Tradicinis bėgimas „Pabaiskas - Ukmergė“. II-asis LBMA taurės etapas

Iliustracija

34 kartą vykusiame bėgime „Pabaiskas-Ukmergė“, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti, dalyvavo 206 sportininkai.

Graži saulėta diena sutraukė įvairaus amžiaus bėgikų, kuriais buvo visais pasirūpinta.

50 darželinukų įveikė vieną ratą stadione, 40 moksleivių bėgo 3 km iš Miškų urėdijos į miesto stadioną, o suaugusieji – tradicinę 11 km 600 m distanciją.

Kartu buvo surengtas ir pėsčiųjų žygis į Pabaiską. Jame su Ukmergės Vyčio šauliais ėjo ir 55 metų rajono meras Rolandas Janickas, kurio gyvenimo moto – kai labai nori, suspėti gali visur.

Atėjęs pėsčiomis į Pabaiską, rajono meras pasveikino bėgikus ir prie paminklo Pabaisko mūšiui atminti jiems davė startą. Varžybų starte buvo ir mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas, kuris apdovanojo geriausius bėgikus.

Bėgimas nenutrūksta iki šių dienų

„Džiaugiamės, kad šis mūsų bėgimas nenutrūksta iki šių dienų. Praėjusiais metais jis buvo surengtas virtualiai ir sulaukė daugiau nei 600 bėgikų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Amerikos, Ispanijos, Anglijos, Portugalijos, iš viso jėgas bandė 12 šalių sportininkai. Ankstesniais metais tradiciškai bėgikai finišuodavo miesto centre, tačiau 2020 metais vyko centro renovacija ir bėgikai finišavo prie Piliakalnio.

Šiemet pirmą sykį sportininkai bėgo mūsų Sporto centro stadioną. Čia planavome kartu surengti ir žiemos sporto šventę, tačiau vis dėlto dėl  koronaviruso situacijos susilaikėme nuo stambesnių renginių“, – pasakoja Ukmergės sporto centro direktorius Vitalijus Martikonis, kurio vadovaujamam centrui teko pagrindinis varžybų krūvis.

Kaip po finišo kalbėjo bėgikai, tai buvo pati lengviausia trasa, kurią jiems teko įveikti plente. Jokių kalnų, jokių nuokalnių.

Daugiau kai 10 metų varžybų vyr. teisėju būnantis Ukmergės sporto centro metodininkas – organizatorius Rimantas Lenartavičius teigė, kad trasos parinkimas jiems nebuvo didelis galvos skausmas. Mat ji – tradicinė, nuo 1988 metų, kada įvyko pirmasis bėgimas.

Finišą aptarnavo Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentas Vidmantas Dobrovolskas su savo komanda.

Draugai kartu bėgo 3,5 kilometrų

Bėgime dominavo vilniečiai, kurie užėmė pirmąsias šešias vietas. Nugalėtoju tapo buvęs Lietuvos finansų viceministras, o dabar ministrės patarėjas Darius Sadeckas, atstovaujantis „F.O.C.U.S. running“ klubui (37 min. 54 sek.).

Pusketvirto kilometro jis bėgo kartu su komandos draugais Luku Budavičiumi ir Vilniaus r. sportininku Linu Mikalainiu, tačiau, išbėgus į pagrindinį plentą link Ukmergės, atitrūko ir vienas nurūko priekin.

Kažkada jie visi trys atstovavo klubui  „F.O.C.U.S. running“ ir kartu bėgiojo, bet L. Mikalainis neseniai atskyrė nuo šios grupės ir dabar  gina „Lovestreamsrunning“ spalvas.

L. MIkalainis užėmė antrą vietą (38 min. 23 sek.), o L. Budavičius buvo trečias (39 min. 07 sek.).     

„Labai mėgstu dalyvauti išskirtiniuose valstybės pagarbos ir kituose bėgimuose, kuriuose, kiek įmanoma, stengiuosi kuo dažniau dalyvauti. Net ir nežinau kelintą sykį dalyvavau bėgime „Pabaiskas-Ukmergė“, tikrai ne pirmą, ne penktą ir, turbūt, ne dešimtą kartą. Nugalėjau irgi nebe pirmą kartą. Namie bėgioju kasdien, šiam bėgimui specialiai nesirengiau, bet žinojau, kad jame dalyvausiu, todėl paskutiniąją savaitę per treniruotes stengiausi nepervargti“, – kalbėjo D. Sadeckas. 

Šį savo bėgimą vilnietis pavadino gera kontroline treniruote. Dabar jo planuose – arba Kovo 11-osios bėgimas Jonavoje, arba tą pačią dieną įvyksiantis tradicinis bėgimas Birštonas-Prienai, kuriame yra dalyvavęs tris kartus.  

Moterų grupėje nugalėjo Jonavos „Maratono“ klubo atstovė Vilmantė Stašauskaitė (46:05), kuri absoliučioje įskaitoje, įskaitant ir vyrų rezultatus, buvo 23-ia.

Prizininkėmis tapo vilnietės Agnė Mataitytė (47:18) ir Jolita Martinonienė (48:40).

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info

Rezultatai: ČIA

Parašyta 2022-02-21 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"