Naujienos

Iliustracija

Velykinis bėgimas „Aplink tvenkinius“

2018-04-02 Jonavoje vyko tradicinis velykinis bėgimas „Aplink tvenkinius“. Į jau septintąjį bėgimą antrąją Šv. Velykų dieną vėl pakvietė sporto klubas „Einius“ (prezidentė Gražina Goštautaitė).
Pastaruoju metu Jonava tampa bėgikų traukos centru, nes metų pradžioje lengvaatlečiai turi galimybių išmėginti įvairias trasas bei nuotolius ne viename renginyje. Metų pradžioje sporto mėgėjai save gali išmėginti iš karto pirmąją metų dieną vyksiančiame bėgime, po to - „Žiemos bėgime“, vėliau pačiame didžiausiame „Obeliskas A.Kulviečiui – Jonava“ renginyje...
"Velykinio bėgimo" pirmajame tokiame bėgime varžėsi 25 bėgimo entuziastai, tačiau kiekvienais metais šis renginys tapo vis populiaresniu. Užpernai dalyvavo 180, tačiau, kaip pernai (133 dalyviai), taip ir šiemet, kai kuriuos iš anksčiau užsiregistravusius bėgikus atbaidė prastas oras. Nuo ryto sporto mėgėjai pajuto ir žvarbaus vėjo šuorus su lietumi, šlapdriba. Šių metų renginyje varžėsi 103 entuziastai, kurių daugumą sudarė Jonavos bėgikai, nemažas skaičius atvyko iš Vilniaus ir Kauno, taip pat dalyvavo Elektrėnų, Ignalinos, Panevėžio ir kitų rajonų sportininkai.

Skaityti toliau...

Parašyta 2018-04-03 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Lekėčių nakties miškas

2018-03-30 - penktadienio vakare prieš Velykas trail bėgimo mėgėjai rinkosi Lekėčių poilsiavietėje prie Didžiojo Lekėčių šaltinio, kur vyko pirmasis turnyro Laukinis trail etapas - Lekėčių nakties miškas.
Šiame penktadienio naktinio bėgimo gamtos takais metu dalyviai galėjo rinktis vieną iš trijų ilgių trasų: šešių, penkiolikos ar dvidešimt penkių kilometrų ilgio trasą, vedančią keliais ir takeliais Lekėčių miškais. Trasos buvo žymėtos šviesą atspindinčiomis žymomis ant medžių bei krūmų ir puikiai matėsi dalyvių galvos žibintų šviesoje. Bėgant šiose varžybose galvos žibintas ar bent rankinis žibintuvėlis – būtinas atributas.

Skaityti toliau...

Parašyta 2018-03-31 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Bėgimas, skirtas Žiemkelio mūšiui paminėti

2018-03-25 startavo dar vienas bėgimo turnyras Lietuvoje - KABL'e (Kauno apskrities bėgimo lyga).
Tai trail tipo varžybos, skirtos partizanų kovoms atminti, kritusius nelygioje kovoje prieš NKVD.
Viso numatyta surengti 10 etapų.
Pirmasis etapas vyko netoli Girininkų II kaimo (Kauno raj.). Dalyviai galėjo rinktis 4, 8 ar 12 km nuotolius, taip įveikdami 1, 2 ar 3 ratus (rato ilgis ~ 4km).

Skaityti toliau...

Parašyta 2018-03-26 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos bėgimas

Kovo 11-ąją tradiciškai kaip ir kiekvienais metais startavo LBMA taurių turnyras. Tik šiemet, po ilgos pertraukos, I etapas persikėlė į Prienus, kur vyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos bėgimas.
Kovo 11-oji ypatinga diena kiekvienam lietuviui, kiekvienam Prienų rajone gyvenančiam žmogui. Tai laikas, kai visi kartu prisimename 1990-ųjų kovo 11-osios vakarą, kai Lietuva žengė bene drąsiausią žingsnį savo naujausiųjų laikų istorijoje.
Nuo pat ryto Prienuose šurmuliavo bėgikai. Palapinėse buvo įsikūrę prekybininkai, organizacijų nariai, kiti aktyvistai. Kas virė arbatą, kas maišė košę. Kiti tuo tarpu ruošėsi bėgimo startui – „Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos bėgimui“.

Skaityti toliau...

Parašyta 2018-03-23 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

„Nuotykių lenktynėse aplink Rėkyvos ežerą

2018-03-18 Šiaulių raj. vyko tradicinis bėgimas - Lietuvos bėgimo taurės IV etapas – „Nuotykių lenktynėse aplink Rėkyvos ežerą“, kur pergalę iškovojo ir favorito statusą patvirtino Vilius Aleliūnas.
Patyręs orientacininkas – nuolatinis šių varžybų dalyvis, kone kasmet lipantis ant aukščiausio apdovanojimų laiptelio.
Sekmadienį „S-Sporto” klubo narys Vilius 14,5 km nežymėtą trasą aplink Rėkyvos ežerą įveikė per 53:39 min.
Antrą vietą užėmė 4 min. nuo jo atsilikęs Modestas Bacys („Sportovaistinė“, 57:39 min.),
trečią poziciją iškovojo Dovydas Kaušakys 58:19 min. (Krekenava, OK „Arboro“).

