Pasvarstymai 2010 metų sezoną prisimenant (9)

Iliustracija

Vieni jį giria, kiti keikia, tačiau abejingų mažai. Nes jis, Vidas Totilas, nėra eilinė asmenybė. Tvirta nuomonė, didžiulis pasitikėjimas savimi, na ir žinoma alaus dvelksmas iš po vakar... Na, o linksmiausio maratono organizatoriaus titulo iš jo tikrai neatimsi.

1. Kaip kilo mintis surengti Jūsų vardu pavadintą maratono bėgimą, kuris jau tapo tradiciniu? Ar rengsite bėgimą 2011m? Ar dalyviai gali tikėtis naujovių?

Pirmas bėgimas vadinosi “Gimtadienis bėgimo trasoje“. Distancija siekė tik 10km. O maratonu tapo dėl to, kad tuo metu vienas po kito išnyko Lietuvoje rengiami maratono bėgimai. Buvo likę tik du maratonai per metus (Vilniaus ir Pasvalio). Jei Lenkijoje vyksta per metus apie 50 maratonų, tai Lietuvoje vyksta gal 3-4 maratonai. 2011 metais maratonas vyks (data bus paskelbta jau greitai). Bėgimo nuostatai bus paskelbti artimiausiu metu.

2. Prieš 100km bėgimą Nidoje planavote aukštą rezultatą. Bėgimo pradžioje bėgote su lyderiais ir jau atrodė, kad Jūsų tikslas bus pasiektas. Tačiau antroje pusėje gerokai sulėtėjote ir praradote turėtas pozicijas. Kas buvo blogai? Pasiruošimo stoka, per greitas startas ar kitos priežastys?

Niekas neplanavo jokio rezultato. Vasario 24 dieną patyriau sunkią traumą. Apie rezultatus nebuvo ko svajoti. Visus metus ir dar dabar bėgu su nuskausminančiais vaistais. Iš pradžių bėgau greitai, nes buvau pavartojęs daug „Dopingo“ iš vakaro. Nes į Nidą buvome atvykę su „palaikymo komanda“. Greitai bėgti skatino rėmėjų dosnumas. Nenorėjau jų nuvilti. Dar pasireiškė charakterio bruožai. Kas bėgo 100 km., visų rezultatai po varžybų mėnesį buvo suprastėję, ne išimtis ir aš.

3. Kaikurie bėgikai gali startuoti ir dvi dienas iš eilės, nes bėga labiau malonumui, o ne rezultatui. Jūs taip pat dažnai startuojate dvi dienas iš eilės, tačiau Jūsų tikslas paprastai susiveda į rezultatą. Ar tinkamai atsistato organizmas antrąjam startui? Ar po tokių iškrovų, neturite sveikatos problemų, organizmas neprašo poilsio?

Kadangi esu ultrininkas ir geriausi rezultatai pasiekti 100 km distancijoje, tai startuoti dvi dienas iš eilės labai paprasta ir antrą dieną “daug lengviau“. Gal trečią ir ketvirtą būtų dar lengviau. Kai bėgome bėgime „aplink Lietuvą“ lengviausia buvo nuo 500 iki 700“ kilometro.

4. Retos varžybos Lietuvoje apsieina be Jūsų. Ar nepabosta tokia gausybė startų? Varžybos Jums kaip šventė, atgaiva sielai, ar tai jau eilinis saivaitgalio darbas?

Lietuvoje labai mažai varžybų, todėl galima lengvai visose varžybose sudalyvauti. Tai ir šventė ir atgaiva sielai.

5. Kokie buvo 2010 m. Vidui Totilui? Kaip Jūs pats vertinate rezultatus? Ar buvo pasiekti visi tikslai? Kokie planai 2011 m.?

Sezoną vertinčiau patenkinamai, kadangi visą laiką bėgau su trauma ir naudojami vaistai visą laiką graužė kepenis ir inkstus. Kitų metų planuose visi ilgų nuotolių bėgimai. Juk aš ultrininkas.

6. Ar turite svajonę ar tikslą susijusį su bėgimu (koks jis)?

Svajonių turi tik vaikai, o ką gali svajoti seniai – veteranai bėgikai, kad dar bent vienose varžybose sudalyvauti ir viskas.

7. Kokį startą išskirtumėte 2010 m. kaip Jums patį įsimintiniausią? Ir kokį, kaip geriausią pasiekimą?

100 km. Lietuvos čempionatas, kai 50 km. Lenkiau Izmailovą ir Zaicevą. Geriausias pasiekimas „blaivybės maratonas“ Lenkijoje per sniegą kai neišgėriau nei gramo alaus po bėgimo.

8. Jūsų šventinis palinkėjimas Lietuvos bėgimo mėgėjams:

Arba bėgat arba negeriat. Su naujais Metais!!!

Parašyta 2011-01-12 , kategorijoje "Kitos"