Bėgame už laisvę -2020

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją – Mažeikiuose įvyko antrasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas – „Bėgame už laisvę“. Įvairiose distancijose savo jėgas čia išbandė daugiau nei 1700 dalyvių, tai – šio renginio masiškumo rekordas.

Pagrindinėje – 10 km – distancijoje nugalėtojais tapo Aurimas Rimkus ir Viktorija Varnagirytė, o klubų įskaitoje geriausiai pasirodė „Stadija“. A. Rimkus („Stadija“) trasoje sugaišo 32 min. 38,5 sek. Jis pirmajame etape Kėdainiuose buvo antras. Mažeikiuose antras finišavo Lukas Prokopavičius (R. Sargūno sporto gimnazija, 33.12,0), trečias – Dominykas Pacauskas („S-Sportas“, 33.40,2). „Šiam startui specialiai nesiruošiau, nes jau šeštadienį bėgsiu Lietuvos čempionate 3000 m. Bėgimas Mažeikiuose vyko pagal planą, kurį buvau išsikėlęs. Iki 5 km buvo su kuo bėgti, tik pačiame gale bėgau vienas. Konkurentų netrūko, tik nežinau, kokius jie tikslus buvo išsikėlę šioms varžyboms“, – sakė A. Rimkus.

Sportininkas prisipažįsta, kad jam malonu savo šalies šventes pažymėti bėgant. „Man visos datos yra svarbios – tiek Sausio 13-oji, tiek Vasario 16-oji, tiek Kovo 11-oji. Visada jas švenčiu bėgdamas su bendraminčiais. Šios dienos yra ypatingos ir neturiu jų užmiršti. Turime jaunimui priminti, kas buvo šiomis dienomis“, – pridūrė A. Rimkus, planuojantis startuoti ir kituose LBT etapuose.

Tarp moterų greičiausia buvo Viktorija Varnagirytė („Lukas“) – 36 min. 55,6 sek. Ji laimėjo antrąjį LBT etapą iš eilės. Antrąją vietą užėmė Kamilė Vaidžiulytė („Stadija“, 37.48,3), trečiąją – Ugnė Paurytė (R. Sargūno sporto gimnazija, 39.35,6).

„Mažeikių bėgime dalyvavau antrą kartą, tad trasa jau pažįstama, netikėtumų nebuvo. Paminėti Vasario 16-ąją bėgant yra labai smagu, bėgimai pasidabinę tautine atributika, jautėsi tikrai šventiška atmosfera. Malonu prie jos prisidėti. Kalbant apie bėgimą, tai dabar esu treniruočių procese, į šį renginį važiavau be jokių išankstinių lūkesčių. Norėjau tiesiog maksimaliai iš savęs išspausti tai, ką šiuo metu galiu. Antrąją distancijos dalį pavyko subėgti greitėjančiai. Esu patenkinta. Rezultatas rodo, kad esame teisingame kelyje“, – džiaugėsi V. Varnagirytė.

Klubų įskaitoje nugalėjo „Stadija“ (1833 tšk.). Antroji vieta atiteko „Luko“ komandai (1761 tšk.), trečioji – „Bėgimo klubui“ (1573 tšk.).

Tiesa, bendroje LBT klubų įskaitoje lyderiu išliko „Lukas“ (2428 tšk.). Antrąją poziciją užima „Bėgimo klubas“ (2225 tšk), trečiąją – Kauno BMK (2212 tšk.). Pirmajame etape komandų įskaitoje nedalyvavusi „Stadija“ yra ketvirta.

Asmeninėje įskaitoje LBT sezono lyderiu tapo A. Rimkus (1954 tšk.). Antras yra L. Prokopavičius (1918 tšk.), trečias – Marius Ignotas (1782 tšk.).

Tarp moterų lyderės poziciją sustiptino maksimalų taškų skaičių surinkusi V. Varnagirytė (2000 tšk.). Antroje pozicijoje yra Vilmantė Stašauskaitė (1881 tšk.), trečioje – Nadežda Normontienė (1856 tšk.).

„Bėgame už laisvę“ renginyje didelio populiarumo susilaukė ir trumpesnės distancijos.

3,3 km distancijoje nugalėjo Tomas Bačiulis (Šiaulių sporto gimnazija, 10.46,2), antras finišavo Evaldas Lukošius (Šiaulių sporto gimnazija, 11.18,2), trečias – Valentas Uža (Klaipėdos maratonas, 11.35,3).

Tarp moterų prizininkėmis tapo Daiva Bielevičiūtė („Bėgimo klubas“; 13.10,5), Daiva Kaubrienė (Tauragės BMK, 14.54,9) ir Sandra Mitkevičienė („5 kalnai“, 15.05.3).

1,2 km distancijoje greičiausi buvo Nedas Kasparas (3.35,1) ir Neringa Banytė (R. Sargūno sporto gimnazija, 4.17,6).

Mažeikių bėgimo organizatoriai daug dėmesio skiria bendruomeniškumui, todėl tai buvo didelė šventė visiems žmonėms – nuo pačių mažiausių vaikų iki neįgaliųjų. 200 m distanciją įveikė per 800 vaikų ir beveik 50 neįgaliųjų.

„Mūsų tikslas buvo įtraukti daugiau bendruomenių grupių. Bėgime dalyvavo kelios neįgaliųjų organizacijos, „dace-running“ triratukais važiavo cerebriniu paralyžiumi sergantys žmonės. Turėjome labai šaunią savanorių komandą. Šventę kūrė 50 gimnastų, senjorai iš Trečiojo amžiaus universiteto. Policijos ir viešosios tvarkos palaikymo pareigūnai nuoširdžiai atliko savo pareigas, užtikrindami bėgikų saugumą“, – pabrėžė vienai iš renginio organizatorių Milda Zubavičienė.

Jau galima registruotis į trečiąjį LBT etapą – XXXI bėgimą „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“, kuris vyks kovo 11 dieną Jonavoje. Iš viso LBT 2020 metais sudarys net 16 etapų.