Aplink Žaliuosius ežerus 2020

Iliustracija

2020-07-06 didelis būrys bėgikų Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną paminėjo jau 31-ą kartą Vilniuje surengtame bėgime aplink Žaliuosius ežerus. Nuostabios gamtos apsuptyje vykusiame bėgime dominavo pripažinti Lietuvos sportininkai, skelbiama pranešime spaudai.
„Žaliųjų ežerų bėgimo“, kuris taip pat buvo Lietuvos bėgimo taurės (LBT) XI etapas, nugalėtojais tapo vienas geriausių šalies maratonininkų Ignas Brasevičius („MillionSteps“) bei olimpinių žaidynių dalyvė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė (KMK)

I. Brasevičius 11,7 km trasą įveikė per 35 min. 39,2 sek. Antrąją vietą užėmė Mindaugas Viršilas („Stadija“, 37.24,8), trečiąją – vienas labiausiai tituluotų Lietuvos orientacininkų Jonas Vytautas Gvildys („Medeina OK“, 37.34,8). Ketvirtas liko praėjusių metų nugalėtojas Egidijus Adomkaitis („F.O.C.U.S. Running“, 38.32,2).

I. Brasevičiui tai buvo pirmasis startas po koronaviruso pandemijos, todėl jis džiaugiasi galėdamas savo treniruočių režimą paįvairinti varžybomis Lietuvoje.

„Konkurencijos tikrai buvo, čia dalyvavo nemažai pajėgių bėgikų. Šįkart tiesiog buvau stipriausias. Šis startas buvo puiki treniruotė ir tarpinė stotelė ruošiantis Lietuvos lengvosios atletikos čempionatui. Galėjau pamatyti kokioje formoje esu šiuo metu. Bet žinoma, kadangi jokio starto neturėjau nuo vasario mėnesio, tai jaudulys šioks toks buvo“, - pasakojo I. Brasevičius.

Bėgikas taip pat pasidalino įspūdžiais apie „Žaliųjų ežerų bėgimo“ trasą, kuri jau eilę metų žavi tiek mėgėjus, tiek profesionalus.

„Šioje trasoje bėgau jau antrą kartą, todėl ji buvo žinoma. Trasa yra tikrai labai dinamiška, besikeičianti. Bėgti tenka į kalną, nuo kalno, miško takais ir takeliais. Man asmeniškai ji labai patinka. Sakyčiau, kad trasa yra gana greita, nes nuokalnių netrūksta. Labai smagu čia bėgti“, - teigė I. Brasevičius.

Kol maratonų kalendorius Europoje ir pasaulyje vis dar koreguojamas, jis nusprendė savo jėgas išbandyti ir trumpesniuose nuotoliuose.

„Kol kas planuose yra Lietuvos čempionatas, o vėl tolimesnių planų nieko negaliu pasakyti. Rudenį labai sunku kažką planuoti, nes maratonai Europoje atšaukinėjami jau antrą kartą. Kiek teko teirautis, tai maratonų organizatoriai patys nežino, ar jie vyks. Kol kas esu susikoncentravęs trumpesnėms distancijoms. Manau, kad po Lietuvos čempionato paaiškės, kur ruošimės toliau“, - pridūrė I. Brasevičius.

Tuo tarpu V. Žūsinaitė-Nekriošienė po karantino iškovojo jau nebe pirmą pergalę. Nugalėjusi „Druskininkai Run“ bėgime bei pasiekusi pergalę VMSC pirmenybėse, šįkart ji neturėjo lygių bėgdama aplink Žaliuosius ežerus. Ji finišavo per 41 min. 58 sek.

Antra tarp moterų finišavo Gitana Akmanavičiūtė („Bėgimo klubas:, 44.56,3), trečia – Erika Simaitė („Stadija“, 48.27,5).

18-ąją vietą bendroje įskaitoje užėmė Petras Pranckūnas („Na, pagauk!”, 43.08,4). Jis nugalėjo V50 amžiaus grupėje, tačiau dar didesnis jo pasiekimas yra tas, kad jis lieka vieninteliu žmogumi, nepraleidusio nei vieno „Žaliųjų ežerų bėgimo“ per 31 metus.

Bendroje Lietuvos bėgimo taurės įskaitoje tarp vyrų lyderiu tapo Marius Ignotas („Lukas“, 4306 tšk.). Antrąją vietą užima Simas Stasiukaitis („Bėgimo klubas“, 3823 tšk.), o į trečiąją smuktelėjo Vilniuje nestartavęs Aurimas Rimkus („Stadija“, 3782 tšk.).

Moterų įskaitos lydere tapo Nadežda Normontienė („F.O.C.U.S. Running“, 4385 tšk.). Antrąją poziciją užima Vilmantė Stašauskaitė („BK Maratonas“, 3606 tšk.), trečiąją – E. Simaitė (3473 tšk.).

Klubų įskaitoje pirmauja „Bėgimo klubas“ (5820 tšk.). Antroje vietoje – Kauno BMK (5060 tšk.), trečioje – „Stadija“ (4943 tšk.).

LBT sezonas bus pratęstas rugpjūčio 9 dieną Šilalėje. Čia vyks XIII etapas – „Šilalės miesto bėgimas“.

Parašyta 2020-07-09 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"