XXVIII-asis tradicinis tarptautinis estafetinis bėgimas „BALTIJOS KELIAS“

Iliustracija

Šiandien, rugpjūčio 23 dieną startavo XXVIII-asis tradicinis tarptautinis estafetinis bėgimas „BALTIJOS KELIAS“ – jau tapęs istoriniu bėgimu. Kupinas pagarbos ir ryžto bėgimas primena trijų Baltijos valstybių siekį atkurti Laisvę ir Nepriklausomybę.
Renginys prasidėjo 9:40 val. Vilniaus Arkikatedros aikštėje, kur vyko „Baltijos kelio“ 30-mečio minėjimas.
Minėjime Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, kunigas Ričardas Doveika pasveikino ir palydėjo bėgikus į 3 dienų kelią per tris Baltijos valstybes.

Šiame 28-ajame bėgime startavo 37 bėgimo dalyviai: 29 lietuviai ir 8 latviai (7 moterys ir 31 vyras). 6 dalyviai bėgime dalyvaja pirmą kartą.

Šiemet prie bėgikų prisijungė NATO kariai, kurie neša vėliavą per visas tris Baltijos valstybes: Vilniuje startavo 75 kariai, kurie bėgdami estafetiniu būdu neša vėliavą iki Lietuvos-Latvijos sienos. Neutralioje zonoje vėliava bus perduota Latvijoje tarnaujantiems NATO kariams.

Latvijos teritorija bėgs 27 NATO kariai. Taip pat prie jų planuoja prisijungti 14 Latvijos karių.

Latvijos-Estijos pasienyje vėliavą perims 20 Estijai atstovaujančių NATO karių, kurie kartu su bėgikų komanda finišuos Taline.

Antrus metus iš eilės prie šio LBMA renginio jungiasi 17 žmonių su negalia komanda, kurie važiuodami neįgaliųjų vežimėliais su specialiais priedais – varytuvais šiemet bandys įveikti visą maršrutą Vilnius–Ryga–Talinas.

Jau ne pirmus metus kartu su bėgikais Vilniuje startuos dviratininkai, kurie taip pat per 3 dienas įveiks Baltijos kelią ir finišuos kartu su bėgikais Taline.

Statistika apie ankstesnius „Baltijos kelio“ bėgimus: http://www.baltijoskelias.lbma.lt

Parašyta 2019-08-23 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"