Kauno maratonas 2018

Iliustracija

2018-06-10 - sekmadienio rytą - Kauno Rotušės aikštėje duotas startas kasmetiniam, tarptautiniam bėgimo projektui „Citadele Kauno maratonas“. Apie keturi su puse tūkstančio bėgikų iš 45 skirtingų pasaulio šalių skuodė gražiausiomis Kauno miesto gatvėmis, Neries ir Nemuno upių pakrantėmis.

Pirmieji sugiedoję Tautišką giesmę į trasą išbėgo maratono ir pusės maratono distancijų bėgikai. Jų startas buvo numatytas 8:30 val. Laikas pasirinktas ne atsitiktinai – tuo metu aukšta temperatūra bėgikų dar per daug nevargino. Be to, visoje trasoje buvo išdėstytos vandens stotelės, budėjo medikai.

9:30 val. į trasą išbėgo 10 km bėgikai. Šiais metais jie bėgo tuo pačiu maršrutu kaip ir ilgųjų distancijų bėgikai – dėl lygios trasos tai leido pasiekti aukštus rezultatus. Trumpųjų distancijų bėgikai popietę pasileido Senamiesčio gatvelėmis: 13.30 val. startavo 1,5 km šeimų bėgimas, o 14 val. – 5 km bėgimas.

Pasak renginio organizatorių, šiais metais bėgikai į Kauną atvyko bene iš visų žemynų: tradiciškai daugiausia sportininkų iš Europos, tačiau „Citadele Kauno maratono“ trasas išbandė ir sportininkai iš JAV, Kanados, Kosta Rikos, Bahamų, Meksikos, Peru, Tailando, Japonijos, Kinijos ir net Naujosios Zelandijos.
„Daug investuojame į profesionalią renginio dalį. Maratono ir pusmaratonio trasa yra sertifikuota Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos ir Tarptautinės maratonų ir ilgųjų distancijų bėgimo asociacijos. Ji viena lygiausių ir idealiai tinka aukštiems rezultatams siekti“, – sakė R. Tarasevičius.

Laurus ilgiausioje distancijoje skynė Andrejus Jegorovas iš Vilniaus (2.32,42 val.), antrąją vietą užėmė Andrius Jakševičius iš Radviliškio rajono (2.32,54 val.), o trečiąją – Serhiis Popovas iš Kijevo (2.34,48 val.). Moterys rikiavosi šitaip: ukrainietė Iryna Masnyk (2.56,12 val.), rusė Anastasiia Zakharova (3.02,52 val.) ir amerikietė Tarae Griffin (3.09,10 val.).

Pusmaratonio nugalėtoju tapo Aleksandras Matviychukas iš Odesos (1.06,47 val.), gerinęs trasos rekordą. Ant antros vietos pakylos lipo vilnietis Ignas Brasevičius (1.06,50 val.), o trečiąją vietą skynė Kaunui atstovaujantis olimpietis Remigijus Kančys (01.10,00 val.).

Greičiausia tarp moterų šiame nuotolyje buvo taip pat Ukrainos atstovė Kateryna Karmanenko (1.19,35 val.), mušusi trasos rekordą. Antrąją vietą užėmė Vaida Žūsinaitė (1.20,14 val.), o trečiąją – R. Kančio sesuo Loreta Kančytė (1.23,09 val.).

10 km bėgime triumfavo Darius Sadeckas iš Vilniaus (33,31 min.), nedaug nuo jo atsiliko Justinas Križinauskas iš Kauno (34,10 min.). Trečioji vieta atiteko taip pat iš sostinės atvykusiam Lukui Budavičiui (35,08 min.). Iš moterų 10 km greičiausiai nubėgo Monika Juodeškaitė (38,50 min.), paskui ją ėjo Rasa Drazdauskaitė (38,51 min.) ir Dalia Lukošienė (41,37 min.).

Šiais metais „Citadele Kauno maratono“ prizinis fondas siekia beveik 25 tūkst. eurų – jį išsidalino ilgųjų trasų nugalėtojai bei rekordininkai.

Patys pirmieji „Citadele Kauno maratono“ startai sekmadienį duoti ne Kaune. Dėl laiko skirtumų anksčiausiai išbėgo lietuviai Korėjoje ir Naujoje Zelandijoje. Čia ir dar pusšimtyje pasaulio miestų vyko „Pasaulio lietuvių bėgimas“, kurį kauniečiai rengia kartu su organizacija „Penki už Lietuvą“.

„Dar nuo pirmojo „Kauno maratono“ 2013 metais nuotoliniai bėgimai vyko San Franciske bei Portlande. Vietinės bendruomenės nariai, užsiregistravę, bet negalėję grįžti, tiesiog bėgo savo miestuose. Kasmet dalyvių skaičius augo, o šiemet pasiekėme tokius skaičius, kurių net negalėjome prognozuoti“, – sakė R. Tarasevičius pridurdamas, kad gausiausią bėgikų būrį – apie 130 – surinko lietuviai, gyvenantys Ukrainoje.

VISI REZULTATAI

Parašyta 2018-06-11 , kategorijoje "Maratonai"