Kauno Kalėdinis bėgimas

Kauno bėgimo mėgėjų klubas ir Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija (LBMA) Panemunės šile 18-ą kartą surengė Kalėdinį bėgimą.

Kartu vyko paskutinio, 16-ojo LBMA etapo varžybos, po kurių paaiškės geriausi Lietuvos bėgimo klubai ir bėgikai.

Pasak LBMA prezidento Vidmanto Dobrovolsko, dabar skaičiuojami visų įskaitinių etapų taškai ir nugalėtojai bus paskelbti po savaitės.

Tačiau geriausias klubas, dalyvavęs LBMA varžybose, jau aiškus. Tai – Kauno bėgimo mėgėjų klubas, o dėl prizinių vietų vyksta kova tarp Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas“ ir Pasvalio „Vėtros“.
SUPLŪKTU SNIEGU. Kauniečių kalėdiniame bėgime užsiregistravo dalyvauti 423 sportininkai, tačiau artėjant varžyboms jų gerokai sumažėjo ir beliko apie 300.

„Tikėjomės didesnio dalyvių skaičiaus. Tačiau šaltokas oras, sniego gausa ir siaučiantis gripas atbaidė nemažai bėgimo entuziastų.
Artėjant varžyboms, žmonės klausinėjo, kokia danga teks bėgti. Tai buvo normalus žiemiškas bėgimas asfaltuota danga, kuri buvo suplūktu sniegu.

Panemunės šile dabar slidininkų ir rogučių entuziastų įdūkis, keliai ten, galima sakyti, nevalomi.
Šįkart pusę distancijos buvo nuvalyta, o kita pusė ne. Tačiau bėgikai varžytis tokiomis sąlygomis buvo pasiruošę, dauguma jų bėgo sportiniais bateliais su dygliais“, – pasakoja V. Dobrovolskas.
KOVOJO SU SAVIMI. Buvo lenktyniaujama 1,7 km, 5 km ir 10 km distancijose.

Moterų grupėje 10 km greičiausiai įveikė penktus metus Lietuvos kariuomenės sistemoje dirbanti Viktorija Varnagirytė (41:09), kuri pasiekė absoliučiai 13-ą rezultatą ir buvo patenkinta savo bėgimu.
„Kalėdiniame bėgime dalyvavau ne pirmus metus, šiemet sąlygos tikrai buvo išskirtinės – labai žiemiškos: šalta, daug sniego.

Nepaisant to, bėgti buvo smagu. Kovojau su oro sąlygomis ir pati su savimi, nes pajėgių konkurenčių šįkart nebuvo.

Šiuo Kalėdiniu bėgimu sezoną jau baigiau, jis man buvo banguotas: buvo ir pergalių, ir traumų.

Esu vidutiniųjų nuotolių bėgikė, turiu tikslų, o maratono kol kas neplanuoju bėgti.

Žiemą gal dalyvausiu vienose kitose varžybose mūsų lengvosios atletikos maniežuose, bėgsiu 3000 m nuotolį“, – apie savo planus papasakojo 31-erių sportininkė.
V. Varnagirytė gimė ir augo Vilkaviškyje. Mėgėjiškuoju bėgimu ji susidomėjo 2016-aisiais, kai studijavo Vilniaus universitete.

Kitąmet sportininkė, kurią nuotoliniu būdu treniruoja klubo „Lukas“ prezidentas Arnas Lukošaitis, norėtų pasigerinti savo asmeninius rekordus 3000 m, 5000 m ir 10 000 m distancijose.

Prizininkėmis 10 km distancijoje tapo kaunietės Gitana Akmanavičiūtė (42:48) ir Ieva Rezajeva (46:19).

GREIČIAUSI. 10 km distanciją tarp 137 bėgikų greičiausiai įveikė marijampolietis Darius Petkevičius (38:09), aplenkęs Šiaulių rajono bėgikus Miką Montvilą (38:18) ir Matą Baurą (39:20).
5 km trasoje pasižymėjo Kauno triatlono klubo sportininkai: nugalėjo Tomas Bizimavičius (18:13), o trečias buvo Mantas Bartkus (19:27).

Antrą vietą šiame nuotolyje užėmė Povilas Čiurlevičius („Born2Move LTU“) – 19:09.

Moterų grupėje nugalėjo alytiškė Iveta Valūnaitė (21:23), kurios rezultatas buvo absoliučiai šeštas.

Prizines vietas užėmė kaunietė Viktorija Kalvelytė (23:22) ir vilnietė Viktorija Bilotė (23:24).

1,7 km distancijoje tris pirmąsias vietas užėmė „Luko“ bėgikai: Aredas Domarkas (6:36), Arijus Kulevičius (6:42) ir Mikas Montvilas (6:47).

Moterų grupėje greičiausiai buvo Diana Purkina iš Paberžės (7:38).

BASEINAS, PIRTIS. Po bėgimo sportininkai bus vaišinami kūčiukais ir arbata, visi, kurie finišavo, buvo apdovanoti atminimo medaliais.

Visų amžiaus grupių nugalėtojams ir prizininkams įteiktos taurės ir medaliai.

Sportininkams buvo sudaryta galimybė 1,5 valandos paplaukioti „Starto“ sporto mokyklos baseine ir pasikaitinti pirtyje.