LBMA taurių turnyras 2021

Iliustracija

Finaliniame LBMA taurių turnyro etape - Kauno Kalėdiniame bėgime 2021 - paaiškėjo 2021 metų klubinės taurės laimėtojai. Jais ketvirtus metus paeiliui tapo Kauno BMK. Nors prieš paskutinį etapą dar buvo teorinių vilčių kažkuriam klubui tapti čempionu, tačiau kauniečiai savo rengiame bėgime vilčių kitiems nepaliko. Renginio šeimininkai paskutiniame etape iškovojo 14 įskaitinių taškų ir net 4 įskaitiniais taškais aplenkė antroje vietoje likusį Šiaulių raj. "Luką". "Lukas" su 110 įskaitinių taškų tvirtai įsitvirtino 2 vietoje, ko nepasakysi apie trečią vietą užėmusį Pasvalio "Vėtrą".

Pasvaliečiai į Kauną atvyko gausiomis pajėgomis, atsivežė ne tik šeimos narius, bet ir jaunųjų bėgikų, kurie puikiai pasirodė bėgime ir savo taškus ne tik dvigubino, trigubino, bet buvo ir tokių, kuriems taškai padidėjo ir 4 kartus (vaikams yra taikomi papildomi amžiaus koeficientai).

Tokios pajėgos jiems leido užimti Kaune antrąją vietą, gauti 13 įskaitinių taškų ir pasivyti Bėgimo klubą. Esant lygiam taškų kiekiui, aukštesnė vieta skiriama klubui, kuris metų turnyre laimėjo daugiau pirmųjų vietų. Pastudijavus lentelę matyti, kad Pasvalyje surengtame bėgime pasvaliečiai buvo stipriausias klubas, kur jie iškovojo per visą turnyrą vienintelę pirmą vietą, kuri tapo svarbiausia tampant LBMA klubu nr.3 2021 metais. Bėgimo klubui šiemet nepavyko nugalėti nei viename etape, kokį trūkstamą vienintelį tašką galėjo nulemti ir šeimos narių nepateikimas pasibaigus eiliniam etapui.
V-ąją vietą iškovojo LBMA turnyro naujokai - "Maratomanija" iš Vilniaus (2020 metais nors maratomaniečiai jau ir buvo nariai, tačiau nedalyvavo nei viename LBMA taurių turnyro etape).
VI vietą kaip ir praėjusiais metais iškovojo taip pat nesenai įsikūręs "Origami runners" klubas iš Kauno.

Šie 6 klubai, kuriems numatyti apdovanojimai, būtent visi ir dalyvavo visuose 12 LBMA etapų, išskyrus "Maratomaniją" 1 etape.
"Vėjas", "Jonas Maratonas" ir "Inžinerija" dalyvavo 11 etapų, Jonavos "Maratonas" - 10 etapų.

Beje šiemet pirmus 7 klubus galima rikiuoti ne tik pagal įskaitinius taškus, bet ir pagal bendrus taškus - eilės tvarka išlieka ta pati (vėliau porą klubų situaciją pakoreguoja). Vienodai taškų surinkę "Jonas Maratonas" ir Vilkaviškio LASK, aukštesnę poziciją vilkaviškiečiams lemia aukštesnės pozicijos atskiruose turnyro etapuose.

Stipriausiųjų šešetas:
1. Kauno BMK - 114 taškų.
2. Lukas, Šiaulių raj. - 110 taškų.
3. Vėtra, Pasvalys - 101 taškas.
4. Bėgimo klubas - 101 taškas.
5. Maratomanija, Vilnius - 84 taškai.
6. Origami runners - 74 taškai.

Visi rezultatai LBMA turnyrinėje lentelėje.

Parašyta 2021-12-28 , kategorijoje "Kitos"