Tradicinis bėgimas aplink Žaliuosius ežerus 2018

Iliustracija

2018-07-06 vyko 29-asis bėgimą „Aplink Žaliuosius ežerus“, skirtas Lietuvos valstybės dienai ir „Žalgirio“ mūšio 608-osioms metinėms paminėti.
Renginį lydėjo puikus oras. „Toks geras oras jau ne pirmus metus. Kaip žmonės sako: geriems darbams ir Dievas padeda. Šiemet užsiregistravo apie 400 dalyvių, panašus jų skaičius ir dalyvavo. Dauguma jų – vilniečiai, tačiau nemažai atvyko ir iš kitų miestų.

Bėgimas puikiai organizuotas, daug darbo nuveikė „Sveiko miesto“ žmonės, puikiai talkino Vilniaus miesto dirbančiųjų sporto draugija „Žalgiris“, – sakė Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ prezidentas. – Svarbiausia, kad taip paminima Valstybės diena. Tai yra pagrindinis bėgimo akcentas, nes kai apie tai kalbi, jaučiais pašnekovų pagyvėjimas. Jiems tai yra svarbu.“

Visi bėgikai įveikę 11,7 km distanciją buvo apdovanoti atminimo medaliais. O nugalėtojams įteikti ne tik medaliai, bet ir taurės bei piniginiai prizai. Daiktiniais prizais buvo apdovanoti įvairių amžiaus grupių bėgimų laimėtojai.

Tradiciškai 150 eurų prizą įsteigė vienintelis lietuvis, tapęs pasaulio imtynių čempionų, 79-erių metų Rimantas Bagdonas.
„Kasmet skiriu 150 eurų arba nugalėtojui, arba prizininkui. Taip jau buvo 29-ą kartą. Ir kas kartą aš čia būnu. Gyvenu netoliese. Manau, kad skirti tuos pinigus jaunų žmonių sveikatingumui yra gerai. Juk žmogus, kuris nubėga per 11 kilometrų ir dar laimi, yra vertas pagarbos“, – kalbėjo imtynių legenda.

Moterų grupėje absoliučia nugalėtoja tapo JAV gyvenanti Gintarė Zenkevičiūtė, kuri yra žinome ne vien kaip lengvaatletė, bet ir kaip dainininkė.
„Šiaip man tai buvo labai gera treniruotė. Man Amerikoje tokiuose renginiuose tenka dalyvauti ne taip dažnai. Tiesiog norėjau prabėgti geru tempu. Ar maniau laimėsianti? Atsakysiu sąžiningai – taip, tikėjausi. Bėgime buvo labai gerų vaikinų, padėjusių man palaikyti tempą. Ir apskritai – labai smagi ir gera atmosfera“, – kalbėjo nugalėtoja.
G. Zenkevičiūtę bėgimas aplink Žaliuosius ežerus sužavėjo ne tiek tuo, kad teko bėgti gamtoje, kiek savo organizacija.
„Ne, nėra taip, kad man būtų kažkas naujo bėgti gamtoje. Aš juk kilusi iš Švenčionėlių, kurie yra tarp miškų ir ežerų. Bet pats šitas renginys yra puikiai organizuotas“, – teigė Gintarė.

Apie gerą treniruotę kalbėjo ir vyrų bėgimo absoliutus nugalėtojas, ilgų distancijų bėgikas, Vadovybės apsaugos departamento darbuotojas Mindaugas Viršilas: „Apie pirmąją vietą per daug negalvojau. Juk mes su Ignu distanciją baigėme kartu.“
Ignas Brasevičius, anot teisėjų, atsilikęs keturiomis dešimtosiomis sekundės, finišavo antras. Trečiąją vietą užėmė Darius Sadeckas.


Iš moterų be G. Zenkevičiūtės ant prizininkų pakylos lipo penkiakovininkė Lina Batulevičiūtė ir Loreta Petkevičienė.

Visi rezultatai.

Parašyta 2018-07-09 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"