Helovino bėgimas - 2021

Iliustracija

2021 m. spalio 30 dieną Laičių kaime (Varėnos raj.) buvo surengtas Helovino bėgimas - 2021.
Tik atvykus šventės dalyvius pirmiausia pasitiko įspūdingas vaizdelis - traktorinė priekaba pilna moliūgų (žr. foto). Tad pirmiausia susirinkę ir kibo į vieną iš konkursų - moliūgo pjaustymą/puošimą. Moliūgą galėjo išsirinkti ne tik pagal dydį, bet ir pagal spalvą ar skonį. Pabaigti meno kūriniai buvo sudėti eilėje šalia kelio, kur sutempus juose buvo uždegtos žvakutės, o autoritetinga komisija rinko įspūdingiausią moliūgą.
Kadangi šventė prasidėjo nuo 12 valandos dienos, o bėgimai numatyti buvo tik saulei nusileidus, tai iki tol buvo ir vaišių tiesiai iš puodų, buvo delikatesinių "Laičių varlyčių", buvo vaiduoklių komandos pasiruošimas vakarui bei jų eksponatų demonstracija. Vangiai prasidėjusios šiaudų ritinio ridenimo varžybos vėliau išjudino bene visus šventės dalyvius: iš pradžių buvo registruotos tik 2 komandos, bet pagavus azartą komandų skaičius pasiekė - 18, kurių kiekvieną sudarė nuo 3 iki 4 asmenų. Komandos rungėsi poromis, tad galutinė rikiuotė buvo sudaryta pagal sugaištą laiką ridenant šiaudų ritinį. Nugalėtojus ir prizininkus skyrė tik šimtosios sekundės dalys, kurie rungėsi finale. Stipriausia/greičiausia komanda tapo JĖGERIAI.
Tačiau pagrindinis šventės akcentas - bėgimas. 18 valandą, kai saulė tik nusileido, į startą stojo mažieji 800 m distancijos bėgikai. O po pusvalandžio, kai jau tapo pakankamai tamsu į trasą išbėgo 2 (vienas ratas) ir 6 km (jiems reikėjo įveikti 3 ratus) distancijų dalyviai. Bėgikų laukė ne tik trail tipo trasa, ne tik sutema, bet ir klubo VILKOLAKIAI pasirodymai trasoje, kurių įspūdingi kostiumai, garsai ar mimikos gąsdino ar linksmino bėgikus, suteikdami dar daug smagių pojūčių.

Greičiausi vyrai 2 km distancijoje:
1. Mindaugas Keršulis - Varėna - Maratomanija - 07:44
2. Andrius Zonys - Vilnius - Kauno BMK - 08:28
3. Augustas Miškinis - Varėna - 09:39
Greičiausios moterys:
1. Ligita Simanavičiūtė - Alytaus Raj. - 10:42
2. Renata Šlenienė - Vilnius - Maratomanija - 11:29
3. Eva Mileiko - Vilnius - Maratomanija - 14:39

6 km distancijoje apdovanoti buvo ne tik absoliučiai greičiasi vyrai ir moterys, bet jie buvo suskirstyti ir į grupes pagal amžių.
O absoliučiai laimėjo.
Vyrai:
1. Petras Pranckūnas - Vilnius - Na, pagauk! - 0:23:17
2. Mantas Gradeckas - Alytus - Dzūkija - 0:23:46
3. Giedrius Šlekys - Marijampolė - Bėgimo klubas - 0:24:50
Moterys:
1. Kristina Zonienė - Vilnius - Kauno BMK - 0:32:01
2. Vaida Lukaševičienė - Kaunas - Kauno BMK - 0:34:13
3. Jūratė Antanavičienė - Druskininkai - 0:35:15

Po finišo bėgikų iškart laukė vėl vaišės - dabar buvo patiektas kugelis.

Visiems bėgimo dalyviams ir visiems šventės dalyviams buvo įteikti proginiai renginio medaliai. Bėgimo nugalėtojams ir prizininkams taurės, medaliai, "Varėnos pienelio" prizai (dėžė sūrelių). Ir visiems kas tik pageidavo - ekologiški moliūgai.

Bėgimą organizavo: Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija, LKSKA Nemunas ir Laičių kaimo bendruomenė.

Visi rezultatai:

Excel formatu.

Fotogalerija: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=lbma.lt&set=a.2056525061167122

Parašyta 2021-11-01 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"