Pasvarstymai 2010 metų sezoną prisimenant (7)

Iliustracija

Pasvalys vienas šiauriausių Lietuvos miestų, todėl vykstant į bėgimo renginius tenka sukarti nemažą kelio gabalą. Tačiau pasvaliečiams tai ne kliūtis. Būrelį bėgimo mėgėjų iš Pasvalio galima išvysti bene kiekviename bėgimo renginyje. Vienas jų, Juozas Baliūnas - tikras kompanijos žmogus, išvykose išjudinantis visą autobusą. O kur dar firminis užpilas, be kurio neapsieina nei vienas bėgikų susibėgimas...

1. Praėję metai bėgimo padangėje nebuvo eiliniai. Bėgimo renginiai neapsiėjo be nesusipratimų. Jautėsi ir ekonominės krizės padariniai. Kaip Jūs, kaip LBMA valdybos narys, vertinate 2010 m. Lietuvoje vykusius bėgimo renginius?

Praėjusiais metais bėgimo padangėje jautėsi ekonominės krizės padariniai: bėgimo renginių nepadaugėjo, renginiuose mažėjo dalyvių skaičius, kai kurių renginių organizacinė kokybė paprastėjo.

2. Žvelgiant iš šalies, Pasvalio bėgimo mėgėjų ir sveikos gyvensenos klubui „Vėtra“ 2010 m. buvo vidutiniški. 2009 m. LBMA taurėje iškovotos garbingos trečiosios vietos neišlaikė, tačiau išliko elite. Adidas taurėje klubas šiemet, kaip ir pernai, nedalyvavo. Asmeninėse varžybose pasvaliečiai taip pat retai pasidabindavo apdovanojimų laurais, tačiau dalyvavimo aktyvumu lenkė ne vieną didelį klubą. Kokios priežastys lėmė tokius rezultatus? Kaip Jūs patys vertinate 2010 m.? Kokie planai 2011m.?

Žvelgiant iš šalies klubui „Vėtra“ šie metai buvo ne patys geriausi. Dalis klubo narių nedalyvaudavo varžybose, nes yra išvykę į užsienį užsidirbti, kita dalis nedalyvaudavo dėl finansinių sunkumų. 2011 metais pagal galimybes stengsimės dalyvauti bėgimuose ir išlikti klubų pirmajame dešimtuke.

3. Lietuvoje krepšinis yra tarsi antra religija, todėl kitos sporto šakos lieka nuskriaustos ne vien finansine, o bet ir dėmesio stoka, dalyvių gausa. Koks visuomenės požiūris į klubo veiklą? Ar pavyksta pritraukti naujų narių, ypač jaunimo? Kokios mėgėjiško bėgimo perspektyvos Pasvalyje ir jo apylinkėse?

Visuomenės požiūris į klubo veiklą yra teigiamas. Kasmet vienas kitas suaugęs įstoja į klubą. Jaunimo įsijungia daugiau, nes klubo pirmininkas Z. Balčiauskas dirba mokykloje ir bėgimu „užkrečia“ treniruojamus jaunuolius.

4. Ar mažieji Lietuvos bėgimo mėgėjų klubai turi galimybę, kaip lygūs su lygiais, kovoti su klubais grandais iš didžiųjų Lietuvos miestų? Ar tai tėra iškreipta konkurencija, kai iškarto aiškūs nugalėtojai? O gal tai stiprina vienybę ir susitelkimą, kai bendromis pastangomis bandoma aplenkti ne tokius vieningus didžiuosius klubus?

Su didžiųjų miestų klubais mūsų klubas lygiom galimybėm konkuruoti negali, nes vienija kur kas mažiau narių ir įskaitiniuose renginiuose dalyvauja mažiau žmonių.

5. Ką manote apie klubų apsijungimus komandiniuose turnyruose? Tai stiprina turnyrus ar tiesiog pasmerkia mažuosius, nes kovoti su klubais-grandais tampa sudėtinga? Ką manote apie bėgimo forumuose vykstančias diskusijas, dėl galimų draudimų met eigoje keisti atstovaujamą klubą?

Jei susijungia didieji klubai „grandai“, mums atskiriems klubams neįmanoma konkuruoti. Manau, kad reikia neleisti keisti atstovaujamą klubą.

6. Ar reikalingi komandiniai, individualūs bėgimo turnyrai? Iš dalies bėgimo mėgėjai ir taip dažną savaitgalį dalyvautų bėgimo šventėse, o turnyrai tik apsprendžia į kur važiuoti. Tuo tarpu lygegrečiai vykstantys bėgimai lieka be dalyvių gausos. Jei nebūtų turnyrų, galbūt bėgikai tolygiau pasiskirstytų po visas bėgimo šventes?

Individualūs, komandiniai bėgimo turnyrai reikalingi. Varžybų organizatoriai turėtų geriau numatyti varžybų datą, kad nesusikirstų su kitais bėgimais, nes lygiagrečiai vykstantys bėgimai lieka be dalyvių gausos.

7. Ar Jūsų kaip sportininko biografijoje buvo kas nors išskirtinio, neįprasto? Nuo kelių metų pradėjote sportuoti? Kas jus įtraukė į sportą? Ar lengvoji atletika buvo pirmoji Jūsų sporto šaka, ar galbūt pradėjote nuo kažko kito? Koks įsimintiniausias, geriausias sportinis pasiekimas?

Nieko nėra išskirtinio: bėgioju dėl savo sveikatos ir savo malonumui. Sportuoti pradėjau nuo pat gimimo: ropinėjau, vaikščiojau įsikibęs į mamos sijoną. Paaugęs bėgdavau nuo tėvo, kad neįkrėstų „beržinės košės“ už iškrėstas išdaigas, bet ne visada pavykdavo. Rimčiau sportuoti pradėjau vidurinėje mokykloje. Mėgdavau bėgti ilgesnes distancijas. Dirbant Valstybinėje sienos apsaugos tarnyboje tekdavo pastoviai palaikyti gerą fizinę formą. Nuo 2001 metų dalyvauju BMSGK „Vėtra“ veikloje.

8. Ar turite svajonę ar tikslą susijusį su bėgimu (koks jis)?

Vieną svajonę dar turiu: Nidos ½ maratono bėgime savo amžiaus grupėje patekti į pirmą dešimtuką.

9. Kokį startą išskirtumėte 2010 m. kaip Jums patį įsimintiniausią? Ir kokį, kaip geriausią pasiekimą?

2010 metais įsimintiniausias bėgimas buvo Suginčiuose „Aplink Želvos ežerą“. Žavėjo nuostabi gamta, gera trasa, puikus bėgimo organizavimas.

10. Jūsų šventinis palinkėjimas Lietuvos bėgimo mėgėjams:

Lai 2011 metais visus lydi puikios idėjos, energija ir gerovė. Tebus tai naujų galimybių ir sėkmingo bendradarbiavimo metai. Džiaugsmingų ir laimingų Naujųjų metų.

Naudodamasis proga noriu priminti, kad Pasvalyje organizuojamas „ anapilin išėjusiems atminti“ bėgimas yra toks vienintelis Lietuvoje. 2010 m. buvo paruošti atminimo medaliai gausiam dalyvių skaičiui, bet bėgimas dalyvių gausa nepasižymėjo. Kviečiame prisijungti 2011 m. (o gal jūs nemirtingi?). Na nebent jūs bėgate vien tik dėl apdovanojimų...

Parašyta 2011-01-10 , kategorijoje "Kitos"