Šešių valandų bėgimas Jonavoje 2020

2020-06-21 (sekmadienį) Jonavoje palei Neries upę vyko jau tradiciniu tapęs trečiasis šešių valandų bėgimas.
Toks bėgimas Jonavoje rengiamas trečią kartą ir šįkart jį galima vadinti ir ištvermės bėgimu, nes renginys anksčiau vykdavo kovo mėnesį, o šiemet viską labai stipriai pakoregavo viruso COVID-19 protrūkis.

Šiemet šešių valandų bėgimą nuspręsta vykdyti birželio 21 d. Šis vasaros laikas tikrai iš bėgikų pareikalavo specialaus pasiruošimo ir daugybę fizinių jėgų. Sekmadienio vidurdienį (12 val.) bėgikai pasiryžo bėgti šešias valandas. Vieni dalyviai rinkosi asmeninį bėgimą ir turėjo patys savarankiškai įveikti dešimties, trisdešimties ar net septyniasdešimties kilometrų nuotolius. Būtent per tiek laiko bėgikai pagal savo jėgas įveikė tokius nuotolius. Kiti varžėsi estafetės bėgime, kur kiekvieną komandą sudarė trys sporto mėgėjai, kurie pasikeisdami taip pat bėgo šešias valandas.
Bėgikai ratus suko Panerių gatve, įbėgdami į pėsčiųjų ir dviračių takus. Rato ilgis 1460 metrų.
Į bėgimą susirinko ne tik pajėgūs šalies bėgikai, bet ir būrys jonaviečių bei svečias iš Lenkijos.
Estafetės rungtyje varžėsi 12 komandų, t.y. dalyvavo 36 bėgimo entuziastai.

Bendrai estafetėje dominavo Kauno bėgimo mėgėjų klubo (Kauno BMK) atstovai.
Trečiąją vietą užėmė „Pilėnai“ (60 ratų – 95,773 km), antrąją vietą užėmė BMK pavadinimu „Briedžiai“ (61 ratas - 89,929 km), o nugalėtojais tapo to paties klubo nariai „Gepardai“ (65 ratai – 89,06 km). Nugalėtojų komandoje ištvermę ir greitį demonstravo Gediminas Gaulius, Nerijus Žukauskas ir Arūnas Bogusas.

29 bėgikai varžėsi asmeniniame bėgime, kur sportininkai lenktyniavo kas greičiausias ir savo amžiaus grupėje. Daugiausiai kilometrų įveikė ir bėgimo nugalėtoju tapo vilnietis Andrius Preibys („Versmė Run“), kuris įveikė net 55 ratus, kur sudarė 80 km ir 428 metrus. Antras buvo kaunietis Virgilijus Maštaitis (53 ratai – 78,347 km). Tarp daugybės pirmaujančiųjų vyrų, įsiterpė ir viena moteris, pademonstravusi ištvermę bėgime ir bendroje įskaitoje buvusi trečia. Bėgimo klubo atstovė Gitana Akmanavičiūtė įveikė 51 ratą (75,442 km).

Bėgikai apdovanojimus iš šių varžybų organizatorių Sauliaus ir Gintarės Litvinavičių bei kūno kultūros ir sporto centro direktorės Reginos Stupurienės rankų rinko ir įvairiose vyrų bei moterų amžiaus grupėse.

Visi rezultatai: asmeninė įskaita, estafetinė įskaita arba EXCEL formatu.

Excel formate pateikta kiekvieno dalyvio rato įveikimo laikas, bėgimo laikas (estafetėje) ir greitis 1 km.
Estafečių komandų galima matyti dalyvių bėgimo laikus ir eiliškumą.

P.S. Asmeninėje įskaitoje (ratas iki 7 min - žalia spalva, iki 12 min - mėlyna, iki 15 min - oranžinė, likę - juoda).
Estafetės detalizacijoje ratas iki 5 min - raudonas, iki 8 min - žalias, iki 12 min - mėlyna, iki 15 min - ruda).

Fotogalerijos: Jonavos sportas, Vytautas Gadliauskas

Parašyta 2020-06-22 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"