LAUKINIS TRAIL TURAS 2020 VARŽYBŲ NUOSTATAI
https://laukinistrail.weebly.com/turo-nuostatai.html


Varžybų tikslai
Populiarinti bėgimo sportą tarp Lietuvos gyventojų, skatinti įvairaus amžiaus žmones laisvalaikį praleisti gamtoje, skatinti jaunimą užsiiminėti sportu.

Laukinis trail turo 2020 varžybų datos, vietos ir ilgiai
I etapas  2020 02 22  Laukinis trail - Dubingiai (~7/~15/~25 km).
II etapas 2020 03 28 Laukinis trail - Plateliai (7/16/30 km). 
III etapas 2020 04 11 Laukinis trail - Kauno marios (5/14/23 km). 
IV etapas 2020 05 17 Laukinis trail - Lietava (~10/~19/~30 km).
V etapas 2020 06 27 Laukinis trail - Šiauliai (7/19/31 km).
VI etapas 2020 07 11 Laukinis trail - Ventės ragas - Kintai (10/16/27 km). 
VII etapas 2020 08 02 Laukinis trail - naktis (~6/~14/~25 km). 
VIII etapas 2020 09 19 Laukinis trail - Vištytis (~7/~15/~28). 
IX etapas 2020 10 11 Laukinis trail - Varėna (~9/~16/~30 km).  
X etapas 2020 11 28 Laukinis trail - Dūkštos (10/20/36 km). 

Kiekvienos turo varžybos turi tris trasas: trumpą, vidutinę ir ilgą.
Trumpa trasa yra 4,5 - 10 km ilgio.
Vidutinė trasa yra 13 - 20 km ilgio.
Ilga trasa yra 23 - 36 km ilgio.


Varžybų vykdytojai
Varžybas organizuoja ir vykdo VšĮ "Visi bėga".
 
Dalyviai
Varžybose gali dalyvauti visi Lietuvos ir užsienio sportininkai, mėgėjai ir profesionalai, moterys ir vyrai. Už nepilnamečius trasoje visą atsakomybę prisima jų tėvai ar treneriai. Nepilnamečiai negali dalyvauti ilgoje trasoje.
Klasifikacija pagal grupes kiekvienose varžybose:
Moterys trumpoje trasoje;
Vyrai trumpoje trasoje;
Moterys vidutinėje trasoje;
Vyrai vidutinėje trasoje;
Moterys ilgoje trasoje;
Vyrai ilgoje trasoje.


Startų laikai
Nurodyta kiekvienų varžybų informacijoje.

Varžybų centrai
Nurodoma kiekvienų varžybų informacijoje.

Privalomas varžybų dalyvio inventorius

Nurodoma kiekvienų varžybų informacijoje. Kai kurių trasų ilgojoje trasoje bus privalomas inventorius.

Varžybų eiga
Kiekvienose turo varžybose naudojama laiko fiksavimo įranga su davikliais tvirtinamais prie batelių. Laiko fiksavimo davikliai tvirtinami prie batelio pagal starto vietoje pateiktą instrukciją. Laiko fiksavimo daviklį PRIVALOMA grąžinti organizatoriams iš karto finišavus. Startavę dalyviai trasą įveikia tik vietovėje nužymėtu maršrutu. Varžybų dalyviams nukrypti nuo trasos yra draudžiama. Esant nukrypimui nuo trasos dalyviai nubėgę mažiau nei varžybų reglamente nurodytas oficialus etapo kilometražas yra diskvalifikuojami arba prie jų finišo laiko pridedama viena valanda arba kita organizatorių nustatyta bauda.
Kiekvienas dalyvis, varžybose privalo turėti ant viršutinių drabužių priekio (ne nygaroje) tvarkingai pritvirtintą dalyvio numerį aiškiai matomoje vietoje. Numeris gali būti tvirtinamas prie bėgimo diržo, bet turi būti atsuktas į priekį. Esant neaiškiai matomam numeriai renginio organizatoriai neįsipareigoja užfiksuoti dalyvio varžybų įveikimo laiko.

Varžybos vyksta daugiausia miško takais, gamtoje, regioniniuose parkuose, draustiniuose, taigi bet koks šiukšlinimas yra griežtai draudžiamas.
Bet kokios varžybų dalyvių pretenzijos turi būti pateiktos raštu varžybų organizatoriams ne vėliau kaip per 30 minučių po pretenziją pateikiančio dalyvio finišo. Dalyvis, pateikdamas pretenziją, privalo sumokėti 25 EUR mokestį, kuris grąžinamas tik tuo atveju, jeigu organizatoriai pretenziją patenkins. Kol dalyvis nesumoka šio mokesčio, pretenzija/os nesvarstomos.
Kiekvienų varžybų išankstiniai rezultatai skelbiami finišo vietoje. 

