Naktinė bėgimo šventė „Kaišiadorys-2021"

Iliustracija

Liepos 6 d. kaišiadoriečius ir miesto svečius džiugiai ir sportiškai paminėti Valstybės dieną subūrė Naktinė bėgimo šventė.

„Tai mūsų vienas didžiausių, gražiausių ir labiausiai laukiamų fizinio aktyvumo renginių. Šiuo bėgimu mūsų jaukų ir gražų miestelį daug kas pamato pirmą kartą. Kas debiutuoja mūsų bėgime, po to jau atvyksta kasmet. Tikrai buvo dešimtys bėgikų, kurie visus penkis kartus dalyvavo “, – teigė pagrindinis šio naktinio bėgimo sumanytojas, Kaišiadorių rajono švietimo ir sporto paslaugų centro direktorius Dainius Tamulevičius.
Jis – buvęs lengvosios atletikos treneris ir kūno kultūros mokytojas, organizuodavo bėgimus Algirdo Brazausko gimnazijoje, kurioje dirbo.

„Kai pradėjau vadovauti rajono Švietimo ir sporto paslaugų centrui, pagalvojau, kad reikėtų ir plačiuosius vandenis išplaukti. Kilo mintis surengti naktinį bėgimą, kurį pirmą kartą organizavome 2017-aisiais“, – bėgimo istoriją prisiminė D. Tamulevičius.

Šiemetiniame bėgime dalyvavo apie 350 sportininkų: 150 vaikų bėgo 400 m distanciją, ir daugiau nei 200 moterų bei vyrų – 6 km nuotolį.
Oras buvo giedras, temperatūra siekė virš 20 laipsnių šilumos.

Kartu tai buvo ir Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos taurės vieno iš etapų varžybos.

Greičiausiai 6 km distanciją įveikė:
VYRAI
1. Lukas Budavičius - F.O.C.U.S. running - 19:52.2
2. Vaidas Ramanauskas - Origami runners - 19:57.4
3. Aivaras Čekanavičius - Jonavos BK Maratonas - 20:06.9
MOTERYS
1. Viktorija Varnagirytė - Lukas - 21:37.4
2. Vytautė Budavičienė Kauno maratono klubas 22:24.9
3. Gitana Akmanavičiūtė Origami runners 22:31.1

Pagal tradiciją naktinio bėgimo nugalėtojai būna apdovanojami Lietuvos valstybės istorinėmis vėliavomis arba trispalvėmis.

Šiemet visų amžiaus grupių nugalėtojams buvo įteiktos istorinės Vyčio vėliavos ir Liutonių kaime įsikūrusios sūrinės „Ostvalds fabrica“ gaminiai.

Prizininkams teko medaliai su užimtomis vietomis, o visiems bėgimo dalyviams – atminimo medaliai.

Prieš bėgimą buvo surengtas šventinis koncertas „Apie ką kalba žvaigždės“, kuriame pasirodė Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras ir solistė Ieva Paniulaitytė.

Tarp sportininkų buvo galima pamatyti ir nemažai tų, kurie tą dieną jėgas bandė bėgime aplink Žaliuosius ežerus Vilniuje, o po to, kiek pailsėję, nutarė stoti į startą Kaišiadoryse.

Prieš pagrindinį bėgimą Prezidento A. M. Brazausko parke vaikai bėgo 400 m distanciją. Rungtyniavo įvairaus amžiaus vaikai, kurių patys mažiausieji bėgo su savo tėvais.

Pagrindinis šventės akcentas – 21 val. Teofiliaus Matulionio aikštėje visų dalyvių kartu su viso pasaulio lietuviais vieningai sugiedota Tautišką giesmę.

Po kelių minučių buvo duotas startas pagrindiniam bėgimui, kuriame varžėsi sportininkai iš visos Lietuvos.

Bėgimo trasa driekėsi Katedros ir Gedimino gatvėmis, pėsčiųjų ir dviračiu taku aplink Girėlės II tvenkinį.

Moterų grupėje trečią kartą nugalėtoja tapo vilkaviškietė Viktorija Varnagirytė, o tarp vyrų pirmą sykį distanciją greičiausiai įveikė vilnietis Lukas Budavičius.

Kaišiadorių r. savivaldybės meras Vytenis Tomkus ir D. Tamulevičius jiems įteikė Lietuvos valstybės istorines vėliavas ir nugalėtojų taures.

Specialiais prizais – marškinėliais su bėgimo simbolika – buvo apdovanoti ir Mindaugai: garliavietis Stiklickas, šiaulietis Valeika, kaunietis Dakinevičius, kaišiadorietis Saikauskas bei vilnietis Janušaitis.

Vyriausias varžybų dalyvis, 82 metų Jonas Vilčinskas, buvo apdovanotas Lietuvos valstybės istorine vėliava.

„Fizinio aktyvumo renginys – naktinis bėgimas mums pavyko. Gausus būrys sportininkų ir žiūrovų, sėkmingas bėgikų finišas visiems kūrė pakilią nuotaiką.

Šiame bėgime dalyvavo 15 LBMA priklausantys klubai. Suskaičiavus taškus, pritaikius klubų atsiųstų šeimų narius, užtikrintai laimėjo Kauno BMK, antri Šiaulių raj. "Lukas", treti Vėtra iš Pasvalio.

Komandiniai rezultatai: https://www.lbma.lt/index.php?rezultatai

Visi rezultatai:
EXCEL (su visa skaičiuote): https://www.lbma.lt/files/races/2021-07-06_Naktine_begimo_svente_Kaisiadorys-2021_rezultatai.xlsx
arba HTML:

Fotogalerijos:

Vaikų bėgimas - https://www.facebook.com/media/set/?vanity=KaisiadoriuSSPCSportiniougdymoskyrius&set=a.3319662578296319
6 km bėgimas: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=KaisiadoriuSSPCSportiniougdymoskyrius&set=a.3320376511558259
Apdovanojimai: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=KaisiadoriuSSPCSportiniougdymoskyrius&set=a.3320376511558259

V.Gadliausko fotogalerija: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=vytautas.gadliauskas&set=a.5728884777181755
Bėgimas gyvai: https://www.facebook.com/watch/live/?v=182939853798772&ref=watch_permalink
Bėgimo video: https://www.facebook.com/KaisiadoriuSSPCSportiniougdymoskyrius/posts/3318947245034519

Parašyta 2021-07-12 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"