Skaityti toliau...

Parašyta 2018-03-23 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Šešių valandų bėgimas Jonavoje

Nors už lango kalendorinis pavasaris ir saulutė jau kur kas aukščiau ir spinduliai šeštadienį nutvieskė Jonavos gatves, bet čia susirinkę sporto mėgėjai save išmėgino ne tik išskirtiniame renginyje, bet ir teko patirti nemalonų žvarbaus žiemiško vėjo galią.
Visai neseniai praūžė bėgimas „Paminklas A. Kulviečiui – Jonava“, o jau po savaitės bėgimo entuziastai vėl buvo pakviesti atvykti į Jonavą ir sudalyvauti visiškai netradiciniame ne tik mūsų mieste, bet ir Lietuvoje, šešių valandų bėgime. Į tokį ultra bėgimą susirinko tik pasiruošę tokiam iššūkiui sporto mėgėjai. Nėra paprasta bėgti šešias valandas, todėl tokiame pirmajame renginyje dalyvauti atvyko 29 bėgikai.

Skaityti toliau...

Parašyta 2018-03-22 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Tradicinis bėgimas „Obeliskas A.Kulviečiui – Jonava“

2018-03-11 Jonavojo vyko tradicinis bėgimas „Obeliskas A.Kulviečiui – Jonava“, kuris buvo ir Lietuvos bėgimo taurės III etapas.
Neseniai minėjome svarbią mūsų istorijai datą – valstybės atkūrimo šimtmetį. Nėra jokios abejonės, kad laisvės metai įkvėpė ateities kartoms ryžto ir Kovo 11-ąją atvedė mus į Nepriklausomybę. Šiemet minime 28 – ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines. Kovo 11-oji - tai mūsų drąsos, stiprybės ir vienybės šventė. Jonava šią šventę mini išskirtinai – šiemet organizuotas jau XXIX bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava”.

Skaityti toliau...

Parašyta 2018-03-14 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Visaginas bėgimo ritmu

Keliaujant po Lietuvą supranti, kiek daug dar mažiau žinomų jaukių miestų ir miestelių slepiasi mūsų žemėlapyje. Visagino miestas, kaip tik toks. Žinomas, ne tik dėl netoliese esančios atominės elektrinės, bet ir kraštą supančių ežerų, miškų, gavaus oro ir draugiškų gyventojų.
Būtent, čia gyvenantys jau 2 metai iš eilės džiaugiasi kaskart didelę dalį vietinių ir naujas vietas norinčių atrasti svečių gausiai lankomu renginiu – Visagino pusmaratoniu. Jau antrą kartą vyksiantis bėgimas organizuojamas kartu su Visagino savivaldybe ir partneriais - Lietuvos bėgimo mėgėju asociacija, bėgikų saugumu besirūpinančiu Visagino policijos komisariatu (Utenos apskrities VPK) ir sportines iniciatyvas palaikančiu Šuklino olimpiniu sporto klubu.
Organizatoriai pagrindiniu bėgimo tikslu įvardina didesnį Visagino gyventojų fizinį aktyvumą, bėgimo populiarinimą Utenos apskrityje, susidomėjimo bėgimu skatinimą ir kaimyninėse Lietuvai šalyse bei kokybiškų masinių renginių gausimą Visagino mieste.

Skaityti toliau...

Parašyta 2018-02-26 , kategorijoje "Kitos"
Iliustracija

Respublikinis bėgimas „Pabaiskas-Ukmergė“

Tėvynės šimtmetį minėjo visa tauta. Tik bėgikai tai pabrėžia savitai.
2018-02-16 Ukmergė tradiciškai sukvietė bėgikus švęsti Valstybės atkūrimo šventės, kuri šiemet minima 100-ąjį kartą.
Šiame respublikiniame bėgime būna tik viena distancija, o apdovanojimus gauna 6 greičiausi vyrai ir moterys.
Į tradicinę 11,6 km ilgio bėgimo distancijos startą Pabaiske susirinko apie 150 bėgikų iš visos Lietuvos.

Skaityti toliau...

Parašyta 2018-02-19 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Bėgame už laisvę - Mažeikiuose

Lietuvos Nepriklausomybės šimtmetį Mažeikiai paminėjo laisvės bėgimu, kuriame skirtingose distancijose jėgas išbandė per tūkstantį įvairaus amžiaus bėgikų.
Šiame Žemaitijos mieste bėgikai jau antrus metus savo kilometrais pamini Lietuvos valstybės Nepriklausomybės dieną. Praėjusiais metais Mažeikiuose varžėsi pusę tūkstančio dalyvių, šiemet prie skirtingų nuotolių starto linijos stojo virš tūkstančio gerai nusiteikusių bėgikų. Ilgiausioje 10 km distancijoje dalyviai turėjo įveikti 3 ratus miesto centrinėmis gatvėmis.

Skaityti toliau...

Parašyta 2018-02-18 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"