Draugystės maratonas „Druskininkai-Gardinas 2016“

Iliustracija

2016-07-10 organizuotas tarptautinis Draugystės maratonas „Druskininkai-Gardinas 2016“ jau šeštą subūrė profesionalius sportininkus ir bėgimo mėgėjus. Šiemet maratone startavo 108 dalyviai  iš Lietuvos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Ukrainos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir kitų šalių. Jiems teko įveikti 42 kilometrų ir 195 metrų trasą. Startavę Druskininkų pramogų aikštėje, bėgikai finišavo Gardino „Nemuno“ stadione.
Palyginti su ankstesniu maratonu, šiemet jo dalyvių skaičius sumažėjo: pernai bėgo 180 žmonių, o šiemet – 108. Labiausiai tikėtina, kad dėl šiemet vyksiančių Vasaros olimpinių žaidynių, kuriose ketina dalyvauti ir kelių prieš tai organizuotų maratonų nugalėtojas baltarusis Stepan Rogovcov.  Tačiau šiemečiame maratone daugiau šansų nugalėti turėjo kiti dalyviai.

Nugalėtoju absoliučioje įskaitoje tapo ukrainietis Sergej Ukainec, maratono distanciją įveikęs per dvi su puse valandos. Antras finišą pasiekė Jurij Kapterov iš Baltarusijos, trečias – jo tautietis Genadij Žavoronok.

Moterų grupėje absoliučioje įskaitoje nepralenkiamos buvo baltarusės. Pirmąją vietą iškovojo  Kristina Rulkevič, antrąją – Elena Šumik, trečiąją – Natalija Malinovskaja. Lietuvė Giedrė Kubiliūtė maratono finišo liniją kirto penktoji.

Šiemet maratone jau antrą kartą iš eilės dalyvavo ir iš Druskininkų kilęs Tomas Miliauskas, kuris sėkmingai įveikė maratono distanciją. Pernai jam teko bėgti iš Gardino į Druskininkus, o šiemet – atvirkščiai – iš Druskininkų į Gardiną. Sportininkas sakė, kad nuotolį įveikti jam nebuvo sunku: „Lygi trasa, smagu bėgti. Draugystės maratone „Druskininkai-Gardinas“ dalyvauju pirmiausia dėl to, kad esu druskininkietis. O ir pats maratonas labai įdomus – bėgama ne ratais, o reikia įveikti atstumą tarp dviejų skirtingose valstybėse (juo labiau, kai vienas iš jų – ne Šengeno erdvėje) esančių miestų, kuriuos skiria siena.“ Paklaustas, kuris maratono etapas sunkiausias, Tomas sakė, kad sunkiausi buvo paskutinieji kilometrai iki finišo: „Tuomet reikėjo sutelkti daugiausia jėgų, kad finišą pasiekčiau tokiu pačiu tempu, kaip bėgau iki tol.“

Idėja organizuoti unikalų ir vieną iš įdomiausių tarpvalstybinių sporto projektų, kurio metu sportininkai gali kirsti Šengeno zoną be pasų patikros, gimė Viešosios įstaigos „Sportbalt“ vadovui Vytautui Lučinskui. Jo žodžiais, tokio sportinio renginio iniciatoriai parodė, kad pasienio regionai gali bendrauti, ieškoti bendrų projektų: „Rodome labai gerą pavyzdį Europai, pasauliui, kad šalys, jei jos nori, gali susitarti. „Draugystės  maratonas“ atveria sienas, jungia tautas, o kartu tirpdo ledus tarp pačių žmonių, visus vienija. Sportininkai  atranda Druskininkus ir Gardiną, ir tai labai smagu. Visi sako, kad tai – unikaliausias maratonas Europoje“.

Parašyta 2016-07-15 , kategorijoje "Maratonai"