Šilalės miesto bėgimas 2020

Iliustracija

2020-08-09 (sekmadienį) buvo pratęstas Lietuvos bėgimo taurės (LBT) ir LBMA taurių turnyro sezonas. Keli šimtai bėgikų stojo į kovą „Šilalės miesto bėgime“. Jau tradiciškai sportininkai liko sužavėti šilališkių svetingumu, o puikios nuotaikos nesugadino ir alinantis karštis.
Kaip teigiama žinutėje spaudai, pagrindinėje 10 km distancijoje triumfavo Aurimas Rimkus („Stadija“). Jis finišavo per 33 min. 27,3 sek. A. Rimkus Šilalėje startavo trečius metus iš eilės ir pirmą sykį tapo nugalėtoju. Prieš dvejus metus jis buvo ketvirtas, o pernai – antras.
„Karštis nebuvo pats baisiausias. Oras buvo tvankus, bet bėgti buvo sunku, nes tą teko daryti iškart po Lietuvos čempionato. Bėgime Šilalėje visada yra konkurencijos. Kol nekirtai finišo linijos, negali sakyti, kad laimėjai, – kalbėjo A. Rimkus. – Ši trasa yra viena mėgstamiausių tarp visų LBT etapų, kuriuose dalyvavau. Ji yra greita, turi šiek tiek pakilimų ir nuokalnių, o papildomo malonumo suteikia finišo tiesioji stadione. Danga čia yra įvairi ir reikia mokėti jomis bėgti“.

Antrąją vietą užėmė praėjusių metų nugalėtojas Jaunius Strazdas („BTT Cloud“). Jo laikas – 33 min. 48,4 sek. Po kelių akimirkų finišavo ir trečias likęs Modestas Dirsė („TopEchange“, 33.53,2).

Tarp moterų greičiausia antrus metus iš eilės buvo Lina Kiriliuk (Šiaulių universitetas) – 38 min. 20,7 sek. Ji liko sužavėta šiuo bėgimu.

„Man labai patinka šių varžybų organizavimas. Kiekvienais metais organizatoriai sugeba nustebinti. Labai džiugina trasa. Šiais metais man buvo sunku bėgti, nes buvau truputį apsirgusi ir dar iki galo neišsikapsčiusi. Pats rezultatas nėra geras, tačiau labai džiugina pirmoji vieta ir apgintas čempionės titulas. Šilalės trasa man patinka tuo, kad nėra didelių kalniukų, o ir miškelyje galima pasislėpti nuo saulės“, – įspūdžiais dalinosi L. Kiriliuk.

Geriausią laiką L. Kiriliuk šioje trasoje užfiksavo prieš dvejus metus – 36 min. 17 sek.

„Tuomet nebuvo karšta, lijo lietus. Šįkart buvo tikrai karšta, teko pakentėti, – pridūrė L. Kiriliuk. – Šiuo metu tolimesnių planų nežinau. Reikia pilnai pasveikti, padirbėti ir tada bus aiškiau, kur startuosime“.

Antrąją poziciją tarp moterų užėmė Viktorija Varnagirytė („Lukas“; 38.32,1), trečiąją – Gitana Akmanavičiūtė („Bėgimo klubas“; 40.47,4).

2,8 km bėgime nugalėjo Nedas Kasparas (VJSM) iš Kelmės – 9 min. 18,9 sek. Už jo išsirikiavo Airidas Bendaravičius (Vilkaviškio LASK; 9.31,0) ir Nojus Katkauskas („Nikė“; 9.44,5).

Tarp moterų nugalėjo iš Anglijos atvykusi Gintė Bailey („Havering AC“) – 10 min. 37,2 sek. Antroji vieta atiteko Adrijai Jokubauskaitei („Stadija“; 11.04,4), trečioji – Adrijai Prokopenko („Bėgimo klubas“; 11.25,9).

Nemažas būrys jaunųjų šilališkių su bėgimu galėjo susipažinti įveikdami 400 m trasą. Renginyje apsilankė ir vienas geriausių Lietuvos dviratininkų, šilališkis Ramūnas Navardauskas.

LBT bendroje įskaitoje lyderio poziciją išsaugojo Marius Ignotas („Lukas“) – 5182 taškai. Prie jo artėja antroje vietoje esantis A. Rimkus (4782 tšk.). Trečias yra Simas Stasiukaitis („Bėgimo klubas“, 4571 tšk.).

Moterų įskaitoje užtikrintai pirmauja Nadežda Normontienė („F.O.C.U.S. running“, 5293 tšk.). Antrąją vietą užima V. Varnagirytė (3984 tšk.), trečiąją – G. Akmanavičiūtė (3755 tšk.).

Jau galima registruotis į Lietuvos bėgimo taurės XIV etapą – Alytaus bėgimą „Alytaus pusmaratonis“, kuris vyks rugpjūčio 30 dieną.

 

* * * * * * *

VISI REZULTATAI.

Šiame etape dalyvavo net 19 LBMA klubų.
Daugiausia taškų surinko Bėgimo klubas, kuris šiemet laimi jau 4 etapą (iš 5 įvykusių).

Bendra komandų rikiuotė: https://www.lbma.lt/index.php?rezultatai

Parašyta 2020-08-10 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"