XXIX-asis „Sūduvos taurės“ 1 val. bėgimas

2021-05-16 finišavo šeštasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas – XXIX-asis „Sūduvos taurės“ 1 val. bėgimas. Jis pirmą sykį šiame sezone vyko pusiau realiai, nes aukšto meistriškumo sportininkai rinkosi į gyvą bėgimą Marijampolės „Sūduvos“ stadione bei varžėsi dėl Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės, o visi norintys galėjo gegužės 10–16 dienomis 1 valandą bėgo savo pasirinktoje vietoje ir dalyvavo virtualiame renginyje, skelbiama organizatorių pranešime žiniasklaidai.

„Žmonės tikrai buvo pasiilgę bėgimo, dėl to jie rinkosi gausiai. Apie 120 dalyvių varžėsi bėgdami 1 valandą, o jaunimas galėjo dalyvauti 30 min. bėgime. Šiais metais varžybų rekordų nebuvo, todėl tikimės, kad kitais metais vyksiančiame jubiliejiniame 30-ajame bėgime jie bus pagerinti“, - kalbėjo bėgimo organizatorius Vladas Komisaraitis, pažadėjęs kitais metais gražią bėgimo sukaktį paminėti su staigmenomis.

Nors Tomo Venckūno pasiektas rekordas – 18,679 km – išliko nepaliestas, kova dėl prizinių vietų Marijampolėje buvo labai atkakli.

Nugalėtoju tapo Aurimas Skinulis (Kauno BMK) – 17,229 km. Visiškai nedaug jam pralaimėjo Paulius Kovarskas („Bėgimo klubas“; 17,191 km), o iki pastarojo vos 7 metrų pritrūko Tadui Matusevičiui (Vilniaus bėgimo klubas; 17,184 km).

Tarp moterų nugalėjo Diana Banienė („Bėgimo klubas“; 14,993 km), antra buvo praėjusių metų LBT čempionė Gitana Akmanavičiūtė („ORIGAMI Runners“; 14,657 km), trečia – Zita Kosač („RunFace VaSti“; 14,375 km).

30 min. bėgime nugalėtojais tapo Danielis Bendaravičius (7,795 km) bei Nikita Liatukaitė (6,723 km).

LBT virtualios apdovanojimų ceremonijos metu prizai tradiciškai atiteko jauniausiam ir vyriausiam bėgimo dalyviui. Jauniausiu dalyviu tapo šešerių metų Armanas Laurinaitis, o vyriausiu – 81-erių metų Jonas Vilčinskas.

Gausiausiu klubu penktą kartą iš eilės tapo „Bėgimo klubas“. Jis šiam bėgimui surinko 77 dalyvius.

Virtualaus bėgimo dalyviai į bendrą įskaitą nepatenka, bet jiems tradiciškai atiteko loterijos prizai. Virtualiame „Sūduvos taurės“ bėgime dalyvavo beveik 250 sportininkų.

Burtų keliu loterijos laimėtojomis tapo ir rėmėjų prizais džiaugsis šios LBT VI etapo dalyvės: Danguolė Jakubauskienė, Evelina Sargiūnienė, Viktorija Dubinskienė, Sigita Slyžaitienė, Solveiga Urnikytė, Inga Virketė, Renata Čepkauskė, Milita Čelkonienė, Raimonda Treigytė ir Nilana Vaitkevičiūtė.

Vyrų loterijos laimėtojais tapo Algirdas Medeikis, Artūras Vanagas, Evaldas Lapinskas, Mindaugas Keršulis, Dieteris Erkesas, Antanas Apinys, Gintaras Masionis, Ričardas Paulauskas, Audrius Jankauskas bei Gintaras Švetkauskas.

Kol kas artimiausi bėgimai numatomi virtualūs. Septintasis ir aštuntasis etapai vyks dar gegužės mėnesį. Jau nuo pirmadienio galima dalyvauti LBT VII etape – Šėtos miestelio 659-osioms metinėms paminėti skirtame bėgime. Visi norintys gali įveikti 10 km distanciją savo pasirinktoje vietoje arba pačioje Šėtoje.

„Marijampolėje pamačiau labai daug bėgikų ir daug šypsenų. Tas labai džiugina. Nekantrauju, kada galėsime ir kituose bėgimuose dalyvauti gyvai. Artėjantis bėgimas Šėtoje paprastai būna labai gražus, todėl ten bus sužymėta trasa ir apdovanosime greičiausiai ją įveikusį dalyvį. Kiti bėgikai vėl pretenduos į loterijos prizus virtualioje apdovanojimų ceremonijoje“, - kalbėjo LBT kuratorius Audrius Jaraminas.

Iškart po to bus galima dalyvauti didele gausa dalyvių pasižyminčiame LBT VIII etape – „Bėgam už Marijampolę“. Šiame virtualiame bėgime reikės įveikti 5 arba 10 km.

Iš viso XIII-ajame Lietuvos bėgimo taurės sezone 2021 metais planuojama surengti 17 etapų.

Parašyta 2021-05-18 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"