Pasvarstymai 2010 metų sezoną prisimenant (14)

Iliustracija

Tikras bėgimo fanatikas, vienas aktyviausių iš karių. Žygimantas Malinauskas apie išskirtinį klubą ir nuostabią svajonę:

1. Dauguma Lietuvos bėgimo klubų susikūrę regioniniu pagrindu. Tuo tarpu klubas Šviesos kariai vienija ne kažkokį regioną, o požiūrį į bėgimą. Gal galite trumpai drūtai pasakyti koks tas požiūris? Galbūt atrasite bendraminčių.

Šviesos Karių požiūris yra fizinis bei dvasinis tobulėjimas, avantiūrizmas ir patriotizmas. Pagrindinės klubo veiklos kryptys yra sportinė bėgimas, kultūrinė ir pažintinė. Ugdyti sportininkus siekiant aukštų rezultatų. O trumpai apie klubą tai kiekviena mėnesį yra rengiami susirinkimai juose dalyvauja sporto, netradicinių sporto šakų atstovai, gydytojai pasakoja apie savo karjeros kelią, pateikia įdomių faktų. Klubas turi sudaręs savo varžybų kalendorių ir klubiečiai dalyvaudami tose varžybose gauna įskaitinius taškus kurie yra sumuojami turnyrinėje lentelėje ir gale metų nustatomas „Klubo lyderis“. Paprastai viršūnėje būna tie bėgikai, kurie nelabai pasižymi aukštais rezultatais bėgimo trasose, tačiau nepraleidžia progos sudalyvauti varžybose. Klubas organizuoja dvejas išvykas pas kaimynus Latvius: tai Rygos maratonas ir Kuldigos pusė maratono. Elito grupę sudaro stiprūs sportininkai kurie kovoja Lietuvos čempionatuose dėl apdovanojimų ir skina pergales už Lietuvos ribų. Tikimės ir viliamės, kad pavyks kai kuriems dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Klubas prisideda rengiant 100km ultra bėgimą pajūriu, Lietuvos bėgimo taurę, Vilniaus maratoną. Taip, kad tikrai siūlau visiems kas nori ar kas dvejoja prisijungti prie mūsų klubo, ypač laukiam merginų, moterų didesnės kompanijos. Pas mus vyrauja draugiška ir nuostabi atmosfera ne tik varžybose, klubo susirinkimuose, bet ir kasdieniniame gyvenime tarp klubiečių.

2. Klubas vienija bėgimo fanatikus, tačiau Lietuvos bėgimo turnyruose nedalyvauja. Negi nesmagu pasivaržyti su kitais klubais, kad apsiribojate tik asmeninėmis varžybomis? Nesvarstote tokios galimybės?

Kiekvienų metų pradžioje yra sudaromas klubo varžybų kalendorius. Įtraukiame 35 startus per metus, įskaitant mūsų klubo varžybas, Lietuvos bėgimo taurės varžybas, Adidas tarp klubinių bėgimo taurės varžybas, tradicines varžybas Lietuvoje. Be to, dar dvi išvykos pas kaimynus Latvius: tai į Rygos maratonas ir Kuldigos pusė maratono. Vienintelis likęs turnyras yra Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos taurės varžybos. Pernai mes iš dešimties etapų sudalyvavome penkiuose etapuose, kurie sutapo su klubo kalendoriumi, nors buvo klubiečių kurie bėgo ir kitose etapuose. Na galbūt ši sezoną, jeigu bus nuspręsta, kad tikslas dalyvauti Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos varžybose, išties išvysite gausų būrį „ geltonai žalių“ karių.

O mūsų pajėgūs bėgikai turi savo grafiką varžybų ir tikrai neturi tikslo kiekvieną savaitgalį bėgti Lietuvos varžybose. Nes manau nukentėtu treniruočių procesas. Taip pat ir kiti klubiečiai bėga užsienio maratonuose, siekia vienokio ar kitokio tikslo, turi savo treniruočių grafikus. Reikia nepamiršti, kad taip pat turim ir ultra atstovų, kurie dalyvauja Pasaulio ir Europos čempionatuose. Taip, kad išties pakanka varžybų.

