DIESEL DRIVE kroso bėgimas

Iliustracija

Bėgimo organizatoriai atrado Kūjagalvius – kaimą Kauno rajono savivaldybėje, Alšėnų seniūnijoje. Šiemet čia jau buvo surengtos kelios varžybos, o gruodžio 31 dieną vyks Naujametinis bėgimas.
2021-11-27 Kūjagalviuose vėl dominavo bėgikai: čia vyko „DIESEL DRIVE“ 13 km kroso bėgimas, kurį organizavo „Bėgimo namai“. Sportininkų laukė nemažas iššūkis: per vakarą prisnigo, distanciją nuklojo sniegas, o varžybų dieną bėgikus prausė dar ir šlapdriba. Iš 17 užsiregistravusių bėgikų žiemiško oro išsigando tik trys. Jėgas bandė ir 5 moterys.
„Varžybų pavadinimas atitiko visas oro sąlygas: krosas, pusiau žiemiškas, pusiau rudeniškas oras. Buvo didelis išbandymas įvairaus amžiaus bėgikams. Bėgimu liko visi patenkinti, finišavusių sportininkų laukė karšti kubilai, pirtis“, – teigė pagrindinis varžybų organizatorius Vidas Totilas.

Jis irgi buvo užsiregistravęs dalyvauti bėgime, tačiau varžybų dieną nusprendė, kad būtų tikslingiau bėgikus mašina lydėti trasoje, kad jie pabjurusiu oru nepaklystų. Kitą dieną, sekmadienį jis kartu su „Bėgimo namuose“ likusiu nakvoti Pauliumi Čerkausku, kuris krose buvo ketvirtas, įveikė 10 km nuotolį. Bėgikai rungtyniavo maršrutu Bėgimo namai – Krušinskai – Bėgimo namai.

Vyrų grupėje nugalėtoju tapo Vytautas Gražys iš Paberžės (Vilniaus r.) – 50 min. 15 sek. Ypač atkakli kova vyko dėl prizinių vietų: antrą vietą užėmęs kaunietis Linas Selenikas (51:01) trečiuoju prizininku tapusį Arūną Valuckį aplenkė vos 1 sek. Nors ir netapo prizininku, tačiau žiemiškų išdaigų nepabūgo ir Kauno bėgimo klubo valdybos narys nuo 2016 metų Arūnas Kontrimas.

Moterų grupėje pajėgiausia buvo Paberžės bėgikė Julija Jačun (1 val. 05 min. 41 sek.), kuri šiemet per „Kauno rudens“ varžybas Kleboniškio miške buvo trečia 5-ių km distancijoje.

Prizininkėmis tapo birštonietė Modesta Kaminskienė (1.08:12) ir Karolina Leščevskaja iš Paberžės (1.10:12).

Geriausi bėgikai buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis. Bėgimo laimėtojai ir prizininkai buvo ypač nustebinti maloniu rėmėjų siurprizu: jie gavo po bakelį (5 litrai) dyzelino kuro.

„Tai buvo mūsų pirmasis bėgimas, kurį vadinu vienetiniu projektu. Dar nė viename bėgime geriausiems sportininkams neteko toks originalus prizas – bakelis dyzelino kuro. Daug kas teigė, kad tokiame bėgime jiems dar neteko rungtyniauti. Iš vakaro – neblogas oras, o ryte – bėgimo trasa pasipuošė sniegu. Tačiau tie, kurie dalyvavo varžybose, egzaminą visi išlaikė, niekas nepasitraukė iš trasos“, – pasidžiaugė V. Totilas.

Dabar „Bėgimo namai“ kartu su „Maratomanija“ Kūjagalviuose organizuos Naujametinį bėgimą.

Nuotaikingojo DIESEL DRIVE kroso bėgimo oficialūs rezultatai: https://www.lbma.lt/results/rezultatai.php?race=243
arba EXCEL formatu.

Parengta pagal: https://www.sportas.info/lengvoji-atletika/visiems-begikams-ziemos-issukis-o-geriausiems-bakeliai-dyzelino-kuro/

Parašyta 2021-11-30 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"