Bėgame už laisvę (2023)

2023-02-16 Mažeikiuose septintą kartą vyko bėgimas vasario 16-osios dienai paminėti „Bėgame už laisvę“ ir Lietuvos lengvosios atletikos atviras žiemos 10 km bėgimo plentu čempionatas. Tai buvo antrasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.
Oras buvo vėsiai šiltas: temperatūra siekė apie 3 laipsnius šilumos, pūtė silpnas vėjelis. Bėgimas driekėsi po centrines Mažeikių gatves. Trumpojo rato ilgis siekė 1.2 km, o ilgesniojo – 3.333 km.

Pagrindinėje 10 km distancijoje buvo varžomasi ir dėl Lietuvos žiemos 10 km bėgimo plentu čempionato medalių. Čempionais tapo Justinas Beržanskis („Stadija“) ir Lina Kiriliuk (VUŠA).
J. Beržanskis finišavo per 30 min. 36 sek. ir užtikrintai aplenkė artimiausius varžovus – antroje pozicijoje likusį Luką Tarasevičių („Aitvaras“, 31.17) bei trečioje vietoje finišavusį Aurimą Rimkų („Stadija“, 31.43). Taip pat jis pagerino Mažeikių trasos rekordą.

„Bėgimas Mažeikiuose visada palieka pačius geriausius įspūdžius, nes čia turbūt yra vienos iš trijų varžybų, kurios į įeina į mano bėgimų Lietuvoje kalendorių. Rezultatas nenustebino, nes forma šiai dienai yra džiuginanti. Tikiuosi, kad ji dar tokia bus tris dienas. Paprastai rekordai tokių metų laiku labai priklauso ir nuo oro. Jeigu būtų sniego, tai taip greitai nebėgtume“, – prisipažino J. Beržanskis.
Tarp moterų vyko itin atkakli kova. L. Kiriliuk finišavo per 37 min. 2 sek., o antrąją vietą užėmusi Diana Banienė („Million Steps“) nugalėtojai pralaimėjo vos 9 sek. Bronza atiteko Romualdai Kondratienei (40.41).
„Kovoti reikia kiekvieną dieną, bet šiandien išties yra ypatinga diena. Emocijos geros, daug pasipuošusių žmonių, todėl diena neeilinė. Pati trasa Mažeikiuose buvo puiki, gaila, kad tokio renginio neturime Šiauliuose“, – po apdovanojimų ceremonijos šypsojosi L. Kiriliuk.

Iš viso įvairiose distancijose savo jėgas Mažeikiuose išbandė: 10 km distancijoje finišavo 237 dalyviai, 3.3 km - 267 dalyviai, 1.2 km - 134 dalyviai (viso 638 bėgikai). 200 m laikas nebuvo fiksuojamas.

Bėgimo dalyviams, kirtusiems finišo liniją, buvo įteikti originalūs atminimo medaliai su bėgimo simbolika. Nugalėtojams buvo įteikti medaliai, originalios nugalėtojo statulėlės ir rėmėjų prizai, prizininkams – medaliai ir prizai. Dalyviai galėjo pasivaišinti karšta arbata (ne visiems užteko) ir kareiviška grikių koše.

Žiniasklaida:

ttps://sportas24.lt/lengvoji-atletika/begime-uz-laisve-mazeikiuose-triumfavo-ir-lietuvos-ziemos-cempionais-tapo-justinas-berzanskis-ir-lina-kiriliuk/

Parašyta 2023-02-17 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"