Rygos maratonas 2016

Iliustracija

2016-05-15 Rygoje vyko tradicinis Lattelecom Rygos maratonas.
Ar žinote, kad šiemet Rygoje finišo liniją kirto net 343 lietuviai iš kurių net 80 įveikė maratoną, 119 bėgikų nubėgo pusė maratono, 91 varžėsi 10 km trasoje, o 53 finišo liniją kirto po 6 km.

Bėgimas Latvijos sostinėje – puiki priežastis praleisti savaitgalį Rygoje. Bėgimas suteikia galimybę išbandyti Rygos miesto centrą visiškai kitaip ir labai įsimintinu būdu. Ankstesnis maratonas 2015 m. gegužę pritraukė daugiau negu 25 931 bėgikų iš 69 šalių.

Vaizdingas maršrutas
Bėgimo trasa yra pačiame Rygos miesto centre, tad dalyviai gali mėgautis senojo Hanzos miesto žavesiu. Maršrutas leidžia aplankyti abu Dauguvos, didžiausios Latvijos upės, krantus. Maratono, pusės maratono ir 6 km nuotoliai įveikiami kertant Vanšų tiltą, tad dalyviai gali mėgautis vienomis iš  gražiausių Rygos vietų - Art Nouveau pastatais tyliajame centre, nuostabia Pardaugavos ir Rygos senamiesčio panorama, grįstomis gatvėmis bei medine architektūra Ķīpsala saloje. Ir jokių automobilių. Rygos miestas yra gan lygus, be kalvų ir pakilimų, todėl didžiausias iššūkis – bėgimas per tiltą.

Nuotoliai
Vienu metu vyksta maratono ir pusės maratono bėgimai. Pradedantiesiems ir juos palaikantiems siūloma 6 km trasa ir 10 km trasa.

Po bėgimo kiekvienas finišavęs dalyvis gavo išskirtinį atminimo medalį. Taip pat po finišo buvo siūlomi vaisiai, užkandžiai ir gaivieji gėrimai.

 Lietuviai Rygos maratone 2016 m. (vietos, rezultatai).

Parašyta 2016-05-24 , kategorijoje "Maratonai"