Visegrado maratonas

Iliustracija

2011 06 19 Vykusiame Visegrado maratone sėkmingai startavo keletas bėgikų iš Lietuvos.

Mūsų dalyvių rezultatai:

16 v. Mindaugas Garmus 3:07:49 ( 1:29:59/ 1:37:50))

59 v. Antanas Girčys 3:35:31 ( 1:36:11 /1:59:20)

70 v. Piotr Silkin 3:37:42 ( 1:50:26/ 1:47:16)

120 v. Kornelija Dusevičienė 3:59:38 (1:56:04/ 2:03:34)

157 v. Dainius Balčiūnas 4:17:23 ( 2:03:50/ 2:13:33)

Viso šią nelengvą trasą įveikė 205 dalyviai.

Daugiau info organizatorių puslapyje

Foto

Dalyvių kelionės aprašymas:

Kiekvienam mūsų maratonas yra kažkas tokio neapsakomo ir nepakartojamo. Kiekvienas savaip įvertinam jo grožį ir teikiamą malonumą. Kur bėgti maratonus žmonės renkasi įvairiai: yra žmonių kurie nebėgs to pačio maratono antrąsyk, kiti kolekcionuoja įvairių šalių/ sostinių maratonus ir pan.

Kaip mes pasirenkam kur dalyvauti? Dažniausiai spontaniškai, be didelių planavimų. Kur bevažiuotumėm stengiamės atrasti kuo daugiau malonumo, nors ir jau kelintą kartą bebėgam tą pačią trasą mus apima vis naujas žavesys.

Bet yra vienas maratonas, kuris pats pasirenka mus- tai Visegrado maratonas. Kai pirmąsyk nuvykom 2009 metais likom džiugiai nustebinti renginio organizavimo, nuo užkulisų iki pačių svarbiausių natų. Jau nekalbant apie trasą, jos reljefą ir kalnų grožį.

Trasa pilna įkalnių ir nuokalnių. Iki 8 km bėgama banguotai, tada iki 12,7 km vien lyguma ir nuo 14 km iki 19 km vien gražus pakilimas, statokas 5 km ilgio „kalniukas“. Jį įveikinėjant vieno kilometro greitis vidutiniškai man krenta 30-40 sek., o paskui seka maloni nuokalnė (tarp 19-28 km). Likusi dalis iki 40 km banguotai, bet kirtus pastarąją žymą lieka tikras saldainiukas- 2,2 km į lengvą kalniuką. Tas žodis lengvas baigiant maratoną patampa lyg Everesto viršūnė. Ir tas 5 km kalniukas prisiminus jau patampa lyg lengva įkalnė;)

Orai čia permainingi, net sinoptikams dienai likus bandant atspėti nevisad pavyksta. Trečius metus iš eilės bėgimo metu lijo lietutis, vienu momentu net išskalbė lėtesnius dalyvius. Nors linojant ir esant vėsiam orui, maitinimo trasoj išties netrūko. Punktai kas 2,5 km kurie prasidėjo jau po įveiktų pirmų 2,5 km. Neįprasta. Dar niekur neteko matyti taip entuziastingai dirbančio jaunimo maitinimo punktuose. Po finišo laukia ne tik medalis, bet ir masažas. Prie viso to tik kirtus liniją prie kiekvieno dalyvio prisistato po jaunuolį, kuris pastoviai budės, kad tikrai nueitumėt pasirelaksuot ant masažinio stalo, bei po šio atokvėpio iškart suranda jūsų daiktų maišą, kurį atidavėte startavus, daiktus nuneša bei jus palydi iki pat dušo. Žodžiu bėgikui belieka tik mėgautis visu renginio procesu. Organizatoriai pasistengė, jog dalyviai neturėtų net menkiausios galimybės išklysti iš trasos, bei finišavus neklaidžioti. Kažkas nerealaus. Tai lyg komandinis darbas formulėje, kai pilotui belieka tik vairuoti ir klausyti nurodymų;)

Mūsų ekipažo tikslai?. Manau įvykdyti;) Atvažiavom pasimėgauti, pailsėti nuo darbų, tad taip ir padarėm. Su Antanu bebėgom vos 3-4 treniruotes per mėn, tad ir rezultatai atitinkami. Man puikiai, smagiai, o Antaniukui norėjosi geriau. Piotras praskriejo savam stiliuje, kaip varikliukas užsisukęs antrą pusę visad 2-3 min greičiau subėga. Kornelija baiminosi, jog neįveiks, bet jai pavyko ir gana šauniai. Pagerino savo asmeninį maratono rekordą. Aišku nebe pašaliečio pagalbos paskutinius 10 km lydėjo automobiliu nepažįstamasis. Dainius stebint jo laiką, tai tik dviem minutėmis prasčiau nuo asmeninio, tai lyg stabilu, bet ne anot jo ;) Grįžo stipriai išėjęs iš savęs, pirmas keletą valandų maratonas patapo keiksmažodžiu. Emocijos būna paima viršų, sportbačius žmogus atiduodi, nieko girdėt nenori sporto tema. Bet praeina keletas dienų ir vėl viskas stoja į senas vėžias. Tuo jis kaskart ir žavus, kupinas netikėtumų tas mūsų maratonas.

Kelionė tiek pirmyn, tiek ir atgal užtruko apie 12-13 h, gal šiek tiek ir prailgsta, bet patirtas malonumas atperka viską.

Mums Visegrado maratonas jau trečius metus iš visų aplankytų maratonų yra NR.1 !!! Tad linkime ir Jums, mieli kolegos, atrasti savuosius maratonus, kurie Jus trauktų bėgti dar ir dar.

Parašyta 2011-06-25 , kategorijoje "Maratonai"