Naujienos

Iliustracija

XVII-asis Vilemų maratonas

2019 m. spalio 27 d. vyko 17-asis Vilemų maratonas.
Tai vienas iš tų maratonų, kur nėra jokio startinio mokesčio, prizininkai apdovanojami taurėmis, dovanomis ir piniginiais prizais, visi dalyviai gauna atminimo medalius.
Šį kartą prie starto linijos stojo 47 dalyviai iš kurių 36 įveikė pilną maratono distanciją: tai gausiausias šio renginio dalyvių skaičius.

Skaityti toliau...

Parašyta 2019-10-28 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Gintarinė jūrmylė 2019

Kasmet, antrąjį spalio šeštadienį, Smiltynėje patrankos šūviu ir laivo varpo dūžiu prasideda tradicinis tarptautinis bėgimo renginys „Gintarinė jūrmylė“. Šis jau 19-ąjį kartą vykstantis analogų neturintis renginys pritraukia ne tik klaipėdiečius, bet ir svečius iš kitų Lietuvos miestų, taip pat Latvijos, Baltarusijos, Kaliningrado bei Lenkijos šalių.

Skaityti toliau...

Parašyta 2019-10-14 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Kauno ruduo 2019

2019-10-13 vyko tradicinis respublikinis bėgimas "Kauno ruduo", kurio trasa driekiasi Kauno Kleboniškio parko takeliais. Po šeštadienį vykusių Laukinio trail etapo Aušgirių Kaskalniai bei tarptautinių kroso bėgimo varžybų „Gintarinė jūrmylė 2019“ atrodė, kad daug dalyvių į renginį nesusirinks. Tačiau per paskutinę parą papildomai užsiregistravo dar daugiau kaip 100 dalyvių prie anksčiau buvusių 150, tad viso varžybose finišavo daugiau kaip 250 dalyvių.

Skaityti toliau...

Parašyta 2019-10-13 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Nidos pusės maratono bėgimas

2019-09-28 paskutinį rugsėjo savaitgalį Nidoje vyko tradicinis Nidos pusės maratono bėgimas. Šiemet tai buvo jau XX-asis renginys, kuris jau eilę metų yra ir vienas iš LBMA taurių turnyro etapų.
Šiemet į šį renginį užsiregistravo daugiau kaip 1000 dalyvių, kurie varžėsi keturiose distancijose: 0.21 km, 0.5 km, 2 km ir pusės maratono.

Skaityti toliau...

Parašyta 2019-10-07 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Bėgimas aplink Pajūrį

2019-10-05 Pajūrio miestelyje (Šilalės raj.) vyko tradicinis bėgimas "Aplink Pajūrį". Tai bėgimas vykstantis daug metų pirmąjį spalio savaitgalį, bet apie jį girdėta nedaug. Dauguma, kurie nuvyksta į atokesnius rajonus, atranda naują Lietuvą ir mato bei stebisi kokia graži ir neatrasta dar ta mūsų šalis.

Skaityti toliau...

Parašyta 2019-10-05 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“

2019-09-21 Žemaitijos sostinėje Telšiuose  vyko priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“. Penktą kartą Žemaitijos sostinėje organizuojamo renginio ilgiausioje distancijoje triumfavo Aurimas Skinulis ir Dalia Lukošienė.

Skaityti toliau...

Parašyta 2019-09-24 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Pasvalio miesto gimtadienio šventinis bėgimas

2019-09-21 vykusio Pasvalio miesto gimtadienio šventinio bėgimo renginiai įtraukti į LBMA taurių turnyrą. Tai buvo jau 7-asis 2019 metų etapas (viso numatyta 12).
Nors nuo ryto dulksnojo lietus, tačiau tai nesutrukdė dalyviams atvykti į Pasvalį ir startuoti bėgime, kurį organizavo Pasvalio BMK "Vėtra".

Skaityti toliau...

Parašyta 2019-09-23 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

„Ateik ir įveik“ bėgimas 2019

2019-09-14 Kaune praūžė tradicinis „Ateik ir įveik“ bėgimas, skirtas ilgamečiam Kauno technologijos universiteto (KTU) profesoriui Kazimierui Baršauskui. Šiais metais bėgime dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius, beveik dvigubai daugiau nei pernai. Bėgikai savo jėgas išbandė skirtingose trasose, tačiau ypatingo dėmesio sulaukė 8 km NESK trasa su kliūčių ruožu.
Nuaidėjus startiniam 8 km NESK distancijos šūviui, dangus panoro pajuokauti ir patikrinti dalyvių ištvermę. Negana to, kad dalyviai turėjo įveikti mažus ir didelius Ąžuolyno kalniukus, dirbtinių kliūčių ruožą ir pripučiamus batutus, dar vienu iššūkiu jiems tapo lietus.

