liūčiai, bet bėgikų nuotaikos tai nesugadino. Šiose varžybose, kurios buvo Lietuvos bėgimo taurės (LBT) XI etapas, nugalėjo favoritai.

Vaizdingą 11,7 km trasą antrus metus iš eilės greičiausiai įveikė Ignas Brasevičius („MillionSteps/Saysky“). Jis finišavo per 36 min. 13 sek. Antrąją vietą užėmė Rimvydas Alminas („Aitvaras“, 37.58,9), trečiąją – Remigijus Šnioka („F.O.C.U.S. running“, 38.30,5). „Ne pirmą kartą bėgau per tokią liūtį. Paskutiniai kilometrai buvo sunkesni, teko kiek prilėtinti tempą, teko ir į balą, kurios gylis buvo virš kulkšnies, įšokti. Iš esmės pavyko nubėgti taip, kaip ir planavau. Žinoma, laikas prastesnis nei pernai, bet tuomet oro sąlygos buvo geresnės. Ši bėgimas man yra labai puiki galimybė sustiprėti. Kiekvieną kartą čia prabėgęs, jaučiuosi stipresnis“, – kalbėjo I. Brasevičius.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-07-08 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Šventinis bėgimas „Kuršėnams 440“ (LBMA 1 etapas)

2021 m. birželio 18 dienos vakarą (penktadienį) Kuršėnuose vyko ketvirtasis šventinis bėgimas „Kuršėnams 440“ ir pirmasis Lietuvos bėgimų mėgėjų asociacijos taurės etapas. Oras buvo karštas, temperatūra siekė netoli 30 laipsnių šilumos, švietė saulutė, pūtė švelnus vėjelis.
Bėgimo distancijos buvo kelios: jauniausi bėgo 440 m aplink Lauryno Ivinskio aikštę, vyresni bėgo 3333 m arba 10000 m (3 ratai) aplink Kuršėnus, įveikdami net 3 tiltus.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-07-02 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Olimpinė diena 2021

2021-06-26 sporto šventės „Olimpinė diena 2021“ finaliniame renginyje tradiciškai buvo surengtos ir bėgimo varžybos, kuriose prie starto linijos stojo ir LTeam sportininkai, triumfavę 5 km varžybose – greičiausiai šį nuotolį įveikė penkiakovininkai Justinas Kinderis ir Ieva Serapinaitė.
Trečiosioms savo olimpinėms žaidynėms besiruošiantis J. Kinderis 5 km nubėgo per 15:52,2 min. ir ant apdovanojimų pakylos kopė kartu su antrą vietą užėmusiu Danieliumi Jevensaperiu (16:45,1 min.) ir trečiuoju finišo liniją kirtusiu Martynu Rimkevičiumi (16:50,9 min.).
„Olimpinė diena man visada reiškia labai daug – aš ypatingai ją prisimenu savo gimtajame Panevėžyje. Ne visada pavyksta jose sudalyvauti, nes reikia derintis prie varžybų, bet šį kartą netgi sutapo su kontroline treniruote“, – apie atsiradusią galimybę startuoti Olimpinės dienos bėgimuose pasakojo į Tokiją vyksiantis J. Kinderis.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-06-30 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Joninių bėgimai Karališkiuose

Joninės - ypatinga lietuvių šventė. Šiai dienai turime net išeiginę dieną.
Įvairiai tautiečiai švenčia šia proga, tačiau bėgimo bendruomenei reikia didesnio judesio.
Birželio 23-24 dieną "Maratomanija" Joninių proga, kai būna trumpiausia naktis ir ilgiausia diena, surengė bėgikams ypatingą šventę: galimybę sudalyvauti dviejuose bėgimuose (naktį - beieškant paparačio žiedo, ir dieną - pabudus po trumpos nakties).

Renginio vieta - Karališkiai - nuostabi privati didžiulė sodyba Ukmergės rajone, kuri 2 dienas buvo skirta vien bėgimo bendruomenei ir joje vyko Sveikuoliška Joninių šventė.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-06-29 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

50-asis – bėgimas „Aplink Elektrėnų marias“

2021-06-20 Elektrėnuose įvyko jubiliejinis – 50-asis – bėgimas „Aplink Elektrėnų marias“. Keli šimtai bėgikų pagaliau galėjo džiaugtis gyvu Lietuvos bėgimo taurės (LBT) X etapu, o kiti pratęsė virtualių bėgimų sezoną.
Jubiliejinio bėgimo įskaitinė LBT distancija buvo pusmaratonis (21,098 km). Čia greičiausias buvo Kauno BMK atstovas Aurimas Skinulis. Alinant didesniam nei 30 laipsnių karščiui, jis finišavo per 1 val. 17 min. 19,4 sek., o paskutiniuose metruose neslėpė džiaugsmingų emocijų.
„Turėjau varžybas antrą dieną iš eilės. Buvau pavargęs fiziškai, todėl didelių tikslų sau nekėliau. Pradėjau ramiai, įvertindamas oro temperatūrą ir trasos reljefą. Pastaruoju metu jaučiuosi tikrai gerai, nors niekada nebuvau karščio mėgėjas. Taigi, bėgau komfortišku sau tempu, buvau kantrus ir tiesiog laukiau, kas bus toliau. Per tiek bėgiojimo metų save pažįstu ir net laukiau kalniukų antroje distancijos pusėje. Po įkalnių tarsi „užsikuriu“ ir pasijuntu geriau. Taip buvo ir šį kartą. Lyderį pasivijau 16-ame kilometre ir nedvejodamas nubėgau į priekį jį aplenkęs. Per likusį atstumą dar ir pavyko susikrauti solidų atotrūkį. Na, o finišuojant kažkiek suveikė emocijos, kad antrą dieną iš eilės pavyko nugalėti tokiomis sąlygomis“, - teigė A. Skinulis.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-06-25 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Bėgimo „Krakėms-600“ varžybos

Birželio 19 dieną Krakėse vyko bėgimas, skirtas miestelio 600-osioms metinėms paminėti. Nors į bėgimą susirinko nedaug bėgikų (per 3 distancijas startavo 52 dalyviai: 10 - 2,5 km; po 21 - 5 ir 10 km distancijose), tačiau dalyvių gretose matėme bėgikus, kurie būna nugalėtojai ar prizininkai daugumoje bėgimo varžybų: Aurimas Skinulis, Tadas Pavolis, Alfonsas Kazlauskas, Vytautas Gražys ir daugelis kitų.
Puikiai varžybas suorganizavo Krakių bendruomenės centras su daug padėjėjų. Dalyviams buvo paruošta 2,5 km trasa atitverta nuo transporto, tad bėgantis pasirinktą distanciją turėjo įveikti 1, 2 ar 4 ratus. Dalyviai trasoje buvo gaivinami vandeniu (temperatūra siekė apie 30 laipsnių), o finišavus jų laukė atminimo medaliai, užkandžiai, gėrimai.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-06-19 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"