Rudens EKOmaratonas

2012-11-10 šeštadienį Klaipėdos miške prie Vasaros estrados bėgikai išbandė jėgas jau tradiciniu tapusiame rudens ekomaratone.
Šis renginys skirtas įvairaus amžiaus ir sportinio pasirengimo bėgimo entuziastams, pasiryžusiems įveikti bent vieną ekomaratono atkarpą - 4,2 km. Labiau treniruoti galėjo save išbandyti 2, 3 ar net 10 ratų distancijoje - kiekvienas pagal savo fizines galimybes. Apibėgę dešimt ratų po 4,2 km įveikė visą maratono distanciją - iš viso 42 km.

Po finišo visi dalyviai gavo sertifikatus, o kroso čempionato nugalėtojams buvo įteikti vertingi bėgiko Egidijaus Rupšio įsteigti prizai.

Ekomaratono idėją atspindi 4 pagrindiniai kriterijai.

Pirmas - ekologinė trasa (be mašinų, be asfalto, miške).

Antras - nėra amžiaus grupių ir kitų apribojimų.

Trečias - distanciją galima pasirinkti pačiam ir varžytis tik su savimi (be nugalėtojų ir prizų).

Ketvirtas - nėra bėgimo varžybose įprasto startinio mokesčio.

Šių metų pagrindinėje distancijoje nugalėjo D.Didoronkus (2.55, Kaunas), antras liko V.Totilas (2.58, Kauno raj.), trečias K.Zenov (3.08, Klaipėda), IV - A.Kazlauskas (3.09, Kaunas), V - E.Vedeikis (3.12, Kelmė).