Naktinė bėgimo šventė Kaišiadoryse 2019

Iliustracija

Liepos 6 – ąją kaišiadoriečius ir miesto svečius džiugiai ir sportiškai paminėti Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Valstybės dieną subūrė Naktinė bėgimo šventė. Jau trečius metus skaičiuojantis ir tradicija tapęs renginys šiemet vyko Teofiliaus Matulionio aikštėje bei gerokai paaugo dalyvių skaičiumi – vaikų ir suaugusiųjų bėgimai sutraukė 310 dalyvių.

Prieš pagrindinį bėgimą Prezidento A. M. Brazausko parke vykę vaikų bėgimai (300 m ir 600 m) pasižymėjo geromis emocijomis ir įvairaus amžiaus dalyviais – patys jauniausieji bėgimo trasą įveikė kartu su tėveliais, o vyresniųjų bėgimuose vyko atkakli kova iki paskutiniųjų distancijos metrų.

21 val. gausiai susirinkusieji aikštėje kartu su lietuviais visame pasaulyje vieningai sugiedojo Tautišką giesmę, o po keleto minučių bėgikai jau rikiavosi prie starto linijos pagrindiniam -  6 km distancijos -  bėgimui. Į Naktinę bėgimo šventę šiemet, kaip ir kasmet, atvyko puikiai nusiteikusių bėgikų ne tik iš mūsų rajono, bet ir iš visos Lietuvos – Alytaus, Anykščių, Biržų, Druskininkų, Elektrėnų, Ignalinos, Jonavos, Kauno, Kauno r., Klaipėdos, Lentvario,  Marijampolės, Pakruojo, Panevėžio, Pasvalio, Šakių r., Šiaulių, Šiaulių r., Širvintų, Tauragės r., Telšių, Trakų, Varėnos, Vilkaviškio, Vilniaus, Vilniaus r. Bėgimo trasa driekėsi Katedros, Gedimino, V. Kudirkos, Girelės, Paukštininkų, Miškininkų gatvėmis.

Greičiausi šiemet buvo Viktorija Varnagirytė iš Vilkaviškio ir anykštėnas Gytis Krivickas. Jiems Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus ir Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centro direktorius Dainius Tamulevičius įteikė Lietuvos valstybės istorinės (Vyčio) vėliavas ir nugalėtojų taures. Visų amžiaus grupių nugalėtojai buvo apdovanoti Lietuvos valstybės istorinėmis (Vyčio) vėliavomis, prizininkai – medaliais, o visi bėgimo dalyviai – atminimo medaliais.

Palankus oras, bėgimo metu koncertavusios grupės „Medus“ atliekamos lietuviškos dainuojamosios poezijos dainos, gausus būrys dalyvių ir žiūrovų, sėkmingas bėgikų finišas kūrė pakilią nuotaiką. Vakarą užbaigė Naktinės bėgimo šventės apdovanojimai bei ugnies šou su fejerverkais.

Dėkojame šios bėgimo šventės partneriams: Kaišiadorių rajono savivaldybei, Kaišiadorių kultūros centrui, Kaišiadorių miesto seniūnijai, Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centrui, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariatui, Asociacijai „Kaišiadorių sportas“, Žiežmarių bėgimo klubui „Kertus“, Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijai.

Daugiau šventės akimirkų bei naujausią informaciją apie kitus artėjančius sporto renginius galite rasti Kaišiadorių ŠSPC Sportinio ugdymo skyriaus Facebook paskyroje.

Visi rezultatai.

Šios bėgimo varžybos buvo LBMA taurių turnyro IV-asis etapas. Bėgime dalyvavo 13 LBMA priklausančių klubų. 

Atkaklioje kovoje dėl pirmos vietos šiame etape kovėsi Šiaulių raj. "Lukas" ir Kauno BMK. Pirmąją vietą Kauno klubui lėmė gausus vaikų dalyvavimas 300 m distancijoje. Treti šiame etape liko Pasvalio "Vėtra", o šeimininkai "Kaišiadorys BĖGA" liko už prizininkų trejeto.

Pirmus taškus šiame turnyre gavo Jonavos "Maratonas", šauniai visuose LBMA etapuose šiemet dalyvauja Molėtų OK "Klajūnas".

Po 4 etapų labai išryškėjo prizininkų trejetas:

1. Šiaulių rajono sporto klubas „Lukas“ - 44 taškai
2. Kauno BMK - 13 - 43 taškai
3. Pasvalio „Vėtra“ - 42 taškai

4 vietoje esantis Kauno maratono klubas surinko 34 taškus.

Visa lentelė - https://www.lbma.lt/index.php?rezultatai

Parašyta 2019-07-10 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"