Bėgimas „Aplink Elektrėnų marias“

2018-06-24 beveik 300 dalyvių varžėsi tradciniame 47-ą kartą vykusiame bėgime aplink Elektrėnų marias.
Gamta per Jonines dažnai pateikia siurprizų, ne išimtis ir praėjęs sekmadienis Elektrėnuose, kur bėgikus aplink Elektrėnų marias lydėjo ir liūtis, ir griaustinis su žaibais.
Tačiau staigmenos iš dangaus tikrai neatėmė geros atletų nuotaikos ir netapo kliūtimi siekiant gerų rezultatų. Daugelis bėgikų pripažino, kad geriau bėgti merkiant lietui, nei varžytis karštyje.
Ilgiausiame pusmaratonio nuotolyje antrus metus iš eilės pergalę iškovojo Mindaugas Viršilas, kuris 21,098 km įveikė per 1.11:45 val. Antrą vietą iškovojo Remigijus Šnioka (Vilnius, „F.O.C.U.S Running“, 1.12:12 val.), trečias – Darius Sadeckas (Vilnius, „F.O.C.U.S Running“, 1.13:03 val.).

Moterų grupėje pergalę iškovojo Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės rinktinės narė Lina Batulevičiūtė, kuri nuotolį įveikė per 1.23:51 val. Antrąją vietą iškovojo „NEKO Runners“ klubo stajerė Eurelija Venskaitytė (Vilnius) – 1.25:44 val., trečią vietą užėmė kaunietė Gitana Akmanavičiūtė (Bėgimo klubas) – 1.28:18 val.

Piniginiais prizais buvo apdovanoti penki greičiausi vyrų ir moterų pusmaratonio dalyviai.

Į moterų penketuką pakliuvo kartu finišavusios Dalia Lukošienė ir Monika Gotcaitytė (1.32:59 val.), vyrų gretose ketvirtas finišavo triatlonininkas Jaunius Strazdas (1.13:37 val.), penktas – Andrej Jegorov (1.14:46 val.).

10 km distacijoje pergalę iškovojo triatlonininkas, panevėžietis Titas Pumputis, nuotolį įveikęs per 36:51 min., antrą vietą iškovojo kaunietis Donatas Košiuba (37:39 min.), trečias – Virginijus Skrebutėnas („Volvere Run“, 37:39 min.).

Moterų gretose pirmą vietą užėmė kaunietė Ieva Želvytė („Autotoja“) – 41:44 val., antra – taip pat kaunietė Eglė Sakalaitė („I Run“, 42:51 val.), trečia – vilnietė Agnė Mataitytė („Capital Runners Vilnius“, 47:41 val.).

Kelios dešimtys jaunųjų bėgikų varžėsi „Fun Run“ bėgme, kuriame reikėjo įveikti 1200 metrus.

Sportininkai varžėsi ne tik individualioje įskaitoje, bet ir rinko taškus savo klubams, kurie dalyvauja „Sport Point“ komandinėje taurėje.

Į įskaitą buvo įtraukti pusmaratonio komandos ar klubo greičiausių 3 vyrų ir 3 moterų rezultatai. Elektrėnų etape daugiausia taškų surinko „Bėgimo klubas“ (476), antrą vietą užėmė Kauno BMK (461), trečias – „Tritonas“ (274), bendroje įskaitoje pirmauja Kauno BMK (700), nežymiai lenkdamas „Bėgimo klubą“ (662).

Sezono pabaigoje, paskutiniame Rumšiškių etape spalio 20-ąją daugiausia taškų surinkęs klubas ar komanda bus apdovanota vertingais „Sportpoint“ prizais: kiekvienam komandos nariui atiteks specialus pėdos testas ir pagal jį bus parinkti bėgimo bateliai.

Šis bėgimas kartu buvo ir Lietuvos bėgimo taurės X etapas, jį sėkmingai padėjo surengti šio renginio šeimininkai Elektrėnų savivaldybės sporto centras.

Artimiausias XI Lietuvos bėgimo taurės etapas vyks Žasliuose liepos 28 dieną.