„Ateik ir įveik“ bėgimas 2019

Iliustracija

2019-09-14 Kaune praūžė tradicinis „Ateik ir įveik“ bėgimas, skirtas ilgamečiam Kauno technologijos universiteto (KTU) profesoriui Kazimierui Baršauskui. Šiais metais bėgime dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius, beveik dvigubai daugiau nei pernai. Bėgikai savo jėgas išbandė skirtingose trasose, tačiau ypatingo dėmesio sulaukė 8 km NESK trasa su kliūčių ruožu.
Nuaidėjus startiniam 8 km NESK distancijos šūviui, dangus panoro pajuokauti ir patikrinti dalyvių ištvermę. Negana to, kad dalyviai turėjo įveikti mažus ir didelius Ąžuolyno kalniukus, dirbtinių kliūčių ruožą ir pripučiamus batutus, dar vienu iššūkiu jiems tapo lietus.

„Mes atėjom ir įveikėm, – sutartinai šaukia pirmą kartą bėgime dalyvavusios KTU studentės Vitalija Valentaitė ir Danielė Makulavičiūtė – po bėgimo tik nuostabios emocijos. Užklupęs lietus tapo dar viena kliūtimi, bet tai mūsų nesustabdė. Pasinaudojus draugo pagalba, sėkmingai įveikėme visas kliūtis.“

Daugiausiai jėgų pareikalavo paskutinioji rungtis – pripučiami batutai, prieš kertant finišo liniją. Nuo lietaus permirkę kliūtys dalyviams tapo vos įveikiamos. Čia išgelbėjo nepaprasta visų bėgikų vienybė. Susikibę rankomis jie kėlė vienas kitą, taip draugiškai įveikdami net ir nuo lietaus permirkusius guminius batutus.

„Reginys buvo nepaprastas – basakojai dalyviai padėjo vieni kitiems įveikti batutų ruožą, nes jei ne dalyvių komandiškumas, sušlapusi kliūtis kai kam galbūt ir būtų likusi neįveikiama“, – pasakoja renginio organizatorė Eglė Burneckytė.

Bėgimo trasos driekėsi KTU studentų miestelyje ir Ąžuolyno parke. Organizatoriai sutaria, kad dalyviai ne tik aktyviai praleido laiką, bet Kauno žaliąsias erdves atrado iš naujo. Pirmą kartą „Ateik ir įveik“ dalyvavę bėgikai džiaugiasi kitomis akimis pamatę Ąžuolyną.

„Labai maloniai nustebino dalyvių gausa ir įvairovė, kuri taip aktyviai leidžia laisvalaikį su šypsenomis veiduose. Iš tikrųjų, nustebino išradingas kliūčių ruožas. Pavyzdžiui, apie tunelį Mickevičiaus slėnyje per bėgimą sužinojau pirmą kartą“, – įspūdžiais dalijasi studentė D. Makulavičiūtė.

Dalyviai sutartinai teigia, kad „Ateik ir įveik“ bėgimas ne toks kaip visi.

„Niekur kitur nėra tokių ypatingų kliūčių kaip „Ateik ir įveik“. Pripučiamų batutų jokiose kitose varžybose nepamatysi. Čia pasijutom kaip vaikai“, – šypsosi Dainius Liutkus, 8 km NESK trasoje pirmasis pasiekęs finišą.

Organizatoriai džiaugiasi, kad bėgimas subūrė didelę sportininkų minią. Ne tik dalyviai, bet ir svečiai puikiai leido laiką – vaikai šokinėjo ant batutų, o tėveliai turėjo galimybę iš arti stebėti kliūčių ruožus.

Gausiausias kolektyvas

Vieta Klubo / organizacijos pavadinimas Dalyviai
1. Kauno BMK 43
2. KTU 38
3. Ringaudų pradinė mokykla 18

8 km KOMANDOS (5 dalyviai) 
(detalią skaičiuotę galima rasti prie rezultatų Excel formatu)

Vieta Komanda Rezultatas
1 RunFace VaSti 02:44:37
2 Senjorai 02:50:12
3 RunFace VaSti 2 03:02:12
4 OCR Baltic Warriors 03:05:23
5 Bad boys blue 03:10:30
6 HighPeaks Lietuva 03:14:51

Visus rezultatus galite rasti čia:

8 km – https://www.lbma.lt/results/20190914-ktu-8.htm
6 km – https://www.lbma.lt/results/20190914-ktu-6.htm
5 km – https://www.lbma.lt/results/20190914-ktu-5.htm
1.3 km – https://www.lbma.lt/results/20190914-ktu-13.htm

Visi rezultatai EXCEL formatu: LBMA Excel (400m, 1.3 km, 5 km, 6 km, 8 km, gausiausias kolektyvas, 8km komandos)

Renginio nuotraukas galite rasti Facebook.

Parašyta 2019-09-16 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"