LBMA tarpklubinė taurė 2023 (01)

Iliustracija

Vasario 16 dieną šventiniu bėgimu „Pabaiskas - Ukmergė“ startavo naujasis 2023 metų LBMA taurių turnyras.
Kaip ir anksčiau, turnyre bus varžomasi tarp klubų (dalyvauja tik LBMA priklausantys klubai) bei asmeninėje įskaitoje (nepriklausomai nuo dalyvio klubo). Tapti LBMA priklausančiu klubu yra visai paprasta: reikia parašyti laisvos formos prašymą asociacijos prezidentui, užregistruoti klubą/organizaciją Registrų centre (jei dar neužregistruotas), sumokėti metinį simbolinį mokestį ir jūs jau LBMA narys.
Šiemet LBMA turnyre numatyta 18 įskaitinių varžybų, 10 iš iš jų įskaitinių. Turnyro nuostatus ir varžybas galima rasti LBMA svetainėje: https://www.lbma.lt/puslapiai-LBMA_tauriu_turnyras.

Paminėsiu keletą pasikeitimų:
- individualioje taurėje skaičiuojama 10 geriausių iš 18 varžybų rezultatų plius papildomai gauna 100 taškų už kiekvieną papildomą etapą, kuriame pasirodė prasčiau (nei 10 įskaitinių);
- klubinėje įskaitoje skaičiuojami dalyvių pasiekti asmeniniai taškai, kuriems gali būti pritaikyti šeimos ar amžiaus koeficientai. Visi klubiečių surinkti taškai susumuojami ir klubas surinkęs daugiausia taškų gauna tiek įskaitinių taškų į rezultatų lentelę, kiek dalyvavo LBMA klubų. Sekantis klubas gauna 1 tašku mažiau ir t.t. Surinkęs mažiausiai taškų klubas gauna 1 tašką, o nedalyvavusiems klubams taškai neskiriami.

Rezultatų skaičiavimas tobulinamas siekiant surasti geriausias sąlygas visiems dalyviams.

Šioje skaičiuotėje dalyvio taškai priklauso tik nuo jo pasiekto asmeninio rezultato: finišavęs dalyvis iškart turi savo taškus, jie visai nepriklauso nuo jo užimtos vietos, ar tai kad kažkas aplenkė paskutiniuose metruose arba gal kokio dalyvio rezultatas buvo anuliuotas ar gal buvo papildomai pridėtas neužfiksuotas koks tai rezultatas.
Šioje skaičiuotėje ilgiausioje distancijoje pirmas dalyvis be koeficientų gauna 1000 taškų, bet kurioje kitoje trumpesnėje distancijoje taškų yra proporcingai mažiau pagal distancijos ilgį, t.y. nebeliko anksčiau taikomų koeficientų kas 7 km (kas nebuvo labai tikslu, pvz. esant 2 km skirtumui tarp 6 ir 8 km, o koeficientas buvo dvigubas).
O labiausiai teisybės įvedantis nustatymas yra tai, kad dabar vyrų ir moterų taškai tapo nepriklausomi. Ankstesnėje skaičiuotėje moterims visada tekdavo žymiai mažesni taškai, o dabar jų pasiekti taškai bus lygiaverčiai, nes vyrams ir moterims jie skaičiuojami atskirai.

Negalutiniais duomenimis pagal naują skaičiuotę pirmame etape nugalėjo Pasvalio klubas "Vėtra" surinkęs 16 įskaitinių taškų, labai nedaug atsiliko praėjusio turnyro nugalėtojai Kauno BMK - 15 taškų. Kitų klubų bendras taškų atotrūkis didesnis, bet įskaitiniai taškai skaičiuojami pagal eilę: Bėgimo klubas - 14, Jonavos "Maratonas" - 13, Alytaus "Dzūkija" - 12 taškų.
Visi rezultatai: https://www.lbma.lt/index.php?rezultatai (galutiniai skelbiami praėjus savaitei po varžybų, kai visi suinteresuoti klubai pateikia šeimų narius ir kt. pataisymus).
Varžybų rezultatai: https://www.lbma.lt/results/rezultatai.php?race=314 arba EXCEL formatu LBMA svetainėje: https://www.lbma.lt/files/races/2023-02-16_Begimas_Pabaiskas_-_Ukmerge_skirtas_Lietuvos_Valstybes_atkurimo_dienai_rezultatai.xlsx

Parašyta 2023-02-18 , kategorijoje "Kitos"