Jėzuitų bėgimas „Magis“

Iliustracija

2019-06-01 - šeštadienio vidudienį duotas startas Jėzuitų bėgimui „Magis“.
Tokiu būdu prisiminti Jėzuitų misijos Lietuvoje 450-metį pakvietė Kauno jėzuitų gimnazija. Prieš vidudienį būrys sportiškai nusiteikusio jaunimo būriavosi Santakos parko stadione. „Linkiu nugalėti patiems save. Kaip sako jėzuitų taisyklė: kiekvienas gali būti savo galimybių čempionas. Taigi, čia akcentas dedamas ne į tai, kam atiteks pirmoji, antroji ar trečioji vieta. Beje, ir bėgimo pavadinimas „Magis“ reiškia „Daugiau“ – kalbame apie tokio reikalavimo sau kėlimą“, – sveikindamas bėgimo dalyvius, užsiminė Vilniaus jėzuitų gimnazijos kapelionas jėzuitas kunigas Algimantas Gudaitis.

Dalyvauti bėgime atvyko keletas vilnietiškos jėzuitų gimnazijos atstovų. Padarę apšilimą, ir bėgusieji 2,5 km, ir dvigubai ilgesnį – 5 km atstumą rikiavosi prie bendros starto linijos.

„Atkreipkite dėmesį, kad bėgsite ne stadionu. Teks ir link santakos pabėgėti. Nepasiklyskite – trasą rodys šis vaikinas ant dviračio, – ranka link tolumoje laukusio gimnazisto pamojo vienas varžybų organizatorių. – pasirinkusieji 2,5 km trasą, bėgs vieną ratą, 5 km – du.“

Davus startą, daugiausiai moksleiviško amžiaus bėgikų būrys pajudėjo Santakos takeliais.

Mažiausiems siūlyta bėgti 450 m distanciją – pasak organizatorių, toks atstumas pasirinktas siekiant priminti jubiliejinę datą. Bėgime dalyvavusi aštuonmetė Jovilė Dindaitė iš Kaišiadorių nepabūgo nevaikiškos 2,5 km trasos. „Man patinka bėgioti: ir kieme dažnai bėgioju, ir bėgimuose dalyvauju. Čia bėgti nebuvo labai lengva. Iš pradžių ir trasą sumaišiau – nubėgau ne ten, paskui mama pasakė, kad grįžčiau ir prabėgčiau tą trasos dalį, kurią praleidau, tai grįžau“, – pasakojo kaišiadoriškė.

Pirmasis 2,5 km trasą įveikęs kaunietis Donatas Košiuba sakė dažnai nubėgantis tokio ilgio trasas. „Specialiai šiam bėgimui nesiruošiau . Paskutines keturias dienas visiškai nesitreniravau, nes buvau peršalęs“, – pasiteiravus, kodėl nesirinko dvigubai ilgesnės trasos, vyras prisipažino taupantis jėgas sekmadienį vyksiančioms varžyboms.

„Bėgime dalyvauju su broliu ir mama. Gimnazijoj spaudimo dalyvauti šiame bėgime nebuvo – bėgau grynai savanoriškai. Įdomu išbandyti jėgas“, – pasakojo tokio paties atstumo bėgimą pasirinkęs Kauno jėzuitų gimnazijos aštuntokas Dominykas Sindauga.

5 km trasą įveikusi Gintarė Eimantaitė vos gaudė kvapą. „Išbėgti tokį atstumą nėra lengva. 2,5 km – gan paprasta, o 5 km jau yra rimtas savęs išbandymas, – su pauzėmis atsikvėpti pasakojo mergina. – Reguliariai bėgioju trejus. Dabar bėgimas labai populiarėja – kiekvieną savaitgalį kažkuriame Lietuvos kampelyje vyksta varžybos. Stengiuosi jose dalyvauti.“

Iš viso bėgime dalyvavo apie 150 dalyvių.

Parašyta 2019-06-03 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"