3. Kariai rengia bendras treniruotes ant bėgtakio. Kai lauke storas sniego sluoksnis, o po juo dar ir slepiasi ledas, tai išties neblogas pasirinkimas. Ar tai padeda išlaikyti formą? Nepabosta risnoti vienoje vietoje?

Taip Šviesos Kariai pradeda sezoną sporto klube žiema, yra surengiamos keturios varžybos; 2 varžybos po 30min ir 2 varžybos po 1val. Analogišku principu yra baigiamas sezonas rudeni. Galiu padėkoti Vidmantui Ložiui kuris būtent šiomis varžybomis rūpinosi labiausiai sekė kiekvieno individualiai rezultatus ant bėgtakio, juos pateikdavo grafiniais vaizdiniais. Buvo galima lyginti savo asmeninę formą žiemą ir rudenį, kaip keisdavosi tempas bėgimo metu ar pavykdavo išlaikyti stabilumą, ar išvengdavai duobių. Išties buvo įdomu paanalizuoti savo ir kitų kolegų grafikus.

Kai tokios stiprios ir šaltos žiemos siaučia ir tampa nebeįmanoma bėgioti lauke, tada ir ieškoma kur būtų galima bėgioti po stogu. Ir sporto salėje bėgti ir sukti ratukus manieže monotoniška, bet ugdosi kantrybė. O sporto klubas išties išsigelbėjimas galima bėgtakiu bėgti krosus, nustatyti funkcijas ir kilti į kalną, atlikti tempo treniruotes. Tai manau pakaitalas žiemos metu tų sąlygų, kurios yra vasara. Aišku bėgti vietoje yra nuobodoka, tačiau pasitelkus fantazija galima. O kur dar su muzikos grotuvais bėgti ar namuose pasistačius bėgtakį šalia TV.

4. Kokie buvo 2010 m. sporto klubui Šviesos kariai? Kaip Jūs patys vertinate rezultatus? Ar buvo pasiekti visi tikslai? Kokie planai 2011 m.?

2010m išties buvo puikūs metai Šviesos Kariams, Adidas tarpklubinėse varžybose užėmėme III vietą. Lietuvos bėgimo taurėje amžiaus grupių dešimtukuose nemažai turėjome savo atstovų. Lietuvos bėgimo varžybose visada turime prizininkų iš mūsų klubo. Daug kas sudalyvavo užsienio varžybose, pasiekė asmeninius rezultatus. Na išskirčiau Aido Ardzijausko pasiekimą: 3vieta keturių dienų bėgime aplink Balatono ežerą Vengrijoje , Igno Staškevičiaus įveiktą Comrades maratoną Pietų Afrikos respublikoje 89km 300m sudėtinga kalvota distancija. Na ir mūsų elito sportininkai, kurie skynė pergales bėgimo varžybose Lietuvoje. Ir sezono finišo tiesiojoje Aurimas Skinulis ir Diana Lobačevskė tapo 2010m. geriausiais Lietuvos maratonininkais. Diana net pralenkė Europos čempionę Živile Balčiūnaitę. Tikimės ir viliamės, kad jie dalyvaus Londono olimpinėse varžybose.

5. Pačio rezultatai metų eigoje labai banguoja. Žinoma išlaikyti pastovią sportinę formą yra sudėtinga, tačiau pas patį ir 2 mėn bėgyje forma kinta neatpažįstamai. Kokios to priežastys?

Na esu tas kuris stabilumu nepasižymiu niekad ir 2010m. būta treniruočių ir varžybų nemažai, bet neapsieita be spragų, kai vasara teko dėl tam tikrų priežasčių tik retkarčiais pabėgioti, todėl ta forma ir bangavo. O nuo spalio mėnesio jau dirbu sistemingai, kilometražas auga ir darbų specifinių atlieku daugiau. Manau atsiradusio stabilumo priežastys, kad turiu trenerį kuris kontroliuoja ir brėžia rėmus, kurių laikausi ir tikslai kurie veda į priekį.

6. 2010 m. dalyvavote taip vadinamame bėgime „per purvus“ Lenkijoje. Kaip vertinate tokius nestandartinius renginius? Ar rekomenduotumėte sudalyvauti tokiuose bėgimuose ir kitiems?

Na išties pirmą kartą dalyvavau tokiose nestandartinėse varžybose, be galo patiko. Tai buvo naujas išbandymas savęs, trasa pareikalavo nemažai fizinių jėgų. Reikėjo kai kuriose situacijose ir pamąstyti, kad taktiškai butų greičiau ir išvengiau dalies kliūčių. Rugpjūčio vidurys išties puikus laikas, kuris skirtas vien treniruotėms, nes varžybų tuo metu Lietuvoje mažai. Todėl pasidaryti sau pramogą nuvykti ir taip linksmai praleisti laiką su puikia kompanija yra nuostabu. Tikrai siūlau išbandyti šitą bėgimą ir kitiems. Manau šiek tiek skyrus laiko ir pabėgioti vandeniu galima drąsiai galvoti apie prizines vietas, nes kai kurie kolegos be specialaus pasiruošimo buvo pirmame dešimtuke.

7. Ar turite svajonę ar tikslą susijusį su bėgimu (koks jis)?

Manau kiekvienas žmogus turi tikslų ir svajonių gyvenime. O jei bėgimas tavo gyvenimo būdas turi turėti ir čia tikslų. Na svajonių realių turiu ir sieksiu jų, o atskleisiu tik vieną tikslą. Norėčiau įveikti, jei leis galimybės ir sveikatos nepritrūks, visų Europos sostinių maratonus ir kad jie būtų jubiliejiniai. Tada galėčiau sukabinti medalius ant žemėlapio. Jau turiu tris savo kolekcijoje.

8. Kokį startą išskirtumėte 2010 m. kaip Jums patį įsimintiniausią? Ir kokį, kaip geriausią pasiekimą?

Na įsimintiniausi buvo keli startai. Visų pirma Katoržnikų bėgimas Lenkijoje, taip vadinamas per purvus. Išskirtinis ir dėl trasos, ir dėl medalio nestandartinio dydžio ir formos. Antrasis, tai Budapešto maratonas rugsėjo 26d. Jį planavau jau kovo pradžioje, kaip patį svarbiausia startą 2010m. Tačiau vasara nepasižymėjo treniruočių gausa ir kokybe, net buvo minčių nevažiuoti. Tačiau tik rugsėjį kelias savaites pajudėjęs prabėgau 3:13:35 ir buvau patenkintas ir dėl rezultato, ir dėl to, kad išvengiau didelės duobės kritiniame taške. Po Budapešto nusprendžiau, kad kurį laiką palauks manęs maratono distancija. Nes tik įveikti jau tapo nebeįdomu, stosiu kitą kartą su rimtesniu iššūkiu.

9. Jūsų palinkėjimas Lietuvos bėgimo mėgėjams:

Linkiu ištvermingų, greitų, atkaklių, užsispyrusiu metų ir lai šie metai padeda įgyvendinti visas svajones prakaito pralietuose takeliuose. Norėčiau paprašyti, kad nesibartumėte interneto forumuose, organizatorių neužgautumėte savo replikomis, tik kartu drauge spręsdami problemas ir jas keldami manau sukursim požiūrį tautai, kad bėgimas vienas iš sveikos gyvensenos formų. Linkiu dar gausesnio būrio žmonių Vilniaus maratone. Būkite sveiki.

Parašyta 2011-01-25 , kategorijoje "Kitos"