Utenos arenos maratonas

Iliustracija

2020-02-08, šeštadienį, Utenoje įvyko pirmasis miesto istorijoje maratonas.
42 km 195 m trasa nusitiesė ne, kaip įprasta, stadione ar miesto gatvėmis, o Utenos daugiafunkciame sporto centre.
Tai ne tik apskritai pirmasis maratonas Utenoje, bet ir pirmasis uždarų patalpų maratonas šiame mieste. Tokie maratonai itin populiarūs Skandinavijos šalyse, o Lietuvoje pirmasis uždarų patalpų maratonas įvyko vos prieš kelis mėnesius – praėjusių metų gruodį Jonavoje.

Vasario 8 dienos bėgimas išskirtinis dar ir tuo, jog tai buvo pirmasis lietuviškas šių metų maratonas.

Maratone dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos bėgikai. Tarp lietuvių – bėgikai, įveikę šimtą ir daugiau maratonų. Tai maratonų rekordininkas Mindaugas Garmus bei „šimtukininkai“ Gediminas Kinderis ir Arūnas Dubinskas.

Maratone dalyvavo 6 latviai ir 4 estai. Iš viso maratono distanciją įveikė 39 bėgikai. Maratono trasą sudarė 183 ratai Daugiafunkcio sporto centro koridoriais. Šio renginio tikslas – ne tik populiarinti maratonų bėgimo kultūrą Lietuvoje, bet ir garsinti Uteną kaip sportiško ir aktyvaus laisvalaikio praleidimo miestą.

Greičiausiai trasą įveikė estas Vladimir Frolov – jam prireikė 3 valandų 5 minučių 33 sekundžių. Antras buvo lietuvis Vidas Totilas – finišą pasiekė per 3 valandas 9 minutes 21 sekundę. Lietuvis Vadimas Makušinas užėmė trečią vietą – maratoną įveikė per 3 valandas 11 minučių ir 2 sekundes.

Maratono distanciją įveikė ir du uteniškiai: Gintarė Sukarevičienė – per 3 valandas 54 minutes 30 sekundžių, o renginio globėjas Utenos vicemeras Vitalijus Šeršniovas – per 4 valandas 42 minutes 53 sekundes. G. Sukarevičienė buvo greičiausia iš maratone bėgusių moterų.

Parengta pagal www.utenis.lt

Rezultatai: https://dbsportas.lt/lt/varz/2020031/reztra/1?diena=1

Parašyta 2020-02-11 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"