Gamtos tausojimo taisyklės
Varžybos vyksta daugiausia miško takais, gamtoje, regioniniuose parkuose, draustiniuose, taigi bet koks šiukšlinimas trasose ar varžybų centruose yra griežtai draudžiamas. Šiukšles galima palikti tik maitinimo punktuose ir varžybų centruose esančiuose šiukšlių dėžėse. Bet koks šiukšlių palikimas trasose ne maitinimo punktuose ar vienkartinių stiklinių išsinešimas iš maitinimo punkto bus įvertintas papildomomis 15 minučių prie dalyvio finišo laiko. Šiukšlių palikimas trasoje bus fiksuojamas trasos inspektorių, kurie bus kiekvieno bėgimo metu ir pagal kitų dalyvių pastebėjimus. Trasų inspektorių užfiksuoti šiukšlinimo atvejai nebus atskirai svarstomi.

Turo ir kiekvienų varžybų nugalėtojų nustatymas ir apdovanojimas
Kiekvienų varžybų trumpos, vidutinės ir ilgos trasos trys greičiausi vyrai ir moterys bus apdovanoti prizais ir suvenyrais. Nugalėtojų apdovanojimai vyksta etapo informacijoje nurodytu laiku. Visi pasiekę finišą apdovanojami etapo medaliu.
Laukinis trail turo 2020 nugalėtojai nustatomi ir apdovanojami šiose kategorijoje:
- Trys greičiausios moterys trumpoje trasoje;
- Trys greičiausi vyrai trumpoje trasoje;
- Trys greičiausios moterys vidutinėje trasoje;
- Trys greičiausi vyrai vidutinėje trasoje;
- Trys greičiausios moterys ilgoje trasoje;
- Trys greičiausi vyrai ilgoje trasoje;
- Trys stipriausios komandos.
Visi dalyviai įveikę 7 etapus nesvarbu kurio ilgio trasas bus apdovanoti Laukinis trail turo 2020 medaliais - graviruotais ožio varpeliais.


Suminių rezultatų skaičiavimas
Už kiekvienose varžybose pasiektą rezultatą dalyvis gauna taškus, pagal formulę T= (Tn/Td)*1000, kur T – dalyvio taškai, Tn – bėgtos trasos nugalėtojo laikas, Td – dalyvio laikas. 
Laukinis trail turo 2020 asmeninių įskaitų nugalėtojai bei prizininkai kiekvienoje trasoje atskirai nustatomi pagal didesnę taškų sumą surinktą iš geriausių septynių varžybų startų.
Stipriausia komanda nustatoma pagal keturis geriausius komandos narių laikus visose varžybose pagal koeficientą nuo ilgiausios distancijos: bėgta distancija/ilgiausia distancija*taškai (komandai daugiau taškų uždirbs bėgantys ilgą distanciją, nors ir lėčiau, bei vidutinės ir trumpos trasų lyderiai). Vidutinės ir trumpos lyderių taškai skaičiuojant komandinį balą yra pakeliami papildomais taškais: pirma vieta plius 300, antra vieta plius 250 ir trečia vieta plius 200. Jei komandą atstovauja daugiau nei 5 nariai, už kiekvieną sekantį komandai skiriama +25 taškai.


Registracija
Dalyvių registracija vyksta internetu per PaySera sistemą. Taip pat galima užsiregistruoti pervedant tą dieną galiojančio dalyvio mokesčio sumą į VšĮ "Visi bėga" atsiskaitomąją sąskaitą LT76 7044 0600 0816 9428 mokėjimo paskirtyje nurodant varžybų pavadinimą, registruojamo asmens vardą ir pavardę, distanciją, gimimo datą, klubą, miestą ir el. pašto adresą.
Dalyvis, tik tinkamai užpildęs registracijos formą ir sumokėjęs startinį mokestį, įtraukiamas į varžybų startinį protokolą. Registracija internetu baigiasi likus dviems dienoms iki etapo.
Registracija į kitus etapus neperkeliama, nedalyvaujant startinis mokestis nėra gražinamas. Registracijos duomenys gali būti keičiami kol dar veikia registracija internetu. Norint pakeisti registracijos duomenis (perduoti registraciją kitam dalyviui, pakeisti bėgamą atstumą, klubą ar kt. registracijos duomenis) reikia susisiekti su organizatoriais el. paštu laukinistrail@gmail.com bei nurodyti kokie duomenys į kokius turėtų būti keičiami. Norint keisti trumpesnę trasą į ilgesnę reiks sumokėti tą dieną galiojantį registracijos kainų skirtumą.


Registracijos kainos 

Registracijos kainos yra trijų etapų. Pirminės registracijos laikotarpio kaina, standartinė registracijos kaina ir registracijos kaina varžybų vietoje. Kai kuriuose etapuose, atsižvelgiant į trasų pobūdį yra taikomas dalyvių skaičiaus limitas. Pasiekus dalyvių limitą registracijos yra stabdomos.

Trumpa trasa:
Pirminės registracijos kaina – 10 eur.
Standartinė registracijos kaina – 13 eur.
Užsiregistravusiems  starto vietoje – 15 eur.

Vidutinio ilgio trasa:

Pirminės registracijos kaina – 13 eur.
Standartinė registracijos kaina – 16 eur.
Užsiregistravusiems  starto vietoje – 20 eur.

Ilga trasa:

Pirminės registracijos kaina – 17 eur.
Standartinė registracijos kaina – 20 eur.
Užsiregistravusiems  starto vietoje – 25 eur.


