Nidos pusės maratono bėgimas

2019-09-28 paskutinį rugsėjo savaitgalį Nidoje vyko tradicinis Nidos pusės maratono bėgimas. Šiemet tai buvo jau XX-asis renginys, kuris jau eilę metų yra ir vienas iš LBMA taurių turnyro etapų.
Šiemet į šį renginį užsiregistravo daugiau kaip 1000 dalyvių, kurie varžėsi keturiose distancijose: 0.21 km, 0.5 km, 2 km ir pusės maratono.

Nors buvo prognozės, kad renginio dieną bus lietus, tačiau jis greitai pasitraukė ir švietė saulė. Kaip sakė, vienas iš pgrindinių organizatorių Aurelijus Armanavičius, per 20 metų nebuvo renginio, kad nešviestų saulė. Visada būna palankus oras bėgimui ir tikslui siekti asmeninių rezultatų.

Šiemet 5 km ir pusmaratonio trasa buvo pakeista į priešingą pusę. Neaišku kiek tai padėjo ar sutrukdė pagerinti asmeninius rezultatus, tačiau pagrindinėje distancijoje buvo pasiektas aukštas rezultatas: olimpietis Remigijus Kančys 21.098 km įveikė per 1:05:45 ir net keliomis minutėmis pagerino ankstesnį trasos rekordą.

Greičiausi bėgikai pusmaratonio distancijoje.
Vyrai:
1. Remigijus Kančys - 1:05:44.6
2. Valdas Dapolskas - 1:09:04.1
3. Mindaugas Viršilas - 1:09:56.5

3. Raimonda Kubiliūtė - 20:21.1

1-6 vietų pusės maratono bendros įskaitos laimėtojai buvo apdovanoti piniginiais prizais, kitų nuotolių prizininkai apdovanoti prizais. Visiems, įveikusiems nuotolius buvo įteikti proginiai puodeliai.

3. Jonavos Maratonas - 4:03:18

Šiame LBMA taurių turnyro etape dalyvavo 15 LBMA priklausančių klubų. Gausiai (bet ne gausiausiai) dalyvavusi Kauno BMK komanda užtikrintai laimėjo pirmą vietą ir tapo vienvaldžiais turnyrinės lentelės lyderiais.
Gausiausio klubo titulą pelnęs Bėgimo klubas su 71 dalyviu užėmė antrą vietą, trečią vietą laimėjo Vilniaus bėgimo klubas "Inžinerija".

Dabar pirmaujančių klubų rikiuotė tokia, o jau nuo sekančio etapo bus atmetami etapai, kuriuose klubai surinko mažiausiai taškų: