Pasvarstymai 2010 metų sezoną prisimenant (13)

Iliustracija

Gintarinė jūrmylė, Nidos pusės maratono, Vilties bėgimas, Ekomaratonas - taip, tai vieni geriausių bėgimo renginių Lietuvoje. Ir visi jie mūsų pajūryje. Ar tai sutapimas? Apie tai ir dar daug ką mums sutiko papasakoti vienas iš rengėjų - Romas Beržinskas.

1. Klaipėdos bėgikų klubas „Maratonas“ ir jo atstovai reti svečiai bėgimo renginiuose, tačiau apie savo egzistavimą garsiai praneša pasiūlydami vienus profesionaliausių ir gausiausiai dalyvaujamų bėgimo švenčių Lietuvoje. Ar tai Jūsų klubo vizitinė kortelė?

Malonu girdėti, kad renginius, vykstančius Vakarų pakrantėje, vertinate kaip vienus profesionaliausių. Manau, kad „Maratono“ klubas prie to prisidėjo, tačiau noriu patikslinti, kad minėtus renginius organizuoja ne mūsų klubas. Mes tik padedame. Bet, kaip Jūs išsireiškėte, jie tapo klubo vizitine kortele!

Klubas nuo pat įsikūrimo (2010 metais mums sukako 20 metų) siekė veikti trim kryptimis: mėgėjiškumo, profesionalaus sporto ir renginių organizavimo. Tad mes dalyvaujame varžybose, tik užleidome plento bėgimą.

2. Kaip Klaipėdos bėgikų klubas „Maratonas“ vertina 2010 metus?

Praėjusiais metais nutarėme suaktyvinti bėgimo mėgėjų veiklą, juolab kad patys mėgėjai rodo norą burtis bendrai veiklai.

3. Kur tokių profesionalių ir populiarių tarp bėgikų renginių paslaptis?

Manau, kad jokios čia paslapties nėra. Organizuojant renginius reikia galvoti apie juose dalyvaujančius bėgikus, o ne kaip pasipuikuoti patiems organizatoriams. Bėgikai tai labai jaučia.

4. 2010 m. startavo nauja bėgimo šventė – Ekomaratonas. Kaip pavyko renginys? Kas jo sumanytojas?

Renginys pavyko. Jis tiesiog taip užprogramuotas, kad pavyktų! (Juokauju...) Renginyje dalyvavę bėgikai gyrė ir idėją, ir įvykusį renginį. Tiesa, girdėjau kalbant, kad kažkas pareiškė pretenzijas dėl pasisavinto pavadinimo, bet jei mes esame ramūs dėl pasisavinto pačio Maratono pavadinimo, tai nėra ko jaudintis dėl Ekomaratono.

Ekomaratono idėja kilo ir brendo mano galvoje. Tiesiog man pasirodė, kad turėtų būti smagu susirinkus pabėgioti, nekvaršinant galvos dėl rezultatų, prizinių vietų, taškų, o pasidaryti sielai šventę. Toks nekomercinis (todėl ir eko) renginys.

Šį renginį darysime dukart per metus – pavasarį ir rudenį. O ar jis taps populiariu (ir kiek populiariu), priklausys nuo bėgikų entuziazmo.

5. Klaipėda įsikūrusi Lietuvos Vakaruose. Nenuostabu, kad vietoje to, jog įveiktumėte šį nemažą atstumą, jūs patys kviečiatės visos Lietuvos bėgikus pas save. Gal turite daugiau planų?

Turime norą atgaivinti Klaipėdos maratoną. (Atgaivinti – tai ta prasme, kad 1990-1993 metais jau organizavome Klaipėdoje maratoną.) Norisi padaryti gerą renginį, o tam reikia išspręsti daug organizacinių problemų, tad truputį stringame.

6. Kokie tikslai 2011 m.?

Iš tikrųjų, mažai mes ir planavome savo klubo veiklą. Jau minėjau, kad 2011 metais turėtume suaktyvinti klubo bėgimo mėgėjus.

7. Koks visuomenės požiūris į klubo veiklą? Ar pavyksta pritraukti naujų narių? Kokios mėgėjiško bėgimo perspektyvos Klaipėdoje?

Jau minėjau, kad atsiranda žmonių, norinčių jungtis į bendrą veiklą. (Jų, matyt, buvo visais laikais, tik niekas nebandė jų apjungti.) Jei atsiras žmogus, norintis užsiimti organizavimu, gal turėsime ir mes kokią komandą kurioje nors Lietuvos bėgimo mėgėjų taurėje.

8. Ar turite svajonę ar tikslą susijusį su bėgimu (koks jis)?

Na, tokios labai išreikštos idėjos ar tikslo neturiu. Buvo idėjų, buvo tikslų, bet jie prigeso mūsų realybės šviesoje.

9. Jūsų palinkėjimas Lietuvos bėgimo mėgėjams:

Lietuvos bėgimo mėgėjams pirmiausia linkiu sveikatos ir paprastos žmogiškos laimės, o tai – tvirtas pagrindas sėkmingai veiklai bet kurioje srityje. Bėgikams dar linkiu realizuoti savo potencialą – kad triūsas, įdėtas per treniruotes, virstų to darbo vertais rezultatais.

Parašyta 2011-01-24 , kategorijoje "Kitos"