Registruojantis į visus etapus iš karto kainos būtų tokios:
Išankstinė registracija į visus etapus galioja iki antro etapo registracijos pabaigos ir kiekvienai trasai skiriama 12 abonementų. Išankstinė registracija gali baigtis anksčiau, jei parduodami visi abonementai: Abonementų kiekis kiekvienai trasai gali būti padidintas ar sumažintas kitų trasų abonementų sąskaita reaguojant į paklausą (pvz. pardavus visus vidutinės trasos abonementus, bet esant laisvų abonementų ilgoje ar trumpoje trasose, dalis ilgos ar trumpos trasos abonementų gali būyi pervesta į vidutinę trasą).
Trumpa trasa - 70 eur (trys bėgimai gaunasi nemokamai).
Vidutinė trasa - 91 eur (trys bėgimai gaunasi nemokamai).
Ilga trasa - 119 eur (trys bėgimai gaunasi nemokamai).


Į registracijos kainą įeina pažymėta trasa, asmeninio rezultato fiksavimas, medalis visiems baigusiems trasą, dalyvių numeriai, startinis paketas su rėmėjų dovanomis (kiekviename etape startinio paketo sudėtis gali skirtis),  maitinimo punktai vidutinei ir ilgai trasai bei daliai trumpų trasų (maitinimo punktuose būna vanduo, energinis gėrimas, bananai, guminukai, apelsinai, šaltu laikotarpiu arbata), vanduo, sultinys, užkandžiai finiše. Įveikusiems septynis etapus - bėgimo simbolis graviruotas ožio varpelis.

Finišas
Finišuojančių dalyvių laikas fiksuojamas kertant finišo liniją. Finišavus būtina grąžinti laiko fiksavimo daviklį.

Saugumo užtikrinimas
Dalyviai, sumokėję starto mokestį ir atsiėmę dalyvio numerį, patvirtina, kad prisiima pilną atsakomybę dėl galimų sveikatos sutrikimų tiesiogiai ar netiesiogiai susijusių su dalyvavimu varžybose. 
Dalyvis trasoje privalo vykdyti teisėjų nurodymus ir bėgti tik pažymėta trasa. Už savo sveikatą ir saugumą varžybų metu dalyviai atsako patys, už moksleivius atsako jų treneriai ar tėvai. Dalyvis, registracijos metu paėmęs numerį, patvirtina, kad yra pasitikrinęs sveikatą, yra susipažinęs su saugumo taisyklėmis ir prisiima atsakomybę už savo sveikatą, saugumą bei atsakomybę už savo tyčiniu ar netyčiniu būdu padarytą žalą aplinkai, gamtai, žmonėms ar jų turtui. Registruotis į bet kurią rungtį galima tik savo vardu. Savo numerį perduoti kitam dalyviui draudžiama. Dalyviams draudžiama naudoti bet kokias transporto priemones. 
Atsiimdamas numerį dalyvis sutinka, kad bet kokios jo nuotraukos ar filmuota medžiaga padaryti renginio metu gali būti viešai naudojamos renginio populiarinimo tikslais be atskiro dalyvio sutikimo.
Patariama bėgant turėti veikiantį mobilųjį telefoną ir trasos gpx.
Rekomenduojama avėti sportinius batelius su protektoriumi arba vinukais. Varžybos vykdomos vasarą, rudenį, žiemą, trasose gali būti sniegas, purvas ar plikledis. Varžybų organizatoriai turi teisę koreguoti varžybų trasą ar datą esant ypač nepalankioms oro sąlygoms. 
Kontaktiniai telefonai nelaimės atveju: 868513544; 863411907.

Force majour atvejai
Varžybos gali būti atšauktos ar jų data bei vieta pakeisti esant ypač nepalankioms oro sąlygoms, pvz: jutiminiai temperatūrai  virš -17, esant daug ledo, vykstant audrai ar kitoms stichijoms bei esant dideliam miškų gaisringumui, kuomet renginiai miškuose būna draudžiami ar kitiems nuo organizatorių nepriklausantiems atvejams. Pakeitus varžybų datą ar vietą, ar atšaukus varžybas esant force majour atvejui sumokėti starto mokesčiai nėra grąžinami. Neįvykus etapui suminėje dalyvių apskaitoje nustatnt turo nugalėtojus skaičiuojama ne septini, o šeši geriausi laikai.


Baigiamosios nuostatos
Jeigu dalyvis dėl kokios nors priežasties nebegali pabaigti pasirinktos distancijos, jis savarankiškai pasišalina iš trasos netrukdydamas kitiems dalyviams ir informuoja teisėją apie pasitraukimą iš trasos ir grąžina laiko fiksavimo daviklį. Nebaigusio distanciją dalyvio rezultatai nevertinami, o finišo protokole prie tokio dalyvio pavardės daromas įrašas „nebaigė“(dnf). Kiekvienas dalyvis skatinamas padėti kitam varžybų dalyviui, jei šis susiduria su sunkumais trasoje ar yra patekęs į bėdą. 

Sukurtas 2020-01-24 , Atnaujintas 2020-01-24