Maratonininkei Ž.Balčiūnaitei – Europos čempionato auksas!

Barselonoje (Ispanija) vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate aukso medalį iškovojo Živilė Balčiūnaitė. 31-erių metų sportininkė šeštadienį laimėjo moterų maratono varžybas bei tapo Senojo žemyno čempione. Ž. Balčiūnaitė 42 km 195 metrų distanciją Barselonos gatvėmis įveikė per 2 val. 31 min. 14 sek. bei pasiekė geriausią savo sezono rezultatą.

Ž. Balčiūnaitė nuo pat starto laikėsi lyderių grupėje, o priekį ėmė tolti nubėgus apie 25 km. Įveikus 30 km Lietuvos stajerė artimiausią varžovę lenkė jau 19 sekundžių, o ties 35 km riba Ž. Balčiūnaitė buvo priekyje 35-iomis sekundėmis.

Lietuvė ir toliau nemažino tempo bei ties 40 km žyma antroje vietoje bėgusią rusę Nailyją Julamanovą lenkė jau 50 sek.

Finiše Ž. Balčiūnaitė išlaikė persvarą bei iškovojo čempionės titulą. Antra finišavusi N. Julamanova atsiliko beveik minute (2:32:15), o bronzos medalis atiteko Italijos sportininkei Annai Incerti (2:32:48).

Kita Lietuvos sportininkė Rasa Drazdauskaitė užėmė 15-tąją vietą - 2 val. 38 min. 55 sek., o Remalda Kergytė aplenkė dvi sportininkes bei finišavo 34-ta - 2 val. 55 min. 12 sek.