Šv. Pranciškaus taurės bėgimas. „Ruduo 2017“

Iliustracija

2017-10-01 po beveik dviejų mėnesių pertraukos prie starto linijos sekmadienį bėgikus kvietė Lietuvos bėgimo taurė, šįkart – Kretingoje, kurioje vyko Švento Pranciškaus taurės bėgimo varžybos.
Dalyviai jėgas išbandė keturiose rungtyse: pusmaratonio, kurio rezultatai įtraukti į Lietuvos bėgimo taurės įskaitą, 10,5 km ir 3 km distancijose, o mažiausi šventės dalyviai įveikė 400 metrus.
Pusės maratono distancijoje nugalėjo Ruslanas Seitkalijevas iš Vilkyčių, kuris 21,098 km nuotolį įveikė 1.13:17 val. Antrą vietą užėmė užėmė Dainius Gorskis („Lukas“), kuris nuo nugalėtojo atsiliko kiek daugiau nei 2 min. (1.15:13,3 val.), tačiau vos keliomis dešimtosiomis sekundės dalimis aplenkė trečią vietą užėmusį vilnietį Karolį Urbelionį („Vilniaus bėgimo klubas“, 1.15:13,7 val.).

Moterų gretose nugalėjo Dalia Lukošienė („Bėgimo klubas“) iš Šiaulių, kuri nuotolį įveikė per 1.29:17 val. Antrą vietą užėmė Kristina Vaidelinskienė („Bėgimo klubas“, Šiauliai) – 1.31:58 val., trečia liko kaunietė Virginija Višinskienė („I Run“, 1.41:55 val.).

Perpus trumpesniame nuotolyje nugalėjo šiaulietis Gintaras Andruška, kuris 10,5 km nuotolį įveikė per 37:31 min., antrą vietą iškovojo Kęstutis Lomsargis iš Klaipėdos (38:01 min.), trečias – Darius Kasparavičius (Šilutės raj., 39:01 min.).

Moterų gretose nugalėjo Vilmantė Gruodytė iš Klaipėdos – 43:26 min., antrą vietą užėmė iš sostinės atvykusi Iveta Petraitytė („Vilniaus bėgimo klubas“, 45:25 min.), trečia – Inga Cimarmanaitė („Vilniaus bėgimo klubas“, 45:39 min.).

3 km rungtyje nugalėjo Nerijus Ruzveltas (9:28 min.) ir Karolina Zeleniūtė (12:27 min.).

Bėgimo šventę Kretingoje užbaigė mažiausiųjų bėgimas, kuriame vaikai turėjo įveikti 400 metrus.

Besibaigiančiame Lietuvos bėgimo taurės sezone liko vos du etapai: artimiausią šeštadienį (spalio 7 d.) bėgikus kvies Pakruojo dvaro takai, o sezonas tradiciškai bus užbaigtas Rumšiškių pusės maratono bėgimu „Aplink Lietuvą“.

Artimiausi etapai:

12 etapas – bėgimas Pakruojo dvaro takais.

13 etapas – Rumšiškių pusės maratono bėgimas „Aplink Lietuvą“.

Visi Lietuvos bėgimo taurės 2017 m. etapų įskaitinių distancijų nugalėtojai

1. Naujametinis bėgimas „Kėdainiai-2017“ (10 km) – Tadas Pavolis / Nadežda Roždestvenskaja

2. „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“ (15 km) – Justinas Beržanskis / Kamilė Vaidžiulytė

3. „Nuotykių lenktynėse aplink Rėkyvos ežerą“ (14,5 km) – Vilius Aleliūnas / Vesta Ambrazaitė

4. „Senvagė 2017“ (10,5 km) – Remigijus Šnioka / Loreta Petkevičienė

5. LAF taurės 1 val. bėgimas, XXV-oji „Sūduvos taurė“ – Paulius Bieliūnas / Gitana Akmanavičiūtė

6. „Bėk už Marijampolę 2017“(21,195 km) – Paulius Bieliūnas / Gitana Akmanavičiūtė