Skaityti toliau...

Parašyta 2019-09-16 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Vilniaus maratonas 2019

Begalė azarto ir adrenalino, didžiulis ryžtas ir šiokia tokia įtampa – tokios emocijos antrąjį rugsėjo sekmadienio rytą tvyrojo Vilniaus širdyje esančioje Katedros aikštėje. Tačiau pasigirdus startą žyminčiam šūviui, laiko jauduliui nebeliko – didžiausia Lietuvoje bėgimo šventė Bank Vilniaus maratonas jau prasidėjo, ir tūkstančiai dalyvių išbėgo į trasą.
Vilniaus maratoną organizuojanti VšĮ „Tarptautinis maratonas“ skaičiuoja, kad šįmet milžiniškoje bėgimo šventėje pasiryžo dalyvauti arti 12 tūkst. bėgikų iš Lietuvos ir užsienio. Visiems jiems šįmet pasiūlytas rekordinis trasų skaičius – net septynios, pritaikytos tiek patyrusiems bėgikams, tiek pradedantiesiems. Pirmieji starto liniją kirto ištvermingiausieji – tai maratono (42 km 195 m) ir pusmaratonio (21 km 98 m) distancijas pasirinkę bėgikai. VšĮ „Tarptautinis maratonas“ duomenimis, šįmet įveikti maratoną pasiryžo daugiau nei 1100 bėgikų, pusmaratonį – arti 2500 bėgikų.

Skaityti toliau...

Parašyta 2019-09-14 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

LBMA taurių turnyras po 6 etapų

Liko 10 dienų iki sekančio 7-ojo LBMA taurės etapo, kuris vyks rugsėjo 21 dieną Pasvalyje - miesto gimtadienio proga.
Tačiau bėgikų laukia didelis iššūkis tą dieną: pasirinkti sau tinkamas varžybas, nes be LBMA įskaitinio etapo tą pačią dieną vyks LBT (Bėgimo taurės etapas) Telšiuose, Laukinio trail etapas Anykščiuose, patriotinis bėgimas Lazdijuose (prizininkams numatyti piniginiai prizai).
Visas registracijų nuorodas galima rasti: https://www.lbma.lt/registracija/registracijos.

Visai kita situacija ateinantį savaitgalį, kur vyksta vienintelės didelės varžybos "Ateik ir įveik!" Kaune, skirtos prof. K. Baršauskui atminti. Šiose varžybose vyksta įvairiausių rungčių: 8 km trail (su kliūtimis likus 2km) ir finišu per batutus (NESK); 6 km trail Ąžuolyno šlaitais ir keliais; 5 km lygi trasa bei šeimų bėgimas 1,3 km.
Visų rungčių startai skirtingais laikais, tai galima sudalyvauti ne viename starte.
Registracija vis dar vyksta (dabar pabrangusi kaina siekia tik 2-4 eur, pradinė buvo 1-2 eur).
Visiems dalyviams numatyti medaliai, bus apdovanojami prizininkai bus įvairiose amžiaus grupėse: https://www.lbma.lt/registracija/ateikiriveik/

O 6-ajame LBMA taurės etape Kaune "Naktiniame Urmo bėgime" didele persvara laimėjo Kauno maratono klubas, kurie ir yra šio renginio organizatoriai. Šiose varžybose dalyvavo 14 LBMA klubų, tai KMK gavo 14 taškų. Antri liko Kauno BMK, kurie dabar tapo vienvaldžiai turnyrinės lentelės lyderiai, nes jiems ant kulnų lipantis Šiaulių raj. klubas šį kartą liko ketvirtas (11 taškų). Trečią vietą Kaune laimėjo Pasvalio "Vėtra", kurie toje pačioje vietoje laikosi ir bendroje įskaitoje.
Turnyrinę padėtį rasite LBMA svetainėje: https://www.lbma.lt/index.php?rezultatai
Taip pat yra suskaičiuoti ir asmeninės taurės rezultatai po 6 etapų. Rezultatai ten pat.

Parašyta 2019-09-10 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"