Vilniaus Kalėdinis bėgimas

2019-12-15 (sekmadienį) Vilniaus centrą ir senamiestį užvaldė kalėdinė bėgimo dvasia – čia vyko 44-asis tradicinis Kalėdinis bėgimas, kuriame tradiciškai daug bėgikų apsivelka Kalėdų senelių kostiumus. Dalyvauti bėgimuose užsiregistravo 3841 dalyvis. Vilniaus gatvėmis bėgikai bėgo 300 metrų, 3, 6 ir 12 kilometrų nuotolius.
Bėgimo startas ir finišas – Vinco Kudirkos aikštėje. Oras džiugino bėgikus - nors naktį lynojo ir ryte buvo drėgna, tačiau maždaug 3 laipsnių šiluma garantavo, kad trasoje nebuvo ledo, kuris žiemą labiausiai pavojingas bėgimo mėgėjams.

12 km bėgimą laimėjo vilnietis Vaidas Dopolskas - 38 min. 18 sek. Tik 5 sek. nuo jo atsliko kitas vilnietis Ignas Brasevičius. Trečias finišavo taip pat sostinės bėgikas Jaunius Strazdas - 41 min. 14 sek.

Tarp moterų pirma buvo 10-ąją vietą tarp visų dalyvių užėmusi baltarusė Anastasija Daškevič - 43 min. 46 sek. Nuo jos 34 sek. atsiliko vilnietė Monika Bytautienė, o trečia liko Viktorija Varnagirytė iš Vilkaviškio - 46 min. 13 sek.

Finišą pasiekė 1028 bėgikai.

6 km bėgime laimėjo irgi triumfavo vilniečiai: Egidijus Adomkaitis (18 min. 52 sek.), Lukas Tarasevičius (18:59) ir Mantas Martinkus (20:12).

Moterų įskaitoje nugalėjo kaunietė Gitana Akmanavičiūtė (23:31), kurią aplenkė tik 17 vyrų.
Antra buvo vilnietė Dovilė Nakvosaitė (23:46), o trečia - vilnietė Elžbieta Guoda Adomaitytė (24:27).

3 km bėgimo prizininkais tapo vilniečiai Dalius Pavliukovičius (9:22), Aivaras Čekanavičius (9:35) ir Jevgenijus Galuška (9:35).

Moterų įskaitoje prizines vietas užėmė kaunietės Vilija Gvildinienė (12:06), Virginija Višinskienė (12:14) ir marijampolietė Daiva Bielevičiūtė (12:19).
Tarp pirmų 16 bėgikų buvo net keturios moterys.

Pirmasis toks bėgimas įvyko dar 1976 metais – tuomet šis bėgimas buvo vadinamas Naujamečiu. Atgavus Nepriklausomybę prigijo Kalėdinio bėgimo pavadinimas.

Pagrindinė varžybų idėja nepakito nuo pat pirmojo bėgimo – sporto entuziastai paskutinį kartą per metus susirenka pasimatyti su draugais ir bendraminčiais, o ištroškę azarto – pasivaržyti.

Pastaruoju metu Kalėdinis bėgimas yra įgavęs daug ryškesnių spalvų – renginys linksmiausiu metų bėgimu vadinamas ne veltui. Kalėdiniame bėgime tradicija tapo išradingi šventiniai bėgikų kostiumai: čia dalyviai persirengia nuo tradicinio Kalėdų Senelio ar Snieguolės iki filmų personažų. Vaizduotei ribų nėra, tad praeiviams šis bėgimas – kone šventinis paradas.

Parašyta 2019-12-19 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"