Olimpinė diena 2021

Iliustracija

2021-06-26 sporto šventės „Olimpinė diena 2021“ finaliniame renginyje tradiciškai buvo surengtos ir bėgimo varžybos, kuriose prie starto linijos stojo ir LTeam sportininkai, triumfavę 5 km varžybose – greičiausiai šį nuotolį įveikė penkiakovininkai Justinas Kinderis ir Ieva Serapinaitė.
Trečiosioms savo olimpinėms žaidynėms besiruošiantis J. Kinderis 5 km nubėgo per 15:52,2 min. ir ant apdovanojimų pakylos kopė kartu su antrą vietą užėmusiu Danieliumi Jevensaperiu (16:45,1 min.) ir trečiuoju finišo liniją kirtusiu Martynu Rimkevičiumi (16:50,9 min.).
„Olimpinė diena man visada reiškia labai daug – aš ypatingai ją prisimenu savo gimtajame Panevėžyje. Ne visada pavyksta jose sudalyvauti, nes reikia derintis prie varžybų, bet šį kartą netgi sutapo su kontroline treniruote“, – apie atsiradusią galimybę startuoti Olimpinės dienos bėgimuose pasakojo į Tokiją vyksiantis J. Kinderis.

Tarp moterų greičiausia buvo 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvė I. Serapinaitė, trasoje sugaišusi 18:51,4 min. Antrosios vietos laimėtoja šiame nuotolyje tapo Orinta Mauraitė (19,29,8 min.), trečiosios – Austė Janušauskaitė (20:59,3 min.).

„Mūsų kitą savaitę laukia Europos čempionatas, tad su treneriu pakalbėjome, kad šis startas bus kaip gera treniruotė prieš startą jame. Trasa buvo labai maloni – nebuvo didelių kalnų, tai tas mane labai pradžiugino“, – šypsojosi penkiakovininkė.

Dvigubai ilgesnėje distancijoje nepralenkiamas buvo Jaunius Strazdas (33:00,1 min.), už savo nugaros palikęs taip pat prizininkais tapusius Tadą Matusevičių (34:13,6 min.) ir Tadą Pultinavičių (34:51,4 min.).

„Visų pirma, esu patenkintas oru, nes pasisekė – pagaliau atvėso šiek tiek ir tai padėjo pasiekti geresnį rezultatą. Buvau netoli geriausio asmeninio laiko, tad esu patenkintas. Smagu, kad sugrįžta renginiai ir galime varžytis bei patirti tą gerą jausmą“, – po finišo kalbėjo čempionas.

Moterų įskaitoje nugalėjo Gitana Akmanavičiūtė. Jos laikas – 38:22,0 min. Antroji finišo liniją kirto Erika Simaitė (42:39,4 min.), trečioji – Evelina Litvin (43:08,7 min.).

„Jau net nesuskaičiuosiu kelintą kartą bėgu Olimpinės dienos bėgimuose, – šyptelėjo laimėtoja. – Džiaugiuosi, kad nebuvo karšta ir lietus atgaivino, tad smagu buvo ir bėgti. Oras – kaip užsakytas, nes vakar buvo saulėta diena, tai buvo sunku, o šiandien oras bėgti tikrai labai geras.“

Sporto šventėje taip pat vyko ir nemokami 500 metrų vaikų bei lietuviškos olimpinės mylios (1988 metrai) bėgimai, o iš viso šiose keturiose trasose savo jėgas išbandė daugiau nei 600 dalyvių.

Visi finišo liniją kirtę sportininkai gavo Olimpinės dienos medalius, bendrųjų įskaitų prizininkai – piniginius prizus ir rėmėjų įsteigtas dovanas, o amžiaus grupėse triumfavusius begikus apdovanojo LTeam partneriai.

Rezultatai: http://www.lteam.registracijos.lt/results

Parašyta 2021-06-30 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"