Savaitgalio maratonai ir Ultra užsienyje

2011 05 08 Vokietijoje vykusiame tradiciniame Duseldorfo maratone sėkmingai startavo ir keletas Lietuvos atstovų.Tarp moterų septinta atbėgo Remalda Kergytė (2:49:22), o vyrų tarpe Dainius Šaučikovas finišavo 26-as (2:48:27)

Laimėjo Nahashon Kimaiyo (KEN) 2:10:53 ir Merima Mohammed (ETH) 2:28:14.

Maratoną įveikė beveik 2600 bėgikų.

Rezultatai: http://ergebnisse.metrogroup-marathon.eu/ergebnisse.php

2011-05-07 Lenkijoje vyko XIII-asis tradicinis, tarptautinis Ruda Slaska 12h bėgimas kuriame irgi jėgas išmėgino mūsų ištvermingiausieji.

Dalyvių limitas buvo 80, susirinko mažiau, tik 60 bėgikų stojo į startą.

Trasa. Trasa driekėsi centrinėmis miesto gatvelėmis, startas ir finišas buvo centrinėje miesto, vadinamojoje Jono Pauliaus II-ojo aikštėje, apsuptoje senovinių pastatų su gražia šv. Pauliaus bažnyčia priešakyje. Ko gero tai gražiausia miesto vieta, kuri išties nepakartojama.

Apsukus 400 m aikštėje, dalyviai pasuko į smulkesnias gatveles, keliose vietose prasilenkdami vieni su kitais. Pasak mūsiškių trasa labai kampuota,daug posūkių, tai labai vargino sąnarius. Ratuko ilgis 1.309km,

Oras. Kaip ir žadėta būta virš 20 laipsnių , bet lengvai vėjuota, popiet dažniau padangėje pasirodžius debesims jau lyg ir šaltam vėjeliui darėsi vėsoka.

Aptarnavimas . Viduryje rato buvo įsikūrus ir visa paslaugų bazė- maitinimas, masažas, wc, daiktų saugyklos ir pan. Maitinime pasirinkimas gan didelis ir visiems visko užteko iki pat finišo. Aptarnaujančio personalo išties niekur netrūko, tiek medikai, masažistai, trasos teisėjai, policininkai savo darbą atliko puikiai. Ypač uoliai savo pareigas atliko renginio vedėjas (buvęs bėgikas, daugelio šio rajono bėgimų vedantysis), kuris visas 12h informavo, nuolat ragino visus žiūrovus palaikyti, taipogi vakaro renginys po finišo neapsiėjo be jo pagalbos.

Varžybų eiga .Startas duotas 7h ryto ir visi ramiai pradėjo savąsias 12h. Lyderiai startavo pakankamai lengvai, lėtai po 4:40-4:50/ 1km. Taip besišnekučiuodami įveikė 3h , o tadu šiek tiek visi išsimėtė. Vieni prisėsdavo kelioms minutėms, kiti paeidavo, bet pirmųjų tempas išliko stabilus ir kirtus 100km ribą( apie 8:30h). Iki šio momento daugiau mažiau 3-4 pirmi dalyviai laikėsi netolies, bet pradėjo situacija keistis likus 3h iki finišo. 3ioj ir 4oj vietoj bėgusieji atsiliko, kur taip ir finišavo, o tarp pirmųjų kova išliko iki pat paskutinių minučių.Pirmajam stipriau pasėdus, o antrajam parodžius, jog jėgų dar turi užspurtuoti likus 4min iki finišo pavijo jau bešliaužiantį lyderį, palinkėjęs jam sėkmės nuskubėjo savo pergalės link. Po finišo besidžiaugdamas jis apskriejo dar vieną garbės ratuką.

Moterų tarpe didelės intrigos nebūta. Iš pradžių dar panašiai bėgusios veteranė Alicia (gim.1952) su jauna ultrininke Aleksandra, bet greit viskas susidėliojo viskas į savas vėžias. Moterų dalyvavo viso labo 9ios, tad pirmą kevertą paeiliui atspėti nebuvo sunku. Labai knietėjo pamatyti gyvai tą Aleksandrą Niwinska (gim.1986), kuri pakankamai jauno amžiaus yra labai ištverminga,pastaraisiais metais įveikinėja ne tik 12h, bet ir 24h bei 48h bėgimus. Pastarąjame pernai nubėgusi 321km aplenkė visus ten dalyvavusius vyrus. Ne vien statistika, bet ir ji pati atrodo puikiai. Gražiai, stabiliai pradėjusi, taip ir pabaigė šią rungtį. Stipriai lenkdama Lenkijos 12h moterų rekordą . Žavėjomės ir minėtaja veterane, kai tokiam amžiuje turi tiek parako, bei šauniai pasirodė trečioji likusi Paulina, pradėjusi itin lėtai, bet nuolat judėdama užtikrintai tapo prizininke. Ketvirtoji buvo iš Čekijos, kuri labai turėjo daug panašumų į mūsiškę Sadą Bukšnienę. Taip ir praminėm;) .Bėgimo technika, išvaizda, taktika ir pan

Laimėtojai tarp vyrų :

1v.Czapiga Ireneusz 132,362km

2v. Derda Robert 132,250 km

3v. Jagiela Adam 130,547 km

4v. Prokopczuk Adam 130,054 km

19v. Piotr Silkin 108,701km( 2as amžiaus gr.)

32v. Povilas Ramoška 99,979km

40v. Gediminas Kinderis 92,465km

Deja ketinęs dalyvauti Mindaugas Garmus nestartavo, iš ryto virusas galutinai palaidojo visas viltis.

Moterų tarpe:

1v. Niwinska Aleksandra 127,204 km

2v. Banasiak Alicja 119,489 km

3v. Kolanczyk Paulina 109,741 km

Finišavus. Po finišo perkreiptai linguodami, besidalindami įspūdžiais visi nuėjo į dušus.

Miesto centras išties turi puikias sąlygas sportuojantiems: sporto halė, lauke krepšinio, futbolo aikštės. Bėgimo varžybų šiame rajone išties gausu.

Toji sporto-krepšinio salė ryte registravusi bėgikus, vakare deformavosi į banketo salę, kurioj pasijutom tarsi tikro restorano lankytojais, nes ir aptarnavo pasipuošę padavėjai su visais serviravimais. Šitos dalies tokios tikrai nesitikėjom. Labai šauniai.

Čia pat vyko ir apdovanojimas, kuris buva smagiai pravestas. Organizatoriai pasistengė, jog renginį papuoštų tautiniais drabužiais apsirėdžiusios lenkaitės.

Visos moterys , bei vyrai kurie įveikę 80ies km ribą gavo specialius atminimo medalius , diplomus. Pirmas penketas tiek vyrų , tiek ir moterų tarpe gavo piniginius prizus, o kiti džiaugėsi simboliniais prizais. Vienas iš rėmėjų buvo mėsos- dešrų,kumpių gamintojas, tad prie stalo besėdėdami klausėmis kaip Piotras pasakojo kai trečioj dalyje trasos jam labai norėjosi mėsos , tad smagiai pasijuokėme gavus visiems po pilną krepšį įv. mėsos gaminių. O žinant , kad ši trijulė Povilas, Gediminas ir Piotr nevalgo mėsos, tai organizatoriai ''pataikė'' įteikdami.

Rezultatai: http://augustjakubik.pl/wyniki

Foto:

https://picasaweb.google.com/105475471364209518833/20110507RudaSlaska12h?feat=directlink

Parašyta 2011-05-09 , kategorijoje "Maratonai"