Vilniaus maratonas 2019

Iliustracija

Begalė azarto ir adrenalino, didžiulis ryžtas ir šiokia tokia įtampa – tokios emocijos antrąjį rugsėjo sekmadienio rytą tvyrojo Vilniaus širdyje esančioje Katedros aikštėje. Tačiau pasigirdus startą žyminčiam šūviui, laiko jauduliui nebeliko – didžiausia Lietuvoje bėgimo šventė Bank Vilniaus maratonas jau prasidėjo, ir tūkstančiai dalyvių išbėgo į trasą.
Vilniaus maratoną organizuojanti VšĮ „Tarptautinis maratonas“ skaičiuoja, kad šįmet milžiniškoje bėgimo šventėje pasiryžo dalyvauti arti 12 tūkst. bėgikų iš Lietuvos ir užsienio. Visiems jiems šįmet pasiūlytas rekordinis trasų skaičius – net septynios, pritaikytos tiek patyrusiems bėgikams, tiek pradedantiesiems. Pirmieji starto liniją kirto ištvermingiausieji – tai maratono (42 km 195 m) ir pusmaratonio (21 km 98 m) distancijas pasirinkę bėgikai. VšĮ „Tarptautinis maratonas“ duomenimis, šįmet įveikti maratoną pasiryžo daugiau nei 1100 bėgikų, pusmaratonį – arti 2500 bėgikų.

Įveikti maratono distancijai šiemet buvo skiriama 5 val. 30 min, pusmaratonio – 3 val. O varžytis yra ko – pirmiesiems maratono ir pusmaratonio distancijas įveikusiems bėgikams buvo įteikti ne tik reikšmingi atminimo trofėjai, bet ir solidūs piniginiai prizai.

Sekmadienio popietę, 14 val., Katedros aikštėje startavo 10 km ilgio „Visi mes žmonės“ distanciją pasirinkę bėgikai. Tokių šįmet – pustrečio tūkstančio. Įveikti 10 km ilgio trasai skirta 1 val. 30 min., greičiausi bėgikai apdovanojami atminimo trofėjais ir piniginiais prizais.

Jiems finišavus, startuoti Vilniaus maratone buvo kviečiami 5 km ilgio trasą „Rinkis sveikiau“ pasirinkę bėgimo entuziastai. Nustatytas mėgėjams skirtos trasos laiko limitas viena valanda. Galiausiai, sekmadienio pavakarę Vilniaus maratone visas dėmesys buvo sutelktas į moksleivius – renginyje naujai pristatytos dvi moksleivių bėgimo trasos, skirtos kartu su Lengvosios atletikos federacija organizuojamam Lietuvos mokinių bėgimo plentu čempionatui. 16.20 val. starto liniją kirto 2 km ilgio distanciją įveikti pasirinkę jaunučiai, gimę 2004-2005 m., ir vyresnio amžiaus vaikai, gimę 2002-2003 m. 16:30 val. startavo jaunutės, gimusios 2004-2005 m., ir jaunesnio amžiaus vaikai, gimę 2006-2007 m.

Tradiciškai, atskira Vilniaus maratono trasa skiriama ir vaikams, kurių amžius – nuo 2 iki 12 metų. Mažylių varžybos 200 m ilgio vaikų bėgimo trasoje prasidėjo 12 val. ir tesėsi kiek trumpiau nei 1 val. 30 min. Be to, Vinco Kudirkos aikštėje nuo 11.00 val. iki 16.00 val. vaikai buvo kviečiami į žaidimų aikštę, kurioje jaunųjų bėgikų laukė daug atrakcijų ir žaidimų.

FINIŠAS

Greičiausias vyrų maratono rungtyje pasirodęs B.Semenovyčius 42,195 km ilgio distanciją įveikė per 2 val. 22 min. 02 sek., už nugaros palikęs antrosios vietos laimėtoją Andrių Jakševičių (02:26,36) ir trečiąją vietą iškovojusį Aurimą Rimkų (02:30,17). Greičiausiai moterų gretose maratono rungtį įveikusi N.Semenovyč finišo liniją pasiekė per (02:49,50). Antrosios vietos laimėtoja moterų gretose tapo Alena Šumik iš Baltarusijos (03:01,22), trečiosios – Julija Skiruk (03:05:56).

Kaip ir pernai, Vilniaus maratono vyrų ir moterų bėgimų nugalėtojų taurės iškeliauja ne tik į tą pačią valstybę, tačiau ir į tuos pačius namus. Mat vyrų maratone greičiausiu buvęs Bogdanas ir moterų maratono nugalėtoja Natalija Semenovyčiai yra vyras ir žmona iš Ukrainos.

Iš viso įveikti maratono distanciją šių metų Vilniaus maratone pasiryžo daugiau nei 1100 bėgikų.

Nespėjus išaušti vidudieniui, paaiškėjo ir šiųmečio pusmaratonio rungties rezultatai. Vyrų gretose pusmaratonio distanciją greičiausiai įveikė Dmitrijus Serioginas (01:05,13), už nugaros palikęs paskui atbėgusį ir antrą vietą užėmusį Remigijų Kančį (01:05,27). Trečiąją vietą iškovojo Ignas Brasevičius (01:05,58).

Tuo tarpu greičiausia moterų gretose pasirodžiusi Loreta Kančytė pusmaratonį įveikė per 01:15,31. Pagrindinės nugalėtojos varžovės taip pat stengėsi iš paskutiniųjų: antrosios vietos laimėtoja, po traumos sugrįžusi Diana Lobačevskė, 21,098 km ilgio distanciją įveikė per 01:16,01, o trečiąją vietą užėmė Monika Bytautienė (01:16:34).

Iš viso įveikti pusmaratonio distanciją šių metų pasiryžo arti pustrečio tūkstančio bėgikų.

Vilniaus maratono apdovanojimų ceremonijoje pergales žymintys medaliai taip pat užkabinti ir ant 10 km ilgio distancijos „Visi mes žmonės“ laimėtojų pečių – Andrejus Bratuchino ir Viktorijos Varnagirytės.

Įvertinta ir geriausiai šįmet Vilniaus maratono komandų taurės lenktynėse pasirodžiusi komanda. Ja tapo „Million steps“.

Iš viso šių metų Vilniaus maratono dalyviai buvo kviečiami varžytis net septyniose skirtingo ilgio distancijose, pritaikytose tiek patyrusiems profesionalams, tiek mėgėjams ir pradedantiesiems.

Visi rezultatai: https://manobegimas.lt/participants/9?search=&distance=null

Maratonas (Excel formatu)

Parašyta 2019-09-14 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"