Pirmasis Zarasų pusmaratonis

Iliustracija

2021-09-05 pirmą kartą surengtame Zarasų pusmaratonyje dalyvavo apie 250 bėgikų iš Latvijos, Rusijos, Šveicarijos ir Lietuvos.
Komandų įskaitoje buvo kovojama dėl mero Nikolajaus Gusevo taurės. Buvo skaičiuojami kiekvienos komandos geriausiai pasirodžiusių keturių bėgikų, tarp kurių turėjo būti ir viena moteris, rezultatai.
Virė labai atkali kovas tarp Kauno bėgimo mėgėjų klubo ir „Na, pagauk“ bėgikų. Vos dviejų minučių persvara laimėjo kauniečiai, kuriems atstovavo pusmaratonio laimėtojas Aurimas Skinulis (daugiausia jo pastangomis ir buvo išplėšta pergalė), taip pat Andrius Ališauskas, Arūnas Valuckis ir Ida Dobrovolskienė.

Zarasų meras jau galvoja apie kitų metų bėgimą

Varžybų išvakarėse Zarasų meras N. Gusevas susitiko su varžybų organizatoriumi, „Maratomanija“ vadovu Valdu Šmaižiu, daugelio varžybų laimėtoju kauniečiu A. Skinuliu ir iš Sankt Peterburgo atvykusiu ilgųjų nuotolių bėgiku Viačeslavu Kutyrkinu bei aptarė visas bėgimo smulkmenas, kurios per tokio rango varžybas būna ypač svarbios.

„Nors šioms varžyboms pasirengti turėjome labai mažai, truputį daugiau nei mėnesį laiko, sunku buvo rasti rėmėjų dėl solidesnių dovanų, drąsiai galiu teigti, kad varžybos mums pavyko.

Tačiau norint, kad Zarasų pusmaratonis taptų dar žinomesnis, prie jo reikia dar padirbėti ir tą pirmąjį blyną labiau apkepinti.

Džiaugiuosi, kad varžybomis liko patenkinti visi dalyviai, ypač visiems didelį įspūdį darė 21 km ir 10 km trasa, nusidriekusi aplink visą Zaraso ežerą.

Tačiau pati smagiausia ir gražiausia buvo 5 km trasa – sportininkai startavo miesto centrinėje Sėlių aikštėje, bėgo Zaraso saloje ir jo pakrante, apibėgo Apžvalgos ratą ir hipodromą. Bėgikai pamatė ir miestą, galėjo grožėtis gražiais vaizdais, tačiau teko ir paplušėti įveikiant nemažus kalnelius“, – mintimis pasidalijosi V. Šmaižys.

Per iškilmingą varžybų atidarymą sportininkus pasveikino N. Gusevas, kuris su sportininkais buvo per visas varžybas.

Jis stebėjo kovas, bėgikams įteikė originalius medalius ir prizus bei savo įsteigtą nugalėtojų taurę ir jau pradėjo galvoti apie kitų metų renginį bei jo didesnį finansavimą.

Tarp dalyvių – žinomi veidai

Tarp varžybų dalyvių buvo galima pamatyti ir ultramaratonininką vilnietį Aidą Ardzijauską, „Sportuok su Sigitu“ klubo vadovą gargždiškį Sigitą Bulovą, kurie rungtyniavo 5 km distancijoje, taip pat bėgančias mamą su dukra, tėvą su sūnumi.

Zarasų pusmaratonis sudomino šveicarą Oliverį Wihlerį iš Ciūricho. Jis dalyvavo 10 km nuotolio bėgime ir tarp 40 sportininkų buvo 18-as.

Daugiausiai bėgikų rungtyniavo pusmaratonio ir 5 km trasose (po 67) bei 10 km distancijoje (40).

Varžybas aptarnavo nemažai savanorių ir du policijos ekipažai. Per pusmaratonio pirmą ratą vienas ekipažas netgi lydėjo priekyje bėgantį didelį būrį bėgikų.

Dideliam zarasiškių džiaugsmui, prizinių vietų užėmė ir jų bėgikai.

Tarp prizų geriausiems bėgikams dėmesį patraukė V. Kutyrkino sūnaus Ivano išleista knyga lietuvių ir rusų kalbomis „Žilvinas (lietuvių liaudies pasakos motyvais)“.


„Bėgu ten, kur miela ir smagu“

Pusmaratonio distancijoje sau lygių neturėjo šiemet įvairiose varžybose pergales skinantis 39 metų Aurimas Skinulis iš Kauno rajono, kuris distanciją įveikė per 1 val. 14 min. 55 sek.

Antrą vietą užėmęs vilnietis Edvinas Vyzas nuo jo atsiliko net 4 minutėmis.

„Gal renkuosi tas varžybas, kurias pavyksta laimėti. Šįkart bėgau ir nubėgau“, – šyptelėjo A. Skinulis.

Jis akcentavo, kad jokiu būdu nenorėjo įsiamžinti, kaip sportininkas laimėjęs pirmąjį Zarasų pusmaratonį.

Aurimas su draugais pasitarė, kad reikia atgaivinti Zarasų pusmaratonį, kuris ateityje gali tapti žinomas ne tik Lietuvoje.

„Visą laiką bėgimą stengiuosi suderinti su miesto pažintinėmis vietomis, kuriomis tenka bėgti.

Labai patiko varžybos, vaizdingoje, bet gana sudėtingoje trasoje, kurioje buvo ir kalniukų ir įkalnių, buvo smagu bėgti, nebuvo kada nuobodžiauti.

Mačiau didelį mero užsidegimą Zarasų pusmaratonį rengti kasmet ir jį padaryti tradiciniu.

Didelis mero palaikymas mums, bėgikams, labai pakėlė nuotaiką, jo rūpesčio dėka jautėmės kaip namuose“, – įspūdžiais pasidalijo A. Skinulis.

Visi 

Po varžybų pirmasis Zarasų pusmaratonio laimėtojas su draugais neskubėjo į namus, o pasiliko susipažinti su Zarasų kraštu, kuriame jis viešėjo pirmą kartą.

A.Skinulis dar neapsisprendė, ar dalyvaus Vilniaus maratone ir teigė, kad dabar jis labiau nori siekti ne kažkokių svarių rezultatų ir pergalių, o mėgautis bėgimu.

„Man visada miela, malonu dalyvauti Nidos pusmaratonyje, kuris vyksta rugsėjo pabaigoje. Tomis varžybomis, galbūt, ir baigsiu savo sezoną Lietuvoje“, – sakė A. Skinulis.

Zarasų pusmaratonio rezultatai

Pusmaratonis

Moterys
1. Gintarė Gečienė (Zarasai-Klaipėda), 2. Giedrė Gincaite (Klaipėda), 3. Ida Dobrovolskienė (Kaunas).

Vyrai
1. Aurimas Skinulis (Kauno rajonas), 2. Edvinas Vyzas (Vilnius), 3. Andrius Ališauskas (Kaunas).

10 km

Moterys
1. Ineta Jerofejeva (Latvija), 2. Virginija Višinskienė (Kaunas), 3. Renata Lauciuviene (Utena).

Vyrai
1. Klaudijus Indreliūnas (Kaunas), 2. Rimantas Šileikis (Vilnius), 3. Aurelijus Vasiliauskas (Panevėžys).

5 km
Moterys

1. Tatjana Sakalauskiene (Vilnius), 2. Aira Kelečienė (Utena ), 3. Augustė Grinytė (Zarasai).

Vyrai
1. Donatas Razminas (Vilnius), 2. Mikas Makušinas (Panevėžys), 3. Tomas Citrinavičius (Trakai).

1 km
Merginos

1. Felicita Jerofejeva (Latvija), 2. Agnė Ralytė(Vilnius), 3. Lena Ivanovas (Zarasai).

Vaikinai
1.Martynas Tichonovičius (Biržai), 2. Saška Ivanovas (Zarasai), 3. Jevgenijus Timofejevas (Samanių kaimas).

500 m
Mergaitės

1. Luknė Lauciutė (Utena), Selīna Jerofejeva (Latvija), 3. Vakarė Andrulytė (Šiauliai).

Berniukai
1.Lukas Starkus (Vilnius), 2. Aidas Mačionis (Vilnius), 3. Vėjas Andrulis (Šiauliai).

Parengta pagal https://www.sportas.info

Visi rezultatai:


Fotogalerijos:
 

Parašyta 2021-09-14 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"