Gyvybės ir mirties keliu

2011-01-09 (sekmadienį) Vilniuje surengtas XX tradicinis tarptautinis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti.

Šia gražia tradicija pagerbiamas Loretos Asanavičiūtės, Virginijaus Druskio, Dariaus Gerbutavičiaus, Rolando Jankausko, Rimanto Juknevičiaus, Alvydo Kanapinsko, Algimanto Petro Kavoliuko, Vytauto Koncevičiaus, Vido Maciulevičiaus, Tito Masiulio, Alvydo Matulkos, Apolinaro Povilaičio, Igno Šimulionio, Vytauto Vaitkaus atminimas.

Bėgimo dalyviai 12h startavo nuo Antakalnio kapinių, kur prieš tai buvo padėta gėlių ant 1991 m. žuvusiųjų Laisvės gynėjų kapų, finišavo - prie Televizijos bokšto, Sausio 13-osios gatvėje.

Pirmasis tradicinę 9 kilometrų distanciją, įveikė kaunietis Jonas Vytautas Gvildys. Patyręs orientacininkas pačioje praėjusių metų pabaigoje laimėjo ir Vilniaus "Naujametinį" bėgimą. Moterų grupėje pirmoji finišo liniją kirto kaunietė Sada Bukšnienė.

Gausiausiai bėgime dalyvavo Šaulių sąjunga, iš viso distanciją įveikė 899 šios sąjungos nariai. Vyriausias šių metų bėgime buvo 80–metis Šaulių sąjungos narys Jonas Burokas, o jauniausias – 6 metų Dmitrijus Volkovas.