Pasvarstymai 2010 metų sezoną prisimenant (10)

Iliustracija

Kaip skambioj dainoj: Mes esam dzūkai, girių karaliai, o karalienė - Dzūkija! Plačias girias turėdami gali pasigirti ne tik grybais, uogomis ar orientacininkais, bet ir puikiais bėgikais. Dzūkijos sostinėj susibūręs pietų Lietuvos bėgimo klubas yra vienas iš stipriausių ir aktyviausių Lietuvoje per pastaruosius keletą metų. Pakalbinome jų dabartinį vedlį Arūną Klebauską:

1. Pietų Lietuvos bėgimo klubas „Dzūkija“ 2010 m. didelių laurų neatnešė. 2009 m. LBMA taurėje buvę garbingoje antroje vietoje, šiemet nukritote į trečiąją. Nors vienas iš Adidas taurės etapų vyko Alytuje, klubas turnyre nedalyvavo. Asmeninėse varžybose alytiškiai taip pat retai pasidabindavo apdovanojimų laurais. Kaip Jūs patys vertinate 2010 m.? Kokie planai 2011m.?

”Dzūkijos“ bėgimo klubas gyvuoja iš nario surenkamų dviejų procentų. Nėra lengva dalyvauti visuose rengiamuose bėgimuose. Narių nėra gausu, kaip didesniuose miestuose. Kol nerasime rėmėjų, kol jaunimas išvyks mokytis į didesnius miestus, tokia padėtis bus ir toliau. Klubas orentuojasi dalyvavime LBMA bėgimuose. Į kitus bėgimus važiuojame kas sau. Šie metai mums buvo vidutiniški. Kitais - kaip duos dievas.

2. Lietuvoje krepšinis yra tarsi antra religija, todėl kitos sporto šakos lieka nuskriaustos ne vien finansine, o bet ir dėmesio stoka, dalyvių gausa. Ar pavyksta pritraukti naujų narių, ypač jaunimo? Kokios mėgėjiško bėgimo perspektyvos Alytuje ir jo apylinkėse?

Pas mus dažniausiai ateina jaunimo iš kitų sporto šakų, arba atvyksta iš kitų miestų. Veteranų nėra gausu. Sąlygos bėgioti yra neblogos. Jau keli metai kaip nutiestas pėsčiųjų takas, aplink miestą supa miškai, renovuotas centrinis stadionas. Ateityje miestas orientuosis į turizmą, dėlto sąlygos bėgioti turėtų būti vis geresnės.

3. Ką manote apie klubų apsijungimus komandiniuose turnyruose?

Klubų jungimasis nieko gero neduos. Tik įves intrigą ir nesantaiką. Mano manymu tai sovietinė atgyvena. Taip pat kaitalioti klubus sezono metu nederėtų. Panašiai kaip šeimoje, vieną kartą su tėvais, kitą kartą – su seneliais.

4. Ar reikalingi komandiniai, individualūs bėgimo turnyrai?

Šiuo klausimu tegul klubas sprendžia kiekvienas atskirai. Kas jiems geriau, kur jiems važiuoti, kur nevažiuoti.

5. Ar Jūsų kaip sportininko biografijoje buvo kas nors išskirtinio, neįprasto? Nuo kelių metų pradėjote sportuoti? Kas jus įtraukė į sportą?

Sportuoti lengvąją atletiką pradėjau nuo trylikos metų. Prikalbino atvykęs lengvosios atletikos treneris. Pradžioje bėgiojau vidutinius nuotolius, po dviejų metų perėjau į sportinį ėjimą. Įsimintiniausias laimėjimas – sporto meistro normos įvykdymas.

6. Ar turite svajonę ar tikslą susijusį su bėgimu (koks jis)?

Gerai prabėgti pirmą gyvenime maratoną.

7. Kokį startą išskirtumėte 2010 m. kaip Jums patį įsimintiniausią? Ir kokį, kaip geriausią pasiekimą?

Pusės maratono bėgimą Nidoje.10 km bėgimą ,,Sportas visiems“.

8. Jūsų šventinis palinkėjimas Lietuvos bėgimo mėgėjams:

Pradžioje – vykis, vykis, pavyk .Po to - bėk, bėk, bėk ir nubėk.

Parašyta 2011-01-17 , kategorijoje "